Dziś mamy 27 marca 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

06 marca 2023

Gdzie warto pojechać na wakacje?

fot. powierzone

fot. powierzone

Planowanie wakacji warto rozpocząć jeszcze na długo przed# sezonem letnim. Dobrze byłoby zastanowić się nie tylko nad tym, jaki kierunek obrać, ale również i nad tym, gdzie się zatrzymać. Jeśli zamierzamy spędzić urlop w Polsce, warto rozważyć odwiedziny w województwie pomorskim. Ma ono sporo do zaoferowania turystom, zarówno pod względem wypoczynkowym, jak i kulturalnym.

Co warto zobaczyć w województwie pomorskim?

Wakacje spędzone w województwie pomorskim na pewno nie będą nudne! To jedno z najchętniej odwiedzanych województw, zarówno przez turystów polskich, jak i zagranicznych. Odwiedzając je, koniecznie musimy udać się do Trójmiasta. Warto poświęcić chwilę na odwiedziny w każdym z miast: w Sopocie, Gdańsku oraz Gdyni. W Sopocie przespacerujmy się po słynnym molo, a także odwiedźmy latarnię morską. Naszą uwagę mogą przykuć również cmentarz żydowski oraz budynek Opery Leśnej, w której organizowano liczne festiwale muzyczne. Gdańsk z pewnością zachwyci nas niesamowicie klimatyczną Ulicą Mariacką, a także Długim Targiem. Będąc w tym przepięknym mieście z wieloma tradycjami, odwiedźmy również Europejskie Centrum Solidarności oraz Bazylikę Mariacką. W Gdyni będziemy mieli okazję podziwiać potężny niszczyciel "ORP Błyskawica". Możemy także zwiedzić słynne Akwarium Gdyńskie. Jeśli marzy nam się błogi odpoczynek, zawsze możemy zrelaksować się nad jednym ze strzeżonych, gdyńskich kąpielisk. Z Trójmiasta bezproblemowo możemy dostać się na Hel, który warto przynajmniej raz w życiu zobaczyć na własne oczy. Jeśli spędzamy wakacje z dziećmi, zabierzmy je do helskiego fokarium. 
Atrakcje województwa pomorskiego nie ograniczają się wyłącznie do Trójmiasta. Jeżeli chcemy podziwiać piękne i niebanalne widoki, koniecznie odwiedźmy Słowiński Park Narodowy. Miejsce to zachwyca licznymi wydmami, piaszczystymi plażami i...spokojem. Raczej nie spotkamy tu gromady hałaśliwych turystów ani sprzedawców proponujących nam popcorn czy kawę mrożoną. Będąc w jednym z piękniejszych polskich parków narodowych, będziemy mogli podziwiać wiele niepowtarzalnych okazów flory oraz fauny. Kolejnym ciekawym miejscem, które warto odwiedzić w województwie pomorskim jest krzyżacki zamek w Malborku. Potężna twierdza po dzień dzisiejszy zachwyca turystów, zarówno z Polski, jak i spoza granic naszego kraju. Najlepiej zdecydować się na zwiedzanie wnętrza zamku z przewodnikiem, który opowie nam mnóstwo ciekawych historii. Dzięki temu, jeszcze bardziej będziemy mogli wczuć się w klimat tego wyjątkowego miejsca. 

Jaki hotel na wakacje wybrać?

Wybierając hotel na wakacje nie powinniśmy podejmować pochopnych decyzji. Od miejsca, w którym się zatrzymamy, w dużej mierze zależy bowiem komfort naszych wakacji. Jeśli marzy nam się udany wypoczynek, zwróćmy uwagę na Hotel Zamek Gniew. To dawna twierdza krzyżacka, która powstała jeszcze w czasach średniowiecza. Pobyt w tym gotyckim, zapierającym dech w piersiach zamczysku, będzie wspaniałą przygodą nie tylko dla miłośników historii. Komfortowo urządzone pokoje i luksusowe apartamenty zapraszają zarówno na dłuższy, jak i na krótszy pobyt. Na miejscu będziemy mieli możliwość skorzystania z usług restauracji, w której potrawy przygotowywane są na bazie najwyższej jakości składników. Będziemy mogli także skorzystać z wielu innych atrakcji, takich jak basen czy strefa spa. Zamek Gniew jest idealny na pobyt z dziećmi, także małymi. Będą one mogły skorzystać ze starannie wyposażonej sali zabaw. Hotel Zamek Gniew stanowi doskonałą bazę wypadową do Trójmiasta, a także do położonej w województwie kujawsko-pomorskim Bydgoszczy. 

 

Materał Partnera - Artykuł Sponsorowany

 

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Gruźlicy. Jakie są najczęstsze objawy tej choroby?

Światowy Dzień Gruźlicy obchodzony był 24 marca dla upamiętnienia dnia, w którym #niemiecki mikrobiolog Robert Koch odkrył prątek gruźlicy. Święto zainicjowała 100 lat później Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) - 24 marca 1982 r., aby podnosić świadomość i szerzyć wiedzę.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)