Dziś mamy 16 kwietnia 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

20 grudnia 2023

Dzieci zagrały całym sercem. Występ przedszkolaków w ŚDS w Paterku

fot. GOK Sadki

fot. GOK Sadki

Wraz z grupą Sówek z Przedszkola #Dobre Ludki w Sadkach przygotowywaliśmy wspólnie świąteczne przedstawienie. Jego scenariusz został napisany przez Monikę Mitek, a uroczysta premiera miała miejsce na Kuferku Babuni. Jak się okazało, to dopiero początek.

Na zaproszenie Pani dyrektor Przedszkola (Pani Doroty Wiśniewskiej) mieliśmy przyjemność uczestniczyć w występie dzieci w Środowiskowym Domu Samopomocy w Paterku. Już sama podróż była dla nich dużym przeżyciem. Na miejscu zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci przez personel i podopiecznych. Przedszkolaki powoli zaczęły szykować się do wystepu. Nie było to proste,  ponieważ sytuacja i otoczenie było dla nich nowe, inne. Kiedy jednak już pierwsze zdanie wywołało na sali salwę śmiechu i oklasków,  dzieci wiedziały co robić. Zagrały - jak zawsze profesjonalnie i całym sercem.

Kiedy patrząc z boku widzieliśmy ich dojrzałe podejście oraz żywe reakcje widowni - czuliśmy,  że zrobiliśmy coś dobrego. Nie zabrakło łezki w oku, która chyba jest największym dowodem dumy.

W tym świątecznym czasie Sówki udowodniły, że doskonale wiedzą o tym co w życiu ważne. A to za sprawą cudownych Pań, które mają u swego boku (Pani Doroto, Pani Sylwio, Pani Gosiu, Pani Magdo - jesteście wielkie).

Środowiskowy Dom Samopomocy w Paterku - Serdecznie dziękujemy za zaproszenie. To wspaniałe miejsce na długo zostanie w naszym sercu.

Materiał: Monika Mitek / GOK Sadki

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 12 8

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Już zakwitły mniszki. Przygotuj smaczny syrop na przeziębienie

Mniszek lekarski to cenna roślina znana #z wielu prozdrowotnych właściwości. Nadszedł właśnie najlepszy moment na zbiór kwiatów. Można z nich przyrządzić miód lub syrop, który przyda się zimą, gdy dopadnie nas przeziębienie. Przepis jest prosty i tani. Wystarczy trochę cierpliwości.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Światowy Dzień Trzeźwości. Jak alkohol wpływa na nasz organizm?

Co roku 15 kwietnia Światowa Organizacja Zdrowia apeluje#, aby przynajmniej w tym jednym dniu powstrzymać się od spożywania jakichkolwiek produktów alkoholowych. Chce tym samym zwrócić uwagę na problem alkoholizmu oraz zagrożeń zdrowotnych wynikających z nadużywania alkoholu. Według WHO alkohol znajduje się na trzecim miejscu wśród czynników ryzyka dla zdrowia populacji. Większe ryzyko niesie za sobą palenie tytoniu i nadciśnienie tętnicze. Ponad 60 rodzajów chorób i urazów ma związek ze spożywaniem alkoholu.

(czytaj więcej)
0

Wędrówka wzdłuż Kanału Bydgoskiego. Dużo dobrego humoru

Wczorajszą wędrówkę rozpoczęliśmy #w Bydgoszczy, skąd w piętnastoosobowym składzie wędrowaliśmy wzdłuż Kanału Bydgoskiego.

(czytaj więcej)