Dziś mamy 13 kwietnia 2024, sobota, imieniny obchodzą:

12 lutego 2024

50 Olimpiada Geograficzna. Uczniowie Krzywoustego na zawodach okręgowych

fot. powierzone

fot. powierzone

Laura Pinkowska uczennica klasy 4 matematyczno-humanistycznej i Błażej Siuzdak #uczeń klasy 4 angielsko-geograficznej I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią pod opieką nauczyciela geografii Andrzeja Kindermana brali udział 10 lutego 2024 r. w zawodach okręgowych (II stopnia) jubileuszowej 50 Olimpiady Geograficznej.

Zawody przeprowadzono w budynku Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Pierwsza część zawodów miała formę pisemną i składała się z 3 podejść obejmujących zadania ze wszystkich dziedzin geografii fizycznej, geografii społeczno-ekonomicznej oraz regionalnej.

Błażej Siuzdak w finale zawodów II stopnia

Do drugiej - ustnej części, która odbyła się następnego dnia, tj. 11 lutego 2024 r. jury zakwalifikowało 18 najlepszych młodych geografów z województwa kujawsko-pomorskiego, wśród których był Błażej Siuzdak. Polegała ona na rozwiązaniu quizu geograficznego, a następnie udzieleniu przy mapie fizycznej świata odpowiedzi ustnej na temat z zakresu wpływu środowiska przyrodniczego na życie i działalność człowieka, na wylosowanym obszarze świata.

Udział Błażeja w zmaganiach olimpijskich można uznać za udany, ponieważ uczestnicząc w finale okręgowym będzie czekał na ostateczną decyzję Komitetu Głównego Olimpiady Geograficznej w sprawie udziału w zawodach centralnych, które przeprowadzone zostaną w kwietniu 2024 r. w Łodzi.

Materiał: Justyna Michalska / I LO w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 18 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nieprawidłowości u 36 producentów. Kontrole jakości miodów

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych (IJHARS) przeprowadziła #planowe kontrole miodów u producentów na terenie całego kraju. Kontrole przeprowadzono w IV kwartale 2023 r. Najwięcej nieprawidłowości stwierdzono w przypadku znakowania miodów.

(czytaj więcej)
0

Dzień Czekolady. Pierwszą tabliczkę wyprodukowano blisko 200 lat temu

Dziś Dzień Czekolady. To jeden z najpopularniejszych słodkich# przysmaków.

(czytaj więcej)
0

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Hołd dla pomordowanych

13 kwietnia 1943 r. o zbrodni dokonanej przez# Sowietów usłyszał cały świat. Tego dnia Niemcy ogłosili informację o odkryciu w lesie pod Katyniem grobów polskich oficerów. Trzy lata wcześniej, wiosną 1940 r., na mocy decyzji najwyższych władz Związku Sowieckiego zamordowano blisko 22 tys. jeńców wojennych zatrzymanych po wkroczeniu Armii Czerwonej do Polski we wrześniu 1939 r. Byli wśród nich żołnierze Wojska Polskiego, profesorowie, lekarze, prawnicy, inżynierowie. W 2007 r. Sejm RP ustanowił 13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

(czytaj więcej)
0

Ochrona przed owadami. Środki powinny posiadać pozwolenie na obrót

Chroniąc się przed owadami, często stosujemy produkty# do ich odstraszania. Możemy wybrać repelenty w sprayu, płynie, mleczku, kremie, żelu czy chusteczki.

(czytaj więcej)