Dziś mamy 13 kwietnia 2024, sobota, imieniny obchodzą:

20 lutego 2024

Funkcjonariusze zakładu karnego w szkole. Młodzież zadawała wiele pytań

fot. archiwum szkoły

fot. archiwum szkoły

Funkcjonariusze Zakładu Karnego #w Potulicach uczestniczyli w "Trafionych Feriach" zorganizowanych przez Zespół Szkół im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie.

W szeregach SW

Podczas spotkania była przestrzeń na zaprezentowanie Służby Więziennej jako uzbrojonej formacji mundurowej podległej Ministrowi Sprawiedliwości oraz omówienie podstawowych zadań jakie stoją przed funkcjonariuszami naszej formacji. Celem było wzbudzenie zainteresowania wyborem tej ścieżki zawodowej w przyszłości i rozważenie skierowania swoich dalszych życiowych wyborów w tym kierunku zarówno u dziewcząt jak i chłopców. Noszenie munduru nie oznacza jednokierunkowego rozwoju, gdyż pełnienie służby w poszczególnych działach wymaga różnych kwalifikacji i kompetencji. Ochrona. Bezpieczeństwo. Resocjalizacja. Zdecydowanie wokół tych zagadnień skupiały się rozmowy z młodzieżą rozważającą scenariusze swojej przyszłości.

Trafne pytania

Młodzież zadawała wiele pytań – wątki związane z realizacją codziennych zadań przez funkcjonariuszy okazały się dla nich ciekawe i chętnie zgłębiali poruszane tematy.

Porozumienie

Powyższe spotkanie to wynik min. podpisanego porozumienia o współpracy Zakładu Karnego w Potulicach z Zespołem Szkół im. prof. E. Chroboczka w Szubinie. Porozumienie dotyczy min. upowszechniania wśród uczniów szkoły zagadnień związanych z funkcjonowaniem Służby Więziennej. Celem podjętej współpracy jest realizacja wspólnych przedsięwzięć w zakresie kształtowania wśród młodzieży szkolnej wartości i postaw obywatelskich oraz współpracy na rzecz obronności państwa i wychowania patriotycznego młodzieży.

Materiał: por. Justyna Sejdowska-Szrajber

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 11

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nieprawidłowości u 36 producentów. Kontrole jakości miodów

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych (IJHARS) przeprowadziła #planowe kontrole miodów u producentów na terenie całego kraju. Kontrole przeprowadzono w IV kwartale 2023 r. Najwięcej nieprawidłowości stwierdzono w przypadku znakowania miodów.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytoriasów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Hołd dla pomordowanych

13 kwietnia 1943 r. o zbrodni dokonanej przez# Sowietów usłyszał cały świat. Tego dnia Niemcy ogłosili informację o odkryciu w lesie pod Katyniem grobów polskich oficerów. Trzy lata wcześniej, wiosną 1940 r., na mocy decyzji najwyższych władz Związku Sowieckiego zamordowano blisko 22 tys. jeńców wojennych zatrzymanych po wkroczeniu Armii Czerwonej do Polski we wrześniu 1939 r. Byli wśród nich żołnierze Wojska Polskiego, profesorowie, lekarze, prawnicy, inżynierowie. W 2007 r. Sejm RP ustanowił 13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

(czytaj więcej)
0

Ochrona przed owadami. Środki powinny posiadać pozwolenie na obrót

Chroniąc się przed owadami, często stosujemy produkty# do ich odstraszania. Możemy wybrać repelenty w sprayu, płynie, mleczku, kremie, żelu czy chusteczki.

(czytaj więcej)