Dziś mamy 29 maja 2024, środa, imieniny obchodzą:

13 kwietnia 2024

Drzwi otwarte w nakielskim "Staszicu". Duże zainteresowanie szkolną ofertą

fot. MM

fot. MM

W okresie wiosennym uczniowie ósmych klas szkół podstawowych# poważnie zastanawiają się nad wyborem nowej szkoły, w której będą kontynuować swoją naukę. Aby ułatwić im wybór, Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. S. Staszica w Nakle zorganizował tradycyjne wydarzenie pn. Drzwi Otwarte. W sobotę, od samego rana szkoła została otwarta dla wszystkich zainteresowanych.

Społeczność szkolna "Staszica" w osobach uczniów i nauczycieli czekała na ósmoklasistów już od godz. 9:00. Pół godziny później rozpoczęło się oficjalne spotkanie w szkolnej auli, gdzie omówione zostały wszystkie oferowane przez szkołę kierunki kształcenia:

II Liceum Ogólnokształcące, język angielski/hiszpański

Technik Organizacji Turystyki

Technik Hotelarstwa

Technik Logistyk

Technik Informatyk

Technik Reklamy

Technik Rachunkowości

Technik Ekonomista

Ponadto w programie drzwi otwartych największej placówki szkolnej w powiecie nakielskim uwzględniono również: prezentację firm współpracujących ze szkołą; omówienie możliwości rozwoju kariery zawodowej po ukończeniu poszczególnych kierunków; quiz ekonomiczny; gry i zabawy językowe oraz quiz interaktywny (język angielski, niemiecki oraz hiszpański); punkt konsultacyjny z ofertą dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i ofertą pomocy psychologicznej i pedagogicznej; punkty informacyjne, w których będzie można bliżej poznać istotę poszczególnych kierunków; przedstawienie zalet projektów międzynarodowych (np. Erasmus+, E–twinning); ofertę zajęć pozalekcyjnych (np. muzyka, grupa kabaretowa, teatr, radiowęzeł, wyjazdy, sport, konkursy i olimpiady); spacer po szkole; prezentację mini-przedsiębiorstw działających w szkole; zajęcia z podstaw strzelectwa zawodowego; miniturniej piłki nożnej oraz przestawienie zaplecza sportowego szkoły.

Oceń artykuł: 29 30

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Budowa magazynów
Usługi pełnienia stanowiska Inspektora Ochrony Danych Osobowych
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
Konstrukcje stalowe
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
0

Przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej. Szkolenia dla policjantów

Radom, Kielce, Lublin, Białystok, Gorzów Wielkopolski, Bydgoszcz#, Katowice, Rzeszów i Warszawa – to miasta na mapie tegorocznego cyklu szkoleń dla funkcjonariuszy Policji pn. „Zwalczanie i przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej w zakresie gospodarowania odpadami oraz transportowania odpadów w ruchu krajowym i międzynarodowym”. W lutym, marcu i kwietniu 2024 r. eksperci Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska przeprowadzili wykłady na Mazowszu, w Świętokrzyskim, na Lubelszczyźnie i Podlasiu. 22 i 23 maja odbyły się kolejne szkolenia – w Gorzowie Wielkopolskim i Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
0

Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Ważne jest wsparcie

Rozpoczął się Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Zachęcamy do# karmienia piersią, ale pamiętamy także o mamach, które z różnych przyczyn nie mogą karmić naturalnie. Pamiętajmy o wzajemnym szacunku i wsparciu.

(czytaj więcej)
0

Komary motywowały do szybkiego marszu. Wędrówka w otoczeniu jezior

W dzisiejszej wędrówce uczestniczyło #16 osób. Przejście wokoło jeziora Witosławskiego i Rościmińskiego nie przysparzało by większych problemów, gdyby nie ogromne ilości komarów, które tylko nas motywowały do szybkiego tempa marszu.

(czytaj więcej)
0

Wstęp na wystawę bezpłatny. Pałac Krasińskich dostępny dla odwiedzających

Rękopisy Cypriana Kamila Norwida, kronik Galla Anonima czy oryginał #utworu „Mury” Jacka Kaczmarskiego – to tylko niektóre ze zbiorów Biblioteki Narodowej, które od 21 maja można obejrzeć w zmodernizowanym i otwartym dla zwiedzających Pałacu Krasińskich w Warszawie.

(czytaj więcej)