Dziś mamy 25 czerwca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

30 maja 2023

7 metod na tanie OC dla kierowców z Nakła

Płacisz duże kwoty za obowiązkowe ubezpieczenie od# odpowiedzialności cywilnej dla swojego auta? Niepotrzebnie! Poznaj 6 sposobów, które pozwalają mieszkańcom Nakła i innych miejscowości w Polsce na obniżenie składki ubezpieczeniowej.

1. Porównuj oferty

Czy wiesz, że każde towarzystwo sprzedaje identyczne ubezpieczenie OC? Możesz zapłacić za polisę 500 zł lub 2500 zł, kupić ją w najbardziej renomowanej bądź mało znanej firmie, a i tak zawsze otrzymasz ten sam produkt. Różnica obejmuje tylko jeden aspekt – cenę – która może znacząco się różnić w zależności od oferty. A zatem jeżeli chcesz oszczędzić pieniądze, poszukuj najtańszego OC. Gdzie i jak je znajdziesz w Nakle?
Skuteczną metodą na wyszukanie polisy z niską składką jest porównanie ofert aktualnie dostępnych na rynku. Zrobisz to na dwa sposoby – u agenta ubezpieczeniowego lub przez internet. W Nakle działa wielu niezależnych agentów zajmujących się poszukiwaniem OC dla klienta, którzy w ciągu kilkunastu minut pomogą Ci w znalezieniu najtańszej polisy. Ten sam efekt osiągniesz poprzez wykorzystanie internetowych porównywarek ubezpieczeniowych, takich jak https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/.
Zarówno podczas wizyty u agenta, jak i w przypadku poszukiwania polisy przez internet konieczne jest podanie danych o pojeździe i właścicielu (bądź właścicielach, jeśli jest ich kilku). Na tej podstawie agent lub porównywarka internetowa mogą spośród wielu ofert wskazać te najtańszą. Różnice w cenie nierzadko wynoszą ponad 100% w zależności od towarzystwa, dlatego zdecydowanie warto poświęcić parę chwil na poszukiwania.

2. Zbieraj zniżki

O ile znalezienie najtańszego OC zajmuje kilkanaście-kilkadziesiąt minut, o tyle zbudowanie długiej i bezszkodowej historii ubezpieczeniowej to zadanie na co najmniej kilka lat. Właśnie po takim czasie możesz bowiem zebrać zniżki w maksymalnej wysokości 60%, otrzymując co roku 10 pkt. proc. Warunek jest jeden – musisz jeździć bezszkodowo, ponieważ każda spowodowana przez Ciebie stłuczka, kolizja, a także wypadek skutkuje odebraniem części uzyskanych do tej pory upustów.

3. Kontynuuj OC bez przerw

Podobnie jak wyrządzone przez Ciebie szkody w ruchu drogowym, tak i przerwy w ciągłości obowiązkowej polisy od odpowiedzialności cywilnej przyczyniają się do wzrostu składki. Wystarczy kilka miesięcy bez OC, żeby stawka kolejnego ubezpieczenia zaczęła rosnąć, podczas gdy po kilku latach tracisz wszystkie uzyskane zniżki. Oczywiście mówimy tutaj o sytuacji, w której nie posiadasz auta, bo jeśli tylko masz samochód, przez cały czas musisz wykupywać dla niego polisę, podobnie jak dla motocykla. Przeczytaj więcej o OC dla jednośladów na stronie https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/ubezpieczenie-motocykla-125/.

4. Nie rozkładaj płatności na raty

Dla dużej części kierowców z Nakła i nie tylko kupno ubezpieczenia to znaczny wydatek. Nic więc dziwnego, że wielu z nich postanawia rozłożyć płatność na raty, aby nieco ulżyć swojemu portfelowi. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę, że taka decyzja z reguły oznacza sumarycznie droższe OC, ponieważ z tytułu rat towarzystwa najczęściej pobierają dodatkowe opłaty. Nie zmienia to faktu, że czasami da się znaleźć oferty, w przypadku których koszt składki opłacanej pojedynczo i rozłożonej na raty jest identyczny, lecz są one rzadkością.

