Dziś mamy 29 maja 2024, środa, imieniny obchodzą:

01 kwietnia 2024

"Zbieraliśmy na ten dom latami". Ruszyła pomoc dla poszkodowanej rodziny

fot. zrzutka.pl

fot. zrzutka.pl

Ruszyła zbiórka pieniędzy dla rodziny z #Łochowa, która przed kilkoma dniami straciła swój dom w pożarze.

Do pożaru  budynku mieszkalnego w Łochowie doszło 25 marca około godz. 10.00. Z ogniem walczyło kilka zastępów straży pożarnej. Pisaliśmy o tym tutaj. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale budynek uległ całkowitemu zniszczeniu. - 25 marca 2024 roku, to miał być zwykły dzień, który miał zbliżyć nas do przeprowadzki do naszego wyczekanego domu. Przeprowadzkę mieliśmy zaplanowaną na czerwiec 2024 roku. Wszystko mieliśmy zaplanowane pod ten termin. Zostały nam raptem 3 miesiące oczekiwania - relacjonuje poszkodowany w pożarze wlaściciel domu. - Niestety  nasz upragniony dom doszczętnie spłonął. Musimy zacząć wszystko od początku. - 25 marca rano przyjechaliśmy sprzątać. Żona myła okna, w czwartek mieliśmy zaplanowany montaż kuchni. Zobaczyliśmy kłęby czarnego dymu i buchający ogień - dodaje.

Właścicielom budynku udało się uciec na zewnątrz. Natychmiast wezwali straż pożarną. Akcja gaśnicza trwała kilka godzin.

- A my spędziliśmy ten czas wpatrzeni z niedowierzaniem jak zahipnotyzowani, w ciemne chmury dymu, które pochłanialy nasze wymarzone, wypracowane latami miejsce na ziemi. Zbieraliśmy na ten dom latami - wspomina poszkodowana w pożarze rodzina.

Choć dom był ubezpieczony, to jednak nie da się z tych środków pokryć ogromnych strat. Skala zniszczeń jest bardzo duża. Nie wiadomo, czy uda sie zachować mury.

W minionym tygodniu na stronie zrzutka.pl ruszyła zbiórka pieniędzy, która ma pomóc rodzinie. - Serdecznie zachęcamy po raz kolejny do pokazania jak wielkie serca ma nasza społeczność - apelują strażacy z OSP Łochowo.

Oceń artykuł: 12 29

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (7) Zgłoś naruszenie zasad

  • 21 (25)

  Adam, w dniu 01-04-2024 07:34:17 napisał:

  Nie zazdroszczę tragedii, ale pytam się co z ubezpieczeniem? Przecież w skali roku nie są to duże pieniądze. Co pożar domu to zbiórka na odbudowę. Czy ludzie naprawdę żałują te parę zł żeby mieć spokojniejszą głowę ?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • -4 (6)

  Krzyś , w dniu 01-04-2024 14:50:30 napisał:

  Z ubezpieczeniami jest fajnie jak się je kupuje. Niestety po tragedii oczy się otwierają. Miałem znajomą co wciskała wszystko wszystkim a jak przyszło co do czego to zdziwienie a ona oczami świeciła. Na szczęście już się wyprowadziła w inne rejony.

  odpowiedz

  • -3 (5)

  Adam, w dniu 01-04-2024 20:12:18 napisał:

  pieniadze wyplacane z ubezpieczenia sa smieszne

  odpowiedz

  • 4 (4)

  Mieszkaniec, w dniu 01-04-2024 21:39:57 napisał:

  Jaki był powód pożaru?

  odpowiedz

  • -2 (2)

  Usa, w dniu 02-04-2024 08:51:44 napisał:

  Dokładnie ubezpieczenia są fajne jak się kupuje. Potem wydymka. Zobacz co robi ZUS z składkami. Ale dziwi mnie to że chata ma hipotekę, która nie pokrywa kredytu, ubezpieczenie nie pokrywa strat. To jest właśnie kapitalizm, sprzedawać usługi bez pokrycia?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Budowa magazynów
Ramki ślubne
39,90 zł PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
Usługi pełnienia stanowiska Inspektora Ochrony Danych Osobowych
0

Przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej. Szkolenia dla policjantów

Radom, Kielce, Lublin, Białystok, Gorzów Wielkopolski, Bydgoszcz#, Katowice, Rzeszów i Warszawa – to miasta na mapie tegorocznego cyklu szkoleń dla funkcjonariuszy Policji pn. „Zwalczanie i przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej w zakresie gospodarowania odpadami oraz transportowania odpadów w ruchu krajowym i międzynarodowym”. W lutym, marcu i kwietniu 2024 r. eksperci Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska przeprowadzili wykłady na Mazowszu, w Świętokrzyskim, na Lubelszczyźnie i Podlasiu. 22 i 23 maja odbyły się kolejne szkolenia – w Gorzowie Wielkopolskim i Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
0

Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Ważne jest wsparcie

Rozpoczął się Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Zachęcamy do# karmienia piersią, ale pamiętamy także o mamach, które z różnych przyczyn nie mogą karmić naturalnie. Pamiętajmy o wzajemnym szacunku i wsparciu.

(czytaj więcej)
0

Komary motywowały do szybkiego marszu. Wędrówka w otoczeniu jezior

W dzisiejszej wędrówce uczestniczyło #16 osób. Przejście wokoło jeziora Witosławskiego i Rościmińskiego nie przysparzało by większych problemów, gdyby nie ogromne ilości komarów, które tylko nas motywowały do szybkiego tempa marszu.

(czytaj więcej)
0

Wstęp na wystawę bezpłatny. Pałac Krasińskich dostępny dla odwiedzających

Rękopisy Cypriana Kamila Norwida, kronik Galla Anonima czy oryginał #utworu „Mury” Jacka Kaczmarskiego – to tylko niektóre ze zbiorów Biblioteki Narodowej, które od 21 maja można obejrzeć w zmodernizowanym i otwartym dla zwiedzających Pałacu Krasińskich w Warszawie.

(czytaj więcej)