Dziś mamy 23 czerwca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

04 czerwca 2024

III Piknik Naukowy. Uroczyście w nakielskiej "Dwójce"

fot. powierzone

fot. powierzone

Uczniowie z nakielskiej „Dwójki” świętowali #20. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. III Piknik Naukowy u Wyszyńskiego zakończony sukcesem.

Dnia 24 maja społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle nad Notecią świętowała Dzień Patrona, który rozpoczął się uroczystą mszą świętą. Uczestniczyli w niej wraz ze sztandarami przedstawiciele zaprzyjaźnionych z dwójką szkół oraz objętych patronatem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Po mszy odbył się III Piknik Naukowy „U Wyszyńskiego” – w tym roku pod hasłem „Polska 20 lat w Unii Europejskiej”.

Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali stoiska poszczególnych krajów członkowskich, na których prezentowane były nie tylko barwy narodowe czy tradycje, ale też ważne osobistości  związane z nauką i kulturą, bajki, filmy, gry oraz zabawki. Uczestnicy mogli również skosztować potraw charakterystycznych dla danego państwa, a następnie wykonać zadanie, za które otrzymywali pieczątkę. Osoby posiadające 12 stempli na specjalnej karcie piknikowej brały udział w konkursie z nagrodami.

Wśród atrakcji festynu były też między innymi: ekoszafa i podzielnik, z których każdy mógł zabrać ubrania oraz przedmioty, dając im nowe życie; pokazy chemiczne, dmuchańce oraz Cudosfera, gdzie można było wykonać bańki mydlane oraz sprawdzić swoje umiejętności żonglerskie. Na stanowisku Sanepidu dzieci zapoznały się z gatunkami jadalnych i trujących grzybów oraz sprawdziły czystość swoich rąk. Na scenie również nie brakowało atrakcji, które umilały czas wszystkim zebranym.

Oprócz uczniów i nauczycieli z nakielskiej „Dwójki” w wydarzeniu wzięli też udział przedstawiciele czterech zaprzyjaźnionych szkół objętych patronatem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II: SP Wojnowo, SP Kruszyn, SP Strzelewo, ZSP Potulice. Obecna była także wykładowczyni KUL-u dr Anna Dutkowska wraz ze studentkami  pedagogiki specjalnej: Anną Klimowicz i Magdaleną Janusz. Pojawili się też przedstawiciele nakielskich przedszkoli: Przedszkola nr 2 i Wesołej Piątki, którzy zaśpiewali i zatańczyli na scenie. Między przedstawicielami szkół zostały zorganizowane zmagania sportowe, w których uczniowie musieli przebyć tor przeszkód na czas. Zwycięzcami zostali uczniowie z SP Kruszyn i oni zdobyli Puchar Dyrektora.

Tego typu wydarzenia nie tylko wzbogacają wiedzę uczniów, ale także integrują społeczność szkolną oraz podkreślają znaczenie współpracy międzynarodowej.

Serdeczne podziękowania od społeczności szkolnej otrzymują sponsorzy, który pomogli uatrakcyjnić Dzień Patrona:  Krajowa Spółka Cukrowa S.A. „Cukrownia Nakło", Rada Rodziców SP2, Fundacja Potulicka, KPODR Minikowo, Nakielski Ośrodek Kultury, Czeskie Centrum w Warszawie, Karolina Karolczak, La Pettit, Słodki Leniuszek, a także centra informacji turystycznej czeskich miast: Jablonca nad Nysą, Uścia nad Łabą i Ołomuńca.

Materiał: Patrycja Michalik

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 10

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)
0

Akcja "Bezpieczny Autokar". Inspektorzy kontrolują pojazdy

Akcja „Bezpieczny Autokar" prowadzona jest od #2003 roku przez Inspekcję Transportu Drogowego. W ramach inicjatywy inspektorzy kontrolują autokary, które przewożą dzieci i młodzież na wypoczynek.

(czytaj więcej)