Dziś mamy 15 kwietnia 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

08 grudnia 2022

Gala konkursu Agricola-Syn Ziemi. Rolnik z Małocina wśród laureatów

fot. powierzone

fot. powierzone

Rolnik z Małocina, Gwidon Bembnista, zgłoszony do konkursu Agricola – Syn Ziemi przez Zarząd Powiatu Nakielskiego znalazł się# wśród laureatów tegorocznej jego edycji.

Celem konkursu organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego jest wyróżnienie i promocja najbardziej przedsiębiorczych rolników z terenu województwa, promowanie nowoczesnego rolnictwa i aktywności społecznej na terenach wiejskich, a także od tego roku, prezentacja aktywności kobiet w zakresie działalności gospodarczej, społecznej i kulturalnej.

Uroczysta gala konkursu odbyła się wczoraj 7 grudnia 2022 r. w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu. Uczestniczyli w niej m.in. Gwidon Bembnista wraz z żoną Renatą oraz wicestarosta nakielski Tomasz Miłowski. Wyróżnianie i nagradzanie laureatów konkursu poprzedziły wystąpienia Zbigniewa Sosnowskiego, wicemarszałka województwa, Elżbiety Piniewskiej przewodniczącej Sejmiku oraz Ryszarda Kierzka prezesa Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej (współorganizatora konkursu). Gratulacje laureatom składał również obecny wśród gości poseł na Sejm RP Dariusz Kurzawa. Wczorajsze uroczystości zakończyło przedstawienie „Kariera Nikodema Dyzmy” w brawurowym wykonaniu aktorów toruńskiego teatru.

Materiał: Tomasz Miłowski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 20 24

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Już zakwitły mniszki. Przygotuj smaczny syrop na przeziębienie

Mniszek lekarski to cenna roślina znana #z wielu prozdrowotnych właściwości. Nadszedł właśnie najlepszy moment na zbiór kwiatów. Można z nich przyrządzić miód lub syrop, który przyda się zimą, gdy dopadnie nas przeziębienie. Przepis jest prosty i tani. Wystarczy trochę cierpliwości.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Światowy Dzień Trzeźwości. Jak alkohol wpływa na nasz organizm?

Co roku 15 kwietnia Światowa Organizacja Zdrowia apeluje#, aby przynajmniej w tym jednym dniu powstrzymać się od spożywania jakichkolwiek produktów alkoholowych. Chce tym samym zwrócić uwagę na problem alkoholizmu oraz zagrożeń zdrowotnych wynikających z nadużywania alkoholu. Według WHO alkohol znajduje się na trzecim miejscu wśród czynników ryzyka dla zdrowia populacji. Większe ryzyko niesie za sobą palenie tytoniu i nadciśnienie tętnicze. Ponad 60 rodzajów chorób i urazów ma związek ze spożywaniem alkoholu.

(czytaj więcej)
0

Wędrówka wzdłuż Kanału Bydgoskiego. Dużo dobrego humoru

Wczorajszą wędrówkę rozpoczęliśmy #w Bydgoszczy, skąd w piętnastoosobowym składzie wędrowaliśmy wzdłuż Kanału Bydgoskiego.

(czytaj więcej)