Dziś mamy 24 czerwca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

23 maja 2024

Gratulacje od komendanta. 17-latek udaremnił jazdę pijanemu kierowcy

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Komendant Powiatowy Policji w Nakle# nad Notecią kom. Jan Poźniak, podziękował i pogratulował postawy, jaką wykazał się 17-latek z Mroczy, który w miniony czwartek (16.05.24) udaremnił jazdę kompletnie pijanemu kierowcy.

Wczoraj (22.05.24) Komendant Powiatowy Policji w Nakle kom. Jan Poźniak, pogratulował postawy, jaką wykazał się 17-letni mieszkaniec Mroczy, który kilka dni temu na terenie miasta odebrał kluczyki kompletnie pijanemu kierowcy, udaremniając mu dalszą jazdę.

Kierowca peugeota, którego ujął mroczanin, miał w organizmie ponad 4 promile alkoholu.

Pijani kierujący najczęściej przyczyniają się do poważnych zdarzeń drogowych. Powinni być bezwzględnie eliminowani z ruchu drogowego, ponieważ stanowią śmiertelne zagrożenie dla innych jego uczestników.

Materiał: st. post. Wiesława Ambrozik, p.o. oficera prasowego KPP w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 92 10

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)
0

Nie bądź zombi! Narkotyki to bardzo ryzykowna gra (film)

Narkotyki to bardzo ryzykowna gra, w której jedyną #pewną jest to, że nie można wygrać. Przeciwnik, w tym przypadku środek odurzający, nie bierze jeńców. Obowiązującą zasadą jest to, że wraz z rozwojem uzależnienia pojawia się coraz większa tolerancja na narkotyk. Aby utrzymać pożądany efekt, osoba uzależniona zaczyna przyjmować coraz większe dawki – a te w którymś momencie stają się toksyczne i… game over – nie ma drugiego życia. Żeby zatrzymać tę rozgrywkę, polska Policja stworzyła spot skierowany do młodych ludzi, którzy nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że każdy, kto zaczyna tę grę, już na starcie jest przegrany.

(czytaj więcej)