Dziś mamy 28 lutego 2024, środa, imieniny obchodzą:

05 grudnia 2023

Wykonawca płaci kary, a kierowcy ryzykują. Bezpieczniej dopiero na wiosnę

fot. powierzone

fot. powierzone

Po ostatnim remoncie odcinka drogi #Zalesie - Ameryczka nie zostało namalowane oznakowanie poziome. Zdaniem wielu kierowców jazda w tym miejscu stała się niebezpieczna, szczególnie wtedy, gdy panują niesprzyjające warunki pogodowe. O wypadek wówczas nie trudno.

We wrześniu na drodze wojewódzkiej nr 247, na odcinku Zalesie - Ameryczka układany był nowy mikrodywanik. Nowa nawierzchnia została położona, jednak nie wszystkie prace zostały