Dziś mamy 14 kwietnia 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

20 lutego 2024

Ferie zimowe w Ślesinie. Pyszne gofry na zakończenie zajęć

fot. PiMBP w Nakle

fot. PiMBP w Nakle

W dniach 12 – 16 lutego br. Wiejski Dom Kultury# i Biblioteka w Ślesinie zorganizowały zajęcia w ramach ferii zimowych.

W trakcie codziennych, 3-godzinnych spotkań uczestnicy rywalizowali ze sobą w zabawach sportowych i muzycznych. Nie mogło oczywiście zabraknąć gry w tradycyjnego „zbijaka”. Na zajęciach plastycznych powstały walentynkowe misie oraz bałwanki uszyte ze skarpetek.

We wtorek dzięki dofinansowaniu z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zorganizowano wyjazd na pływalnię Naquarius w Nakle nad Notecią. W środę Pani Joanna Nowicka rozmawiała z dziećmi o złości i agresji, a efektem zajęć były krótkie, tematyczne scenki odgrywane przez dzieci. Gośćmi tego dnia byli nakielscy policjanci, którzy opowiedzieli o bezpieczeństwie i przepisach ruchu drogowego. Największą atrakcją było z pewnością spotkanie z policyjnym psem „Rockym” i zaprezentowane przez niego umiejętności. W czwartek miał miejsce wyjazd do Multikina w Bydgoszczy na film „Akademia Pana Kleksa”. Na zakończenie ferii wszyscy uczestnicy mieli okazję zjeść pyszne gofry.

Materiał: Justyna Widawska / PiMBP w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 12 8

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nieprawidłowości u 36 producentów. Kontrole jakości miodów

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych (IJHARS) przeprowadziła #planowe kontrole miodów u producentów na terenie całego kraju. Kontrole przeprowadzono w IV kwartale 2023 r. Najwięcej nieprawidłowości stwierdzono w przypadku znakowania miodów.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Hołd dla pomordowanych

13 kwietnia 1943 r. o zbrodni dokonanej przez# Sowietów usłyszał cały świat. Tego dnia Niemcy ogłosili informację o odkryciu w lesie pod Katyniem grobów polskich oficerów. Trzy lata wcześniej, wiosną 1940 r., na mocy decyzji najwyższych władz Związku Sowieckiego zamordowano blisko 22 tys. jeńców wojennych zatrzymanych po wkroczeniu Armii Czerwonej do Polski we wrześniu 1939 r. Byli wśród nich żołnierze Wojska Polskiego, profesorowie, lekarze, prawnicy, inżynierowie. W 2007 r. Sejm RP ustanowił 13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

(czytaj więcej)
0

Ochrona przed owadami. Środki powinny posiadać pozwolenie na obrót

Chroniąc się przed owadami, często stosujemy produkty# do ich odstraszania. Możemy wybrać repelenty w sprayu, płynie, mleczku, kremie, żelu czy chusteczki.

(czytaj więcej)