Dziś mamy 23 maja 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

12 kwietnia 2024

Zbliża się długi weekend majowy. Jakie atrakcje przygotowało muzeum?

fot. Muzeum Ziemi Krajeńskiej

fot. Muzeum Ziemi Krajeńskiej

Dużymi krokami zbliża się długi weekend majowy#, oto atrakcje jakie z tej okazji zaplanowaliśmy.

1 maja muzeum będzie nieczynne, ale za to zapraszamy 2 maja od godziny 9:00 do 16:00, na miejscu będą dostępne 2 wystawy czasowe „Przemykając w księżycowym blasku” i „Impresje Urszuli Rafińskiej”, a także wystawa stała „Krajna i Nakło od pradziejów do współczesności”.

Natomiast 3 maja zapraszamy na specjalne wydarzenie finisaż wystawy „Przemykając w księżycowym blasku”. Na ten dzień zaplanowaliśmy kilka atrakcji. Od 10:00 do 12:00 zapraszamy na bezpłatne oprowadzanie po wystawach. Od 12:00-13:30 odbędą się warsztaty plastyczne dla dzieci "Papierowe kotki". Podczas zajęć uczestnicy wykonają dekoracje w kształcie sympatycznych kotków. Koszt uczestnictwa wynosi 10,00 zł. O godzinie 14:00 odbędzie się bezpłatny wykład Anny Sergott - "Koty i ludzie - lekcja o kotach w kulturze". Po zakończeniu prelekcji zaprosimy zgromadzone osoby na oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Przemykając w księżycowym blasku”.

4 maja muzeum jest nieczynne.

W niedzielę 5 maja muzeum jest czynne od 10:00 do 16:00. Zwiedzających jednak zapraszamy od godziny 13:30, ostatnie zwiedzanie wystaw jest zaplanowane na 15:30. Informujemy, że w niedzielę zwiedzanie wystawy „Przemykając w księżycowym blasku” będzie już niemożliwe. Tego dnia od godziny 10:00 do 13:00 mamy zaplanowane spotkanie Koła Ceramików Nakielskich.

2, 3 i 5 maja udostępnimy zwiedzającym sztandar Towarzystwa Uczestników Powstania Wielkopolskiego z Nakła nad Notecią. Natomiast najmłodsi zwiedzający będą mogli się wcielić w postać marszałka Józefa Piłsudskiego i zapozować do zdjęcia z rekwizytami.

Materiał: K. K. Przygoda / Muzeum Ziemi Krajeńskiej

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Symboliczne miejsce pochówku wielkiego piewcy. Kim był hr. Leon Skórzewski?

Jeśli weekend, to kolejny raz chcemy przekazać Wam kilka informacji o ciekawych# miejscach kultu - tym razem kolej przyszła na Leśnictwo Drogosław.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia rotacyjne. Żołnierze Wojska Polskiego w Kowalewku

W miniony weekend tereny Nadleśnictwa Szubin oraz obiekty #OSP JRS Kowalewko zostały zdominowane przez żołnierzy Wojska Polskiego, którzy realizują szkolenia rotacyjne.

(czytaj więcej)
0

Święto polskiej żywności. Prezentacje krajowych produktów

26 maja w otoczeniu zielonego #Służewca, na gości w każdym wieku, czekać będzie oprócz znakomitego jedzenia, mnóstwo dodatkowych atrakcji. Każdego roku Piknik Poznaj Dobrą Żywność to święto polskiej żywności.

(czytaj więcej)
0

Trzecia edycja kampanii "Lowe Krowe". Promocja zdrowych nawyków

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji kampanii# "Lowe Krowe"!

(czytaj więcej)