Dziś mamy 29 listopada 2023, środa, imieniny obchodzą:

01 października 2023

10. Hufcowe Manewry Harcerskie. Aktywnie spędzony dzień

fot. MM

fot. MM

W sobotę na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Nakle zorganizowano #10 edycję Hufcowych Manewrów Harcerskich. Była to idealna okazja dla młodych harcerzy oraz zuchów, by sprawdzić nabyte dotychczas umiejętności.

Wydarzenie rozpoczęło się od polowej mszy świętej. Po zakończeniu nabożeństwa, przyszedł czas na próbę sił w rozmaitych zadaniach, gdzie liczył się spryt, zręczność i współpraca. Głównym celem manewrów jest bowiem rozwijanie umiejętności w zakresie przetrwania, orientacji w terenie, udzielania pierwszej pomocy czy chociażby budowania bazy. W wydarzeniu uczestniczyli również żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej oraz grupy rekonstrukcyjnej Manewry zakończyły się uroczystym apelem.

Oceń artykuł: 25 19

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (7) Zgłoś naruszenie zasad

  • -6 (24)

  Rodzic, w dniu 01-10-2023 10:41:35 napisał:

  Jak w Korei Pn i Chinach a ostatnio w putinowskiej Rosji szkoli się dzieci z użycia śmiercionośnej broni palnej.Opamiętajcie się i jako rodzic nie godzę się na tego rodzaju"warsztaty" i "manewry harcerskie" bo te z harcerstwem kompletnie nic nie mają wspólnego.Kompletna aberracja i destrukcyjny wpływ na psychikę dziecka.Czy organizatorom odebrano rozum-?

  odpowiedz

  • 1 (19)

  Naklok, w dniu 01-10-2023 12:29:32 napisał:

  Rodzicu! Zgłoś się ze swoim problemem do psychiatry.

  odpowiedz

  • -1 (9)

  Mark, w dniu 01-10-2023 17:11:00 napisał:

  Instruktor Harcerstwa w mundurze SS? Czy tam naprawdę już oszaleli? Czy nikt z chorągwi nie ma nad tym kontroli, nie widzą co się wyrabia. Tak wielu druhów zginęło z rąk Niemców a ten pluje im w twarz paradujac w mundurze. Naprawdę brak słów

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 0 (4)

  Homokomandos, w dniu 01-10-2023 19:22:52 napisał:

  Też tak uważam, jako instruktor z drugiego zdjęcia twierdze że uczenie dzieci szkolenia do użycia śmiercionośnej broni palnej jest złe. CHWAŁA WIELKIEJ POLSCE!!!

  odpowiedz

  • 4 (4)

  Harcerz, w dniu 02-10-2023 19:38:28 napisał:

  Tam były rekonstrukcje historyczne. Grupa rekonstrukcyjna przedstawiała sceny z życia w czasie Powstania Warszawskiego. Nauka historii to nie tylko książki. Ktoś musiał zagrać rolę zarówno Polaków jak i Niemców.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotobraz 30x40
52,00PLN
Metryczka dziecka A4
20PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Fotokalendarze A3
35PLN
Budowa hal
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Personalizowane zaproszenia na I komunię świętą
4,00PLN
0

Karma dla zwierząt pod lupą kontrolerów. Nałożono 18 kar pieniężnych

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych# (IJHARS) przedstawia wyniki planowej kontroli w zakresie jakości handlowej karmy dla zwierząt domowych, która została przeprowadzona w II kwartale 2023 r.

(czytaj więcej)
0

Jesienne wyprawy kajakowe. "Przyroda jakby zaczarowana"

Złota jesień zagościła w pełni w naszym krajobrazie. Przyroda stała się jakby #zaczarowana. W świecie okrytym jesienną ciszą, nie słychać było zgiełku aktualnych ludzkich problemów pełnych tragedii i sensacji. Można było w pełni wypocząć i zrelaksować się płynąc kajakami po skąpanych złotem opadających liści rzekach i jeziorach.

(czytaj więcej)
0

Skorzystaj ze zniżek. Karta Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel

Masz troje dzieci lub więcej? Skorzystaj ze zniżek w łatwy sposób.# Znajdź Kartę Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel. To naprawdę proste!

(czytaj więcej)
0

Wymagające warunki dla kierowców. Standardy zimowego utrzymania dróg

Ostatnie dni to coraz śmielsze poczynania zimy# w naszym kraju. A prognozy na najbliższe kilkadziesiąt godzin to wymagające warunki dla kierowców z intensywnymi opadami śniegu w wielu miejscach w kraju. W związku z trudnymi warunkami drogowymi, w miniony weekend na drogach krajowych w całej Polsce pracowało około 2000 pojazdów do zimowego utrzymania. Miniona noc była nieco mniej wymagająca jednak nasze służby nie próżnowały i do zwalczania śliskości na jezdniach w godzinach porannych pracowało ponad 600 pojazdów.

(czytaj więcej)