Dziś mamy 23 lutego 2024, piątek, imieniny obchodzą:

08 grudnia 2023

Festiwal Nauki i Sztuki w Krzywoustym. "Podróż po świecie mądrości"

fot. powierzone

fot. powierzone

W I Liceum Ogólnokształcącym #im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią w dniach 27.11-05.12.2023r. po raz drugi odbył się Festiwal Nauki i Sztuki.

Przedsięwzięcie powstało z pasji i potrzeby dzielenia się wiedzą i doświadczeniem, a także z poczucia misji i wyzwań, przed którymi staje współczesna szkoła. Jego celem było kształtowanie aktywności intelektualnej i kulturalnej młodzieży. Nieodłącznym elementem planowanego przedsięwzięcia był adresowany do rodziców, nauczycieli i sympatyków naszej placówki Koncert Kameralny zorganizowany w zabytkowej auli I LO.

Festiwal skierowano do wszystkich uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią. W ciągu 7 dni festiwalowych licealiści wspólne odkrywali  świat nauki i piękna sztuki, uczestnicząc w ponad 32 wydarzeniach m.in. w zajęciach  teatralnych, filmowych, dziennikarskich,  debacie oxfordzkiej, dyskusji , zajęciach laboratoryjnych z zakresu chemii i biologii, warsztatach z zakresu psychologii. Uczniowie przysłuchiwali się  prelekcjom, wykładom przygotowanym przez pracowników naukowych uczelni wyższych, lekarzy, sędziów, prawników, filozofów, kustoszy muzeów i studentów. Festiwal stworzył okazję do obejrzenia filmu "Chłopi" w nakielskim kinie oraz do nagrania słuchowiska radiowego, wysłuchania koncertu Filharmonii Pomorskiej, wzięcia udziału w pokazie filmów dokumentalnych i „dniu twórczości własnej” przygotowanym przez licealistów „Krzywoustego”. Szkoła stała się miejscem spotkań naukowców, dydaktyków i praktyków z młodymi odbiorcami, którzy z pasji do nauki i sztuki kierowali swoje kroki w stronę edukacyjnej sceny. Uczniowie uczestniczyli  również  w warsztatach w Centrum Nowoczesności  Młyn Wiedzy w Toruniu, Planetarium i Obserwatorium im. Mikołaja Kopernika w Grudziądzu oraz w Muzeum Historii Medycyny i Farmacji w Bydgoszczy.

Partnerzy zaproszeni do realizacji przedsięwzięcia edukacyjnego to m.in.:  Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich, Uniwersytet  Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Planetarium i Obserwatorium im. Mikołaja Kopernika w Grudziądzu, Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy  w Toruniu, Filharmonia Pomorska im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy, Rotary Club Bydgoszcz Brda, Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią, Muzeum Kanału Bydgoskiego im. Sebastiana Malinowskiego przy III Liceum  Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Bydgoszczy, Muzeum Historii Medycyny i Farmacji w Bydgoszczy, Nakielski Ośrodek Kultury, Gabinety Terapeutyczne Nakło nad Notecią, Sąd Rejonowy w Nakle nad Notecią, Kino Relaks- Reaktywacja  w Nakle nad Notecią, Studio stylizacji i urody Madaj Jolanta, Stowarzyszenie Chodzieskich Amazonek „Różowa Wstążeczka”.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Uczniowie I LO serdecznie dziękują wszystkim  Sympatykom i Współtwórcom Festiwalu Nauki i Sztuki za nieoceniony wkład w realizację przedsięwzięcia, za popularyzowanie nauki, kultury i sztuki, za  wspólne eksperymentowanie i dzielenie się wiedzą, stworzenie przestrzeni, w której rodzą się nowe pomysły, za kształtowanie  obszarów sprzyjających zaangażowaniu młodych odbiorców i pełną entuzjazmu, cudowną podróż po fascynującym świecie mądrości.

Państwa zaangażowanie, pasja, pomysłowość i bezinteresowne ofiarowanie czasu przeniosły nas do wyjątkowego miejsca, w którym Nauka i Sztuka przedstawiają się nam same.

Materiał: Justyna Michalska / I LO w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 7

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wieczorny pożar BMW. Auto spłonęło doszczętnie

W czwartek, 22 lutego br., około godziny 22:30 na Stanowisko Kierowania# Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu w miejscowości Iłowo.

(czytaj więcej)
0

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Choroba może dotknąć każdego

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją został ustanowiony przez #Ministra Zdrowia w 2001. Jest on obchodzony w dniu 23 lutego.

(czytaj więcej)
0

Relacja między psami, a ich przewodnikami. Badania naukowe

Na terenie potulickiej jednostki odbyły się badania# służące zebraniu danych dotyczących relacji powstających między psami pracującymi w służbie mundurowej, a ich przewodnikami.

(czytaj więcej)
0

Bezpieczny powrót z ferii. O czym warto pamiętać?

Przed nami ostatni weekend ferii zimowych, co wiązać się będzie ze zwiększonym# ruchem na drogach krajowych. Pogoda może być zmienna, aczkolwiek warunki atmosferyczne na przeważającym obszarze Polski będą przypominały wczesną wiosnę. To jednak nie zwalnia nikogo z przestrzegania kluczowych zasad bezpieczeństwa, o których należy pamiętać przed podróżą i w jej trakcie.

(czytaj więcej)