Dziś mamy 29 maja 2024, środa, imieniny obchodzą:

16 kwietnia 2024

Aula wypełniona po brzegi. Różne aspekty szkoły

fot. powierzone

fot. powierzone

Staszic - Drzwi Otwarte 2024.

Trzynasty kwietnia, rok 2024. Godzina 8.30

Przed budynkiem nakielskiego Staszica coraz więcej ósmoklasistów. Wielu z rodzicami. W szkole już niezłe zamieszanie. Młodzież ze szkół podstawowych już poznaje nasze uniwersum. W holu punkty z ofertą kierunków kształcenia, kawa i ciastka. W klasach i auli pełna mobilizacja i pełen luz. Bezmiar możliwości szkoły...

9.00

Zaczynamy! Nasi goście zwiedzają. Rozmowy. Pytania. Poczęstunek. Różne aspekty Staszica. Rozmowy. Uśmiechy. Nasza bezcenna atmosfera.

9.30

Aula wypełniona po brzegi. Oto nasza oferta! Jazda!!!

TECHNIKUM LOGISTYCZNE (bez logistyki nic nie kupisz i nigdzie nie dojedziesz, nic nie zaplanujesz).

TECHNIKUM INFORMATYCZNE (chyba jasne, że świat wirtualny nie zniknie... piszemy gry, drukujemy w 3D – przetwarzamy świat wirtualny, programujemy).

STASZIC TO TEŻ SZTUKA! W “Całkiem nowej bajce” nasze wokalne talenty!!! My jeszcze żyjemy Koncertem dla Rodziców 2024 a aula już żyje muzyką!

BAZA SPORTOWA? No ludzie! Największa w Nakle hala widowiskowo – sportowa, kryty kort, siłownie... w pobliżu basen... A przecież za chwilę jeszcze więcej! Nowe boisko już w zaawansowanej budowie.

TECHNIKUM REKLAMY (świat musi wiedzieć o Twojej firmie, Ty możesz tworzyć wizerunki firm, możesz dużo więcej...).

TECHNIKUM EKONOMICZNE i TECHNIKUM RACHUNKOWOŚCI (wszystko opiera się na finansach i wszystko trzeba przeliczyć).

TECHNIKUM TURYSTYCZNE I TECHNIKUM HOTELARSTWA (praca, praca, ale czasem trzeba gdzieś wyjechać, odpocząć, poznać nowe kultury).

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE (wszechstronność, humanizm, kreatywność, nowość: język hiszpański)

STOP!

10.00 - 11.00

I teraz idziemy dalej poznawać tę wspaniałą ofertę Staszica. Od klasy do klasy. Tu jest tyle kierunków kształcenia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Z nami są partnerzy: Kawczyński Logistics, Bank Spółdzielczy, Cukrownia Żnin. Z nami są projekty międzynarodowe: Erasmus+, E – Twinning. Z nami jest kadra, której się chce tworzyć z Wami. Rozmawiamy. Pokazujemy atuty szkoły i swoją otwartość...

To Wy, nasi przyszli uczniowie, jesteście w tym wszystkim ważni. A nasi uczniowie stają na wysokości zadania. Wy, obecni ósmoklasiści, też tacy będziecie. Wystarczy wybrać Staszica. Tu damy Wam wszelkie możliwości... Między tym wszystkim krąży Dobry Duch Szkoły. Wywołuje uśmiechy i świetny humor. Znaleźliście czas, by nas odwiedzić? Doceniamy to! Dziękujemy. Wybierzcie Staszica. Już teraz wiecie, dlaczego warto...

Materiał: Maciej Muzalewski / Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 22 20

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej. Szkolenia dla policjantów

Radom, Kielce, Lublin, Białystok, Gorzów Wielkopolski, Bydgoszcz#, Katowice, Rzeszów i Warszawa – to miasta na mapie tegorocznego cyklu szkoleń dla funkcjonariuszy Policji pn. „Zwalczanie i przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej w zakresie gospodarowania odpadami oraz transportowania odpadów w ruchu krajowym i międzynarodowym”. W lutym, marcu i kwietniu 2024 r. eksperci Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska przeprowadzili wykłady na Mazowszu, w Świętokrzyskim, na Lubelszczyźnie i Podlasiu. 22 i 23 maja odbyły się kolejne szkolenia – w Gorzowie Wielkopolskim i Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
0

Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Ważne jest wsparcie

Rozpoczął się Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Zachęcamy do# karmienia piersią, ale pamiętamy także o mamach, które z różnych przyczyn nie mogą karmić naturalnie. Pamiętajmy o wzajemnym szacunku i wsparciu.

(czytaj więcej)
0

Komary motywowały do szybkiego marszu. Wędrówka w otoczeniu jezior

W dzisiejszej wędrówce uczestniczyło #16 osób. Przejście wokoło jeziora Witosławskiego i Rościmińskiego nie przysparzało by większych problemów, gdyby nie ogromne ilości komarów, które tylko nas motywowały do szybkiego tempa marszu.

(czytaj więcej)
0

Wstęp na wystawę bezpłatny. Pałac Krasińskich dostępny dla odwiedzających

Rękopisy Cypriana Kamila Norwida, kronik Galla Anonima czy oryginał #utworu „Mury” Jacka Kaczmarskiego – to tylko niektóre ze zbiorów Biblioteki Narodowej, które od 21 maja można obejrzeć w zmodernizowanym i otwartym dla zwiedzających Pałacu Krasińskich w Warszawie.

(czytaj więcej)