Dziś mamy 16 kwietnia 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

19 lutego 2024

Było głośno i radośnie. Ferie w bibliotece dobiegły końca

fot. PiMBP w Nakle

fot. PiMBP w Nakle

Dobiegły końca zajęcia feryjne #w Filii Dziecięcej. Ja zwykłe było głośno i radośnie.

W poniedziałek musieliśmy się poznać, pomogły nam w tym zabawy integracyjne: „Głuchy telefon”, „Kto, tak jak ja…?”, „Sałatka owocowa”. Omówiliśmy zasady zachowania podczas zajęć, a następnie powitaliśmy gości ze Straży Miejskiej. Pan Dariusz Chróściński zwrócił uwagę na bezpieczeństwo w czasie ferii.

We wtorek mieliśmy pełne ręce roboty, bo był to dzień prac plastycznych. W związku z tym, że zatęskniliśmy za śniegiem, powstał sztuczny, za pomocą którego namalowaliśmy piękne zimowe pejzaże. Stworzyliśmy też walentynki, żeby móc obdarować kochane osoby.

W środę, w bibliotece, było smacznie i kolorowo. Pachniało już wiosną, a to za sprawą przepysznych kanapeczek, udekorowanych szczypiorkiem i rzodkiewką. Po posiłku emocje sięgnęły zenitu. Zagraliśmy w Familiadę i literackie kalambury. Dwie drużyny rywalizowały o główną nagrodę, jaką było pyszne ciasto, które i tak zjedliśmy wszyscy razem.

W czwartek gościliśmy Panią Martę Możdżyńską, która zaprosiła nas do tańca. Była zumba, limbo, gorące krzesła, a na koniec tatuaże brokatowe. Bardzo się zmęczyliśmy, ale było super.

W piątek do naszej biblioteki, przybyli specjalni goście: Mimi i Alvin, dwa słodkie maltańczyki, które skradły nasze serca, z Hodowli Psów „Biała Zagroda z Luchowa”. Pani Paulina Olszewska opowiedziała nam, co lubią jej podopieczni, jak się odżywiają, jak należy je pielęgnować. Mogliśmy je wziąć na kolana, pogłaskać. Słodziaki.

Pożegnania niestety przyszedł czas. Uczestnicy zajęć otrzymali dyplomy i drobne upominki. To były wspaniałe chwile. Na pamiątkę ferii w bibliotece powstały krótkie rymowanki oraz piękne ilustracje.

Dziękujemy Strażnikowi Miejskiemu Panu Dariuszowi Chróścińskiemu za ciekawą pogadankę, Pani Marcie Możdżyńskiej za tańce i zabawę, pani Paulinie Olszewskiej za spotkanie z Mimi i Alvinem oraz Pani Karolinie Rozpłoch za słodycze dla uczestników zajęć.

Materiał: Anna Splitt / Biblioteka Dziecięca w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 15 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Już zakwitły mniszki. Przygotuj smaczny syrop na przeziębienie

Mniszek lekarski to cenna roślina znana #z wielu prozdrowotnych właściwości. Nadszedł właśnie najlepszy moment na zbiór kwiatów. Można z nich przyrządzić miód lub syrop, który przyda się zimą, gdy dopadnie nas przeziębienie. Przepis jest prosty i tani. Wystarczy trochę cierpliwości.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Światowy Dzień Trzeźwości. Jak alkohol wpływa na nasz organizm?

Co roku 15 kwietnia Światowa Organizacja Zdrowia apeluje#, aby przynajmniej w tym jednym dniu powstrzymać się od spożywania jakichkolwiek produktów alkoholowych. Chce tym samym zwrócić uwagę na problem alkoholizmu oraz zagrożeń zdrowotnych wynikających z nadużywania alkoholu. Według WHO alkohol znajduje się na trzecim miejscu wśród czynników ryzyka dla zdrowia populacji. Większe ryzyko niesie za sobą palenie tytoniu i nadciśnienie tętnicze. Ponad 60 rodzajów chorób i urazów ma związek ze spożywaniem alkoholu.

(czytaj więcej)
0

Wędrówka wzdłuż Kanału Bydgoskiego. Dużo dobrego humoru

Wczorajszą wędrówkę rozpoczęliśmy #w Bydgoszczy, skąd w piętnastoosobowym składzie wędrowaliśmy wzdłuż Kanału Bydgoskiego.

(czytaj więcej)