Dziś mamy 13 kwietnia 2024, sobota, imieniny obchodzą:

23 lutego 2024

100 tys. zł na przebudowę pomostu. Umowa podpisana

fot. Starostwo Powiatowe

fot. Starostwo Powiatowe

Dzisiaj starosta nakielski Tadeusz Sobol wraz z wicestarostą# nakielskim Tomaszem Miłowskim w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu podpisali umowę o dofinansowanie w wysokości ponad 100 tysięcy złotych na przebudowę istniejącego pomostu na Przystani Powiat Nakielski w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Umowa została podpisana z wicewojewodą kujawsko-pomorskim Dariuszem Kurzawą. Obecna była również dyrektorka Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich Pani Elżbieta Siemiątkowska.

Zadanie, które otrzymało dofinansowanie to przebudowa istniejącego pomostu na Przystani Powiat Nakielski. Przebudowany pomost poprawi estetykę miejscowości, stworzy warunki do bezpiecznego, aktywnego i miłego spędzania czasu wolnego nad Notecią całych rodzin - mieszkańców i turystów. Swoim wyglądem, formą wkomponuje się do warunków otoczenia. Zmodernizowana baza rekreacyjno-turystyczna w postaci przebudowanego pomostu przyczyni się do wzrostu atrakcyjności turystycznej nie tylko Nakła nad Notecią, ale także całego powiatu.

Materiał: Magdalena Stepka - Wydział Rozwoju Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 23 41

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nieprawidłowości u 36 producentów. Kontrole jakości miodów

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych (IJHARS) przeprowadziła #planowe kontrole miodów u producentów na terenie całego kraju. Kontrole przeprowadzono w IV kwartale 2023 r. Najwięcej nieprawidłowości stwierdzono w przypadku znakowania miodów.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytoriasów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Hołd dla pomordowanych

13 kwietnia 1943 r. o zbrodni dokonanej przez# Sowietów usłyszał cały świat. Tego dnia Niemcy ogłosili informację o odkryciu w lesie pod Katyniem grobów polskich oficerów. Trzy lata wcześniej, wiosną 1940 r., na mocy decyzji najwyższych władz Związku Sowieckiego zamordowano blisko 22 tys. jeńców wojennych zatrzymanych po wkroczeniu Armii Czerwonej do Polski we wrześniu 1939 r. Byli wśród nich żołnierze Wojska Polskiego, profesorowie, lekarze, prawnicy, inżynierowie. W 2007 r. Sejm RP ustanowił 13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

(czytaj więcej)
0

Ochrona przed owadami. Środki powinny posiadać pozwolenie na obrót

Chroniąc się przed owadami, często stosujemy produkty# do ich odstraszania. Możemy wybrać repelenty w sprayu, płynie, mleczku, kremie, żelu czy chusteczki.

(czytaj więcej)