Dziś mamy 29 lutego 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

07 grudnia 2022

Debatowali po raz czwarty. Uchwały młodzieżowego sejmiku

fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Dziś (7 grudnia) po raz czwarty obradował Młodzieżowy Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego. #W trakcie sesji młodzież wysłuchała informacji o pracy dwóch departamentów Urzędu Marszałkowskiego, podjęto także szereg uchwał.

Radni obradowali stacjonarnie w czerwcu i październiku, uczestniczyli również zdalnie w listopadowym posiedzeniu, podczas którego podjęli pierwszą decyzję o przyznaniu patronatu dwóm wydarzeniom – II Konferencji Samorządów Uczniowskich Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Festiwalowi Nauki i Sztuki w Nakle nad Notecią. Dziś zapoznali się z działalnością dwóch departamentów Urzędu Marszałkowskiego – Departamentu Edukacji oraz Departamentu Sportu i Turystyki. W porządku obrad znalazło się również rozpatrzenie podjęcia uchwały w sprawie wyrażenia woli powołania Związku Młodzieżowych Sejmików Rzeczypospolitej Polskiej oraz przyjęcie stanowiska dotyczącego wprowadzenia edukacji klimatycznej do podstawy programowej nauczania w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. 

Młodzieżowy sejmik postanowił również uhonorować przewodniczącą sejmiku województwa Elżbietę Piniewską przyznając jej tytuł Zasłużonej dla Młodzieżowego Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W ten sposób młodzież pragnie docenić inicjatywę przewodniczącej sejmiku w kwestii powołania młodzieżowego sejmiku w regionie. 

Porządek obrad

Młodzieżowy Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego jest ciałem kolegialnym o charakterze inicjatywnym, wnioskodawczym i konsultacyjno-doradczym dla organów samorządu województwa kujawsko-pomorskiego złożonym z przedstawicieli młodzieży reprezentujących różne części województwa kujawsko-pomorskiego.

Kancelaria Sejmiku

Materiał: Beata Krzemińska / rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 2 9

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (6)

  konfederata, w dniu 07-12-2022 15:37:09 napisał:

  Czyli uczymy się by nic nie robić a piastować stanowiska opłacane z ludzi ciężko pracujących.

  odpowiedz

  • 5 (5)

  Sympatyk, w dniu 07-12-2022 15:42:39 napisał:

  W normalnym kraju polityk pracuje na etat bo to wstyd żyć na koszt podatnika. Ale polakom mentalność do kotyta ciężko z głowy wybić. Widać to po obecnym października PiS i tej ich "Zjednoczonych złodziei"

  odpowiedz

  • -1 (3)

  ciekawe, w dniu 07-12-2022 18:43:24 napisał:

  a co tam robi flaga obcego panstwa, ktore na wiceministra obstawia Andrij Melnyk, ktory czci bandere i oprawców z upa i neguje zbrodnie wołyńska?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Kubek biały ze zdjęciem
24,90PLN
Konstrukcje stalowe
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Kolaż ze zdjęć 30x40
16,00PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
0

Zapoznali się z pracą strażaka. Drzwi otwarte w komendzie

W ramach akcji "Wpadnij do strażnicy" podczas #ostatnich dwóch tygodni ferii zimowych zorganizowano dni otwarte w Komedzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
0

Przebadano importowane zboże i rzepak. Stwierdzono nieprawidłowości

Organy Inspekcji Weterynaryjnej prowadziły oraz nadal prowadzą# regularne kontrole weterynaryjne na granicy Rzeczpospolitej Polskiej.

(czytaj więcej)
0

Program "Sport Wszystkich Dzieci". Nabór do edycji 2024

Minister Sportu i Turystyki ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie #w 2024 roku realizacji zadań w ramach Programu Sport Wszystkich Dzieci. Kwota do rozdysponowania w naborze wynosi 75 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Skorzystaj z aplikacji "Moja praca". Oferty aktualizowane są na bieżąco

"Moja praca" to darmowe narzędzie, które ułatwia #osobom szukającym pracy znalezienie odpowiedniego zatrudnienia. W aplikacji na bieżąco aktualizowane są oferty pracy.

(czytaj więcej)