5. Przestrzegaj przepisów ruchu drogowego

Towarzystwa ubezpieczeniowe mają prawo do uzależnienia ceny OC od liczby punktów karnych przyznanych kierowcy. Jak nietrudno się domyślać, im więcej masz ich na koncie, tym droższa może być Twoja polisa. Może, ale nie musi, bo w praktyce tylko część towarzystw korzysta z tej metody.

6. Zdecyduj się na samochód z małym silnikiem

O cenie OC decyduje również to, jaki samochód posiadasz. Najwięcej kosztuje ubezpieczenie dla aut z dużym silnikiem, którego pojemność przekracza 2000 cm3. Dla kosztów ubezpieczenia znaczenie ma także marka pojazdu – modele producentów kojarzonych ze sportową jazdą, takich jak Audi, BMW, Mercedes czy Honda, są przeważnie nieco droższe.

7. Dodaj w dowodzie kierowcę z wysokimi zniżkami ubezpieczeniowymi

Jeżeli należysz do grupy młodych kierowców w wieku do 26-28 lat (granica zależy od ustaleń konkretnej firmy), płacisz za OC znacznie więcej niż starsze osoby. Aby obniżyć składkę, możesz dodać jako kolejnego właściciela kierowcę, któremu udało się uzbierać wysokie zniżki. Dzięki temu, że cena będzie obliczana dla wszystkich właścicieli, jej wartość się obniży.

 

Materiał Partnera - Artykuł Sponsorowany

 

Oceń artykuł: 13 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Diecezjalna pielgrzymka. Rowerem na Jasną Górę

Po raz siódmy z parafii #św. Józefa wyruszyła pielgrzymka „Bydgoski Józef rowerem na Jasną Górę”. „Tworzycie wyjątkową wspólnotę w drodze” – mówił na jej rozpoczęcie bp Krzysztof Włodarczyk, który przewodniczył Mszy św. Będąc w niej – jak dodał ordynariusz – każdy chce doświadczyć obecności Boga, relacji z Nim. – Do pokonywania tej drogi są potrzebne środki – klucze, by otwierać mnie na Boga. Są nimi: słowo Boże, modlitwa oraz sakrament pokuty i pojednania – zaznaczył.

(czytaj więcej)
0

Rozliczanie PIT. Podsumowanie tegorocznej akcji

93 %, czyli blisko 1,1 mln deklaracji podatkowych #za 2023 r. podatnicy złożyli elektronicznie, z czego większość, bo prawie 660 tys. przez usługę Twój e-PIT. Tylko 82 tys. zeznań wpłynęły w wersji papierowej. W tym roku urzędy skarbowe rekordowo szybko zwracały nadpłaty podatku – średnio w ciągu 15 dni. Pierwszy raz z usługi Twój e-PIT skorzystali przedsiębiorcy, którzy w naszym województwie złożyli w ten sposób 213 tys. dokumentów. Organizacje Pożytku Publicznego (OPP) mogą w tym roku otrzymać rekordową sumę 71 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Nie bądź zombi! Narkotyki to bardzo ryzykowna gra (film)

Narkotyki to bardzo ryzykowna gra, w której jedyną #pewną jest to, że nie można wygrać. Przeciwnik, w tym przypadku środek odurzający, nie bierze jeńców. Obowiązującą zasadą jest to, że wraz z rozwojem uzależnienia pojawia się coraz większa tolerancja na narkotyk. Aby utrzymać pożądany efekt, osoba uzależniona zaczyna przyjmować coraz większe dawki – a te w którymś momencie stają się toksyczne i… game over – nie ma drugiego życia. Żeby zatrzymać tę rozgrywkę, polska Policja stworzyła spot skierowany do młodych ludzi, którzy nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że każdy, kto zaczyna tę grę, już na starcie jest przegrany.

(czytaj więcej)