Dziś mamy 24 czerwca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

29 maja 2023

Festyn w Dwójce. Piknik naukowy z okazji święta szkoły

fot. powierzone

fot. powierzone

Na ten dzień czekała cała szkoła! To dzień święta Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle. #W piątek 26 maja boisko przy Dwójce zamieniło się w wielki plac zabawy, radości, nauki i wielu atrakcji! Wszystko to zostało przygotowane dla uczniów i rodziców Dwójki, a także innych mieszkańców naszego miasta.

Święto Szkoły rozpoczęła tradycyjna Msza Święta w kościele św. Stanisława, którą odprawił ks. proboszcz Tadeusz Michalak, modląc się w intencji uczniów i pracowników szkoły, dziękując za mijający rok szkolny, prosząc o udane i bezpieczne wakacje. Wspomniał też o patronie szkoły ks. Kardynale Stefanie Wyszyńskim a także o wszystkich mamach w dniu ich święta. W uroczystościach Dwójki wzięli udział przedstawiciele społeczności uczniowskich oraz nauczyciele pobliskich szkół objętych patronatem KUL-u i współpracujących z Fundacją Potulicką. Są to nasi wieloletni Przyjaciele: SP w Kruszynie, SP w Wojnowie, SP w Potulicach oraz SP w Strzelewie.

Zaraz po Mszy na boisku rozpoczęła się wspólna zabawa. Oficjalnego otwarcia dokonała dyrektor Dwójki Anna Maćkowska, która powitała zaproszonych gości. Byli wśród nich m.in. reprezentanci Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego: dr Anna Dutkowska wraz ze studentkami: Anną Klimowicz i Magdaleną Janusz.

Na stoiskach pod namiotami dzieci mogły wykonać różne doświadczenia i eksperymenty chemiczne, nawet w obcych językach, doświadczenia z wodą. Sadziły groch i fasolę, lepiły stworki z masy solnej. Chętni uczniowie mogli namalować swoje obrazki i laurki dla mam, sprawdzić co kryją w sobie nowoczesne okulary, polukrować a potem zjeść pyszne ciasteczka w kształcie „2”, zagrać na ciekawych instrumentach muzycznych.

Było też malowanie twarzy, pokazy robotyki, balonowe zwierzaki i zabawki a także wielkie bańki mydlane. Swoje stoiska przygotowali studenci i pracownicy KUL-u oraz zaprzyjaźnionych szkół. Przygotowane były zagadki oraz pokazy języka migowego. W sali gimnastycznej została zorganizowana wystawa meteorytów, którą przygotował pan Marek Nikodem z Niedźwiad.

Na scenie pojawili się nasi młodsi przyjaciele z przedszkola Wesoła Piątka oraz z Przedszkola nr 2. Wystąpili uczniowie z chóru Takt z Dwójki, zespoły muzyczne, klasy, grupy i wszyscy chętni. Zaprezentowano różne piosenki i tańce.

Był też pokaz kickboxingu oraz ratownictwa specjalnego.

Na boiskach Orlik nauczyciele wychowania fizycznego rozegrali międzyszkolne rozgrywki o Puchar Dyrektora. Dwójka okazała się najlepsza! Były też rozgrywki dla młodszych i starszych dzieci.

Rozwiązano też całoroczny konkurs na "Superklasę" i wręczono dyplomy oraz nagrody zwycięskim klasom. Tytuł "Superklasy" otrzymała klasa 3c wraz z wychowawcą Marią Techner oraz 8b sportowa, której wychowawcą jest Hanna Pietrasz – Kowalska.

Na zgłodniałych czekała grochówka, chleb ze smalcem, kiełbaski, ciasto, soki i inne smakołyki. Wielką atrakcją był darmowy zamek dmuchany i zjeżdżalnia.

Za pomoc w organizacji festynu dziękujemy:
- Katolickiemu Uniwersytetowi Lubelskiemu
- Fundacji Potulickiej
- Dyrekcji, Nauczycielom i Uczniom Szkół Podstawowych w Kruszynie, Potulicach, Wojnowie i Strzelewie
- Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
- Krajowej Grupie Spożywczej Polski Cukier i Cukrowni Nakło
- KPODR w Minikowie
- Planetarium z Niedźwiad
- Straży Pożarnej i Policji
- Grupie Ratownictwa Specjalnego w Kowalewku
- p. Krzysztofowi Kasperek wraz z ekipą Kickboxingu
- p. Krzysztofowi Troczyńskiemu
- Przedszkolom: Wesoła Piątka i nr 2
- Stowarzyszeniu Razem Raźniej
- Radzie Rodziców
- rodzicom, dziadkom i uczniom naszej szkoły
- wszystkim pracownikom i nauczycielom Dwójki

To była niezapomniana zabawa! Pogoda - dopisała, humory oczywiście też. Zapraszamy do DWÓJKI za rok!!!

Materiał: Monika Stachowska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 12 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)
0

Akcja "Bezpieczny Autokar". Inspektorzy kontrolują pojazdy

Akcja „Bezpieczny Autokar" prowadzona jest od #2003 roku przez Inspekcję Transportu Drogowego. W ramach inicjatywy inspektorzy kontrolują autokary, które przewożą dzieci i młodzież na wypoczynek.

(czytaj więcej)