Dziś mamy 8 grudnia 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

29 marca 2024

Czy psychologia w biznesie to przyszłościowe studia? Rozwiewamy wątpliwości

Z roku na rok rośnie popularność psychologii w biznesie. To wszystko za sprawą zrozumienia, że# sukces firm nie zależy wyłącznie od jakości produktu czy działań marketingowych na wielką skalę. Równie duże znaczenie ma wykorzystanie psychologicznych aspektów nie tylko w strukturze korporacyjnej, ale także w komunikacji z klientami. Brzmi jak coś, czym chcesz się zajmować? Wybierz psychologię w biznesie na studiach licencjackich.

Studia z psychologii w biznesie – czy warto?

Na początku warto podkreślić dwie rzeczy. Pierwsza z nich to nazwa studiów, która w pełnej wersji brzmi: psychologia w biznesie i zarządzaniu. A druga – nie jest to oddzielny kierunek, a specjalność realizowana w ramach Psychologii I stopnia. W praktyce wygląda to tak, że przedmioty związane stricte z psychologią w biznesie zaczynają się od 4. semestru.

Czy warto wybrać tę ścieżkę zawodową? Mamy dobrą wiadomość dla osób zainteresowanych kształceniem w ramach specjalności psychologia w biznesie – studia te są jednym z najnowszych modułów, który powstał w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na specjalistów z tej dziedziny. Coraz więcej firm – zarówno tych polskich, jak i międzynarodowych korporacji – zatrudnia absolwentów psychologii w biznesie i zarządzaniu na stanowisku lidera/menadżera zespołu. Oprócz tego wiedza i umiejętności zdobyte na studiach przydadzą się również w pracy w:

  • agencji reklamowej i PR,
  • obsłudze klienta,
  • działach sprzedaży, marketingu, HR czy EB.

Co więcej, po studiach z psychologii w biznesie możesz otworzyć własną działalność i prowadzić szkolenia lub oferować usługi doradcze. Czy warto w takim razie je ukończyć? Zdecydowanie tak.

Psychologia w biznesie – przedmioty na studiach

Czego uczą się studenci psychologii w biznesie? Przedmioty na tej specjalności obejmują następujące tematy: 

  • psychologia podejmowania decyzji,
  • psychologia marketingu,
  • komunikacja w biznesie,
  • podstawy zarządzania,
  • kultura organizacyjna i zachowania organizacyjne,
  • negocjacje i mediacje w biznesie,
  • zarządzanie zmianą,
  • psychologia szkoleń,
  • psychospołeczne warunki pracy,
  • autoprezentacja,
  • przywództwo i zarządzanie zasobami ludzkimi,
  • stres i dysfunkcje w organizacji.

Tak skonstruowany program nauczania na studiach z psychologii w biznesie i zarządzaniu gwarantuje, że ich absolwenci będą w stanie sprawnie zarządzać zespołem, prowadzić mediacje i rozwiązywać konflikty, budować zespół, prowadzić rekrutację oraz wykorzystywać w praktyce aspekty psychologiczne wpływające na kształtowanie wizerunku i strategii marketingowej firmy.

Nowoczesne podejście do edukacji: psychologia w biznesie na studiach online

Co powiesz nie tylko na zdobywanie wiedzy i umiejętności z zakresu nowej, rozwijającej się dziedziny, ale także na robienie tego w równie nowoczesny sposób? Taką możliwość daje np. psychologia w biznesie i zarządzaniu na studiach online, czyli prowadzona z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Dzięki niej możesz połączyć edukację z pracą, podróżami, macierzyństwem albo innymi studiami, korzystając z wiedzy i doświadczenia odpowiednio wykwalifikowanej kadry.


Materiał Partnera - Artykuł Sponsorowany

Oceń artykuł: 1 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pierwszy realny sprawdzian. Bezzałogowy statek powietrzny

System FlyEye 3.0 został wdrożony do użytku #w 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej (8.K-PBOT) w 2019 r. Obsługą zestawu zajmują się piloci bezzałogowych statków powietrznych (BSP) klasy I z Grupy Rozpoznania Obrazowego (GRO), którzy do tej pory wykonali na nim ponad 700 h godzin nalotu. Bezcenne doświadczenie zdobyli podczas monitorowania szczelności wschodniej granicy RP, wskazywania zagrożeń związanych z falą powodziową na Odrze w ramach operacji pk. Feniks oraz licznych ćwiczeń na poligonach i terenach cywilnych.

(czytaj więcej)
0

To była prawdziwa zima! Zobacz archiwalne zdjęcia z regionu

Zima na przełomie 1978/1979 roku była wyjątkowo# biała. W całym kraju mocno sypnęło śniegiem. Opady były bardzo intensywne i na kilka tygodni sparaliżowały cały kraj. Pod zaspami znalazł się także nasz region.

(czytaj więcej)
0

Rozpoczął się okres Adwentu. Czas radosnego oczekiwania

Dziś w Kościele katolickim rozpoczął się czterotygodniowy okres Adwentu#. To czas, który ma przygotować wiernych na okres Bożego Narodzenia.

(czytaj więcej)
0

Nowe rezerwaty przyrody w regionie. Łącznie 150 ha lasów

Z okazji jubileuszu Lasy Państwowe na II Ogólnopolskiej Naradzie o Lasach ogłoszono# powstanie 53 nowych rezerwatów jeszcze w grudniu 2024 r., a kolejne 47 powstaną do końca 2025 r.

(czytaj więcej)