Dziś mamy 17 kwietnia 2024, środa, imieniny obchodzą:

25 lutego 2024

Duże zainteresowanie zimowym rajdem. Nie zabrakło poczęstunku

fot. Urząd Miejski w Kcyni

fot. Urząd Miejski w Kcyni

Za nami pierwszy, tegoroczny, zimowy rajd Nordic Walking, zrealizowany w ramach #cyklu Sołectwa z kijkami IV. Gościliśmy w sołectwie Łankowice.

Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem uczestników, wzięło w nim udział aż 56 osób, w tym goście z Szamocina oraz Szubina.

Panie z KGW Młode Łanki przygotowały pyszny poczęstunek, który oczekiwał na uczestników w remizie strażackiej. Były ciasta, kiełbaska z grilla, swojej roboty chleb ze smalcem oraz aromatyczny barszcz.

Wydarzenie możliwe było do realizacji dzięki ogromnemu zaangażowaniu przewodniczącej Anny Dudy-Nowickiej i członkiń KGW Młode Łanki, wsparciu sołtys i rady sołeckiej oraz pomocy strażaków z lokalnej jednostki OSP OSP Łankowice.

To już 23 rajd z kijkami po pięknych, malowniczych terenach naszej gminy. Wiosnę oficjalnie powitamy podczas drugiego rajdu 23 marca w Turzynie. Ze względów organizacyjnych obowiązują zapisy pod numerem 52 589 37 20 wew. 115.

Rajdy organizowane są w ramach promocji zdrowia gminy Kcynia przez Referat Edukacji, Promocji, Sportu i Kultury Urzędu Miejskiego w Kcyni pod patronatem Burmistrza Kcyni.

Materiał: Anna Duda-Nowicka / Urząd Miejski w Kcyni

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 21 20

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Już zakwitły mniszki. Przygotuj smaczny syrop na przeziębienie

Mniszek lekarski to cenna roślina znana #z wielu prozdrowotnych właściwości. Nadszedł właśnie najlepszy moment na zbiór kwiatów. Można z nich przyrządzić miód lub syrop, który przyda się zimą, gdy dopadnie nas przeziębienie. Przepis jest prosty i tani. Wystarczy trochę cierpliwości.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Zajęcia lotnicze. Sprzyjające warunki pogodowe

Od kilku dni sprzyjające warunki pogodowe umożliwiły przeprowadzenie #zajęć lotniczych w JRS Kowalewko.

(czytaj więcej)
0

Wędrówka wzdłuż Kanału Bydgoskiego. Dużo dobrego humoru

Wczorajszą wędrówkę rozpoczęliśmy #w Bydgoszczy, skąd w piętnastoosobowym składzie wędrowaliśmy wzdłuż Kanału Bydgoskiego.

(czytaj więcej)