Dziś mamy 23 maja 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

01 października 2023

10. Hufcowe Manewry Harcerskie. Aktywnie spędzony dzień

fot. MM

fot. MM

W sobotę na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Nakle zorganizowano #10 edycję Hufcowych Manewrów Harcerskich. Była to idealna okazja dla młodych harcerzy oraz zuchów, by sprawdzić nabyte dotychczas umiejętności.

Wydarzenie rozpoczęło się od polowej mszy świętej. Po zakończeniu nabożeństwa, przyszedł czas na próbę sił w rozmaitych zadaniach, gdzie liczył się spryt, zręczność i współpraca. Głównym celem manewrów jest bowiem rozwijanie umiejętności w zakresie przetrwania, orientacji w terenie, udzielania pierwszej pomocy czy chociażby budowania bazy. W wydarzeniu uczestniczyli również żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej oraz grupy rekonstrukcyjnej Manewry zakończyły się uroczystym apelem.

Oceń artykuł: 25 19

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (7) Zgłoś naruszenie zasad

  • -6 (24)

  Rodzic, w dniu 01-10-2023 10:41:35 napisał:

  Jak w Korei Pn i Chinach a ostatnio w putinowskiej Rosji szkoli się dzieci z użycia śmiercionośnej broni palnej.Opamiętajcie się i jako rodzic nie godzę się na tego rodzaju"warsztaty" i "manewry harcerskie" bo te z harcerstwem kompletnie nic nie mają wspólnego.Kompletna aberracja i destrukcyjny wpływ na psychikę dziecka.Czy organizatorom odebrano rozum-?

  odpowiedz

  • 1 (19)

  Naklok, w dniu 01-10-2023 12:29:32 napisał:

  Rodzicu! Zgłoś się ze swoim problemem do psychiatry.

  odpowiedz

  • -1 (9)

  Mark, w dniu 01-10-2023 17:11:00 napisał:

  Instruktor Harcerstwa w mundurze SS? Czy tam naprawdę już oszaleli? Czy nikt z chorągwi nie ma nad tym kontroli, nie widzą co się wyrabia. Tak wielu druhów zginęło z rąk Niemców a ten pluje im w twarz paradujac w mundurze. Naprawdę brak słów

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 0 (4)

  Homokomandos, w dniu 01-10-2023 19:22:52 napisał:

  Też tak uważam, jako instruktor z drugiego zdjęcia twierdze że uczenie dzieci szkolenia do użycia śmiercionośnej broni palnej jest złe. CHWAŁA WIELKIEJ POLSCE!!!

  odpowiedz

  • 4 (4)

  Harcerz, w dniu 02-10-2023 19:38:28 napisał:

  Tam były rekonstrukcje historyczne. Grupa rekonstrukcyjna przedstawiała sceny z życia w czasie Powstania Warszawskiego. Nauka historii to nie tylko książki. Ktoś musiał zagrać rolę zarówno Polaków jak i Niemców.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
189PLN
Ramki ślubne
39,90 zł PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Szkolenie z HACCP
59PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Zadaj pytanie
20PLN
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
0

Symboliczne miejsce pochówku wielkiego piewcy. Kim był hr. Leon Skórzewski?

Jeśli weekend, to kolejny raz chcemy przekazać Wam kilka informacji o ciekawych# miejscach kultu - tym razem kolej przyszła na Leśnictwo Drogosław.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia rotacyjne. Żołnierze Wojska Polskiego w Kowalewku

W miniony weekend tereny Nadleśnictwa Szubin oraz obiekty #OSP JRS Kowalewko zostały zdominowane przez żołnierzy Wojska Polskiego, którzy realizują szkolenia rotacyjne.

(czytaj więcej)
0

Święto polskiej żywności. Prezentacje krajowych produktów

26 maja w otoczeniu zielonego #Służewca, na gości w każdym wieku, czekać będzie oprócz znakomitego jedzenia, mnóstwo dodatkowych atrakcji. Każdego roku Piknik Poznaj Dobrą Żywność to święto polskiej żywności.

(czytaj więcej)
0

Trzecia edycja kampanii "Lowe Krowe". Promocja zdrowych nawyków

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji kampanii# "Lowe Krowe"!

(czytaj więcej)