Dziś mamy 21 września 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

30 maja 2023

7 metod na tanie OC dla kierowców z Nakła

Płacisz duże kwoty za obowiązkowe ubezpieczenie od# odpowiedzialności cywilnej dla swojego auta? Niepotrzebnie! Poznaj 6 sposobów, które pozwalają mieszkańcom Nakła i innych miejscowości w Polsce na obniżenie składki ubezpieczeniowej.

1. Porównuj oferty

Czy wiesz, że każde towarzystwo sprzedaje identyczne ubezpieczenie OC? Możesz zapłacić za polisę 500 zł lub 2500 zł, kupić ją w najbardziej renomowanej bądź mało znanej firmie, a i tak zawsze otrzymasz ten sam produkt. Różnica obejmuje tylko jeden aspekt – cenę – która może znacząco się różnić w zależności od oferty. A zatem jeżeli chcesz oszczędzić pieniądze, poszukuj najtańszego OC. Gdzie i jak je znajdziesz w Nakle?
Skuteczną metodą na wyszukanie polisy z niską składką jest porównanie ofert aktualnie dostępnych na rynku. Zrobisz to na dwa sposoby – u agenta ubezpieczeniowego lub przez internet. W Nakle działa wielu niezależnych agentów zajmujących się poszukiwaniem OC dla klienta, którzy w ciągu kilkunastu minut pomogą Ci w znalezieniu najtańszej polisy. Ten sam efekt osiągniesz poprzez wykorzystanie internetowych porównywarek ubezpieczeniowych, takich jak https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/.
Zarówno podczas wizyty u agenta, jak i w przypadku poszukiwania polisy przez internet konieczne jest podanie danych o pojeździe i właścicielu (bądź właścicielach, jeśli jest ich kilku). Na tej podstawie agent lub porównywarka internetowa mogą spośród wielu ofert wskazać te najtańszą. Różnice w cenie nierzadko wynoszą ponad 100% w zależności od towarzystwa, dlatego zdecydowanie warto poświęcić parę chwil na poszukiwania.

2. Zbieraj zniżki

O ile znalezienie najtańszego OC zajmuje kilkanaście-kilkadziesiąt minut, o tyle zbudowanie długiej i bezszkodowej historii ubezpieczeniowej to zadanie na co najmniej kilka lat. Właśnie po takim czasie możesz bowiem zebrać zniżki w maksymalnej wysokości 60%, otrzymując co roku 10 pkt. proc. Warunek jest jeden – musisz jeździć bezszkodowo, ponieważ każda spowodowana przez Ciebie stłuczka, kolizja, a także wypadek skutkuje odebraniem części uzyskanych do tej pory upustów.

3. Kontynuuj OC bez przerw

Podobnie jak wyrządzone przez Ciebie szkody w ruchu drogowym, tak i przerwy w ciągłości obowiązkowej polisy od odpowiedzialności cywilnej przyczyniają się do wzrostu składki. Wystarczy kilka miesięcy bez OC, żeby stawka kolejnego ubezpieczenia zaczęła rosnąć, podczas gdy po kilku latach tracisz wszystkie uzyskane zniżki. Oczywiście mówimy tutaj o sytuacji, w której nie posiadasz auta, bo jeśli tylko masz samochód, przez cały czas musisz wykupywać dla niego polisę, podobnie jak dla motocykla. Przeczytaj więcej o OC dla jednośladów na stronie https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/ubezpieczenie-motocykla-125/.

4. Nie rozkładaj płatności na raty

Dla dużej części kierowców z Nakła i nie tylko kupno ubezpieczenia to znaczny wydatek. Nic więc dziwnego, że wielu z nich postanawia rozłożyć płatność na raty, aby nieco ulżyć swojemu portfelowi. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę, że taka decyzja z reguły oznacza sumarycznie droższe OC, ponieważ z tytułu rat towarzystwa najczęściej pobierają dodatkowe opłaty. Nie zmienia to faktu, że czasami da się znaleźć oferty, w przypadku których koszt składki opłacanej pojedynczo i rozłożonej na raty jest identyczny, lecz są one rzadkością.

5. Przestrzegaj przepisów ruchu drogowego

Towarzystwa ubezpieczeniowe mają prawo do uzależnienia ceny OC od liczby punktów karnych przyznanych kierowcy. Jak nietrudno się domyślać, im więcej masz ich na koncie, tym droższa może być Twoja polisa. Może, ale nie musi, bo w praktyce tylko część towarzystw korzysta z tej metody.

6. Zdecyduj się na samochód z małym silnikiem

O cenie OC decyduje również to, jaki samochód posiadasz. Najwięcej kosztuje ubezpieczenie dla aut z dużym silnikiem, którego pojemność przekracza 2000 cm3. Dla kosztów ubezpieczenia znaczenie ma także marka pojazdu – modele producentów kojarzonych ze sportową jazdą, takich jak Audi, BMW, Mercedes czy Honda, są przeważnie nieco droższe.

7. Dodaj w dowodzie kierowcę z wysokimi zniżkami ubezpieczeniowymi

Jeżeli należysz do grupy młodych kierowców w wieku do 26-28 lat (granica zależy od ustaleń konkretnej firmy), płacisz za OC znacznie więcej niż starsze osoby. Aby obniżyć składkę, możesz dodać jako kolejnego właściciela kierowcę, któremu udało się uzbierać wysokie zniżki. Dzięki temu, że cena będzie obliczana dla wszystkich właścicieli, jej wartość się obniży.

 

Materiał Partnera - Artykuł Sponsorowany

 

Oceń artykuł: 12 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

"Powstanie Styczniowe 1863-1864". Nabór wniosków do programu

Biuro „Niepodległa” otwiera nabór wniosków do Programu# Dotacyjnego „Powstanie Styczniowe 1863-1864”. W latach 2023 i 2024 obchodzimy 160. rocznice kolejnych bitew i potyczek, które złożyły się na Powstanie Styczniowe – największy zryw narodowowyzwoleńczy skierowany przeciwko rosyjskiemu zaborcy. Wnioski można składać do 2 października 2023 do godziny 15:59.

(czytaj więcej)
0

Doświadczalane oznakowanie poziome. Jaka jest opinia kierowców?

Z danych opublikowanych przez Komendę Główną Policji wynika#, że w 2022 r. nieprawidłowa zmiana pasa ruchu była przyczyną 530 wypadków drogowych spowodowanych przez kierujących, w których śmierć poniosły 52 osoby, a 648 zostało rannych. Chcąc poprawić czytelność węzłów drogowych a więc i bezpieczeństwo kierowców, zastosowaliśmy doświadczalnie, na wybranych odcinkach dróg krajowych, oznakowanie poziome informujące o numerze drogi do której prowadzi dany pas ruchu, ale również o miejscowości kierunkowej (na obwodnicach dużych aglomeracji miejskich). Aby poznać opinię kierowców na temat przedstawionych rozwiązań przygotowaliśmy krótką ankietę. Zapraszamy do jej wypełnienia.

(czytaj więcej)
0

Trwa sezon na grzyby. "Jeżeli masz wątpliwości, nie ryzykuj"

Zbieranie grzybów wymaga wiedzy oraz #doświadczenia.

(czytaj więcej)
0

500 kilometrowe szkolenie w Bieszczadach. Lekka piechota w działaniu

Przeszli już ponad 300 kilometrów najdłuższym szlakiem #górskim w Polsce. Przed nimi jeszcze blisko 200. Żołnierze 8.Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pieszą wędrówką chcą celebrować 5 lecie istnienia swojej jednostki.

(czytaj więcej)