Dziś mamy 24 czerwca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

17 maja 2024

Intensywny i wesoły tydzień. W bibliotece bardzo wiele się działo

fot. PiMBP w Nakle

fot. PiMBP w Nakle

Tydzień Bibliotek jest organizowany przez Stowarzyszenie #Bibliotekarzy Polskich od 2004 roku. Akcja ma na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Od kilku lat termin Tygodnia Bibliotek jest stały – wydarzenie ma miejsce w dniach 8-15 maja, a jego tegoroczne hasło to „Biblioteka – miejsce na czasie”.

W Filii Dziecięcej bardzo wiele się działo, bo przecież w bibliotece nie tylko wypożycza się książki. To miejsce, gdzie jest wesoło, ciekawie, porusza się ważne kwestie, uzyskuje się informacje. To miejsce ciszy, skupienia, relaksu, ale też zabawy, śpiewu i tańca.

Biedronki z Przedszkola nr 2 i Michasie z Przedszkola Katolickiego po raz pierwszy odwiedziły bibliotekę dziecięcą. Zapoznały się z regulaminem, zasadami wypożyczania książek, wzięły udział w pogadance na temat szanowania zbiorów bibliotecznych, wysłuchały wiersza pod tytułem „Bibliotekarka” i wykonały piękne prace plastyczne przedstawiające nowoczesną bibliotekę oraz uśmiechniętą bibliotekarkę.

Mądre Sowy z Przedszkola Słoneczko wzięły udział w grze terenowej, szukały wskazówek, wykonywały zadania ukryte w różnych pomieszczeniach bibliotecznych, wcieliły się w rolę bibliotekarzy: segregowały tematycznie książki, układały alfabetycznie, bawiły się w wypożyczanie książek czytelnikom.

Motylki z Przedszkola Wesoła Piątka rozmawiały o zdrowym odżywianiu, bo jest to bardzo ważny temat w dobie fast food-ów, Dzieci segregowały owoce i warzywa na straganie, a także owoce kolorami do koktajlu, wysłuchały bajeczki o zielonym groszku, przedstawionej jako teatrzyk Kamishibai, na koniec wykonały owocową wróżkę.

Jeżyki z Przedszkola Słoneczko i Biedronki z Przedszkola Katolickiego wzięły udział w pogadance o bezpieczeństwie na podstawie bajki „Czerwony Kapturek”. W dzisiejszych czasach dzieci powinny być bardzo ostrożne, muszą pamiętać, że nie wolno rozmawiać z nieznajomymi oraz podawać żadnych osobistych danych. Na koniec przedszkolaki wykonały wilka z talerzyka papierowego.

Był to bardzo intensywny, wesoły tydzień. Poruszaliśmy ważne kwestie, bawiliśmy się, wykonywaliśmy prace plastyczne oraz tańczyliśmy taniec czekoladowy. Dziękuję za wszystkie dyplomy, laurki, przytulasy i miłe słowa. Z takimi czytelnikami warto być bibliotekarzem.

Materiał: Anna Splitt / Biblioteka Dziecięca w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 10 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)
0

Nie bądź zombi! Narkotyki to bardzo ryzykowna gra (film)

Narkotyki to bardzo ryzykowna gra, w której jedyną #pewną jest to, że nie można wygrać. Przeciwnik, w tym przypadku środek odurzający, nie bierze jeńców. Obowiązującą zasadą jest to, że wraz z rozwojem uzależnienia pojawia się coraz większa tolerancja na narkotyk. Aby utrzymać pożądany efekt, osoba uzależniona zaczyna przyjmować coraz większe dawki – a te w którymś momencie stają się toksyczne i… game over – nie ma drugiego życia. Żeby zatrzymać tę rozgrywkę, polska Policja stworzyła spot skierowany do młodych ludzi, którzy nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że każdy, kto zaczyna tę grę, już na starcie jest przegrany.

(czytaj więcej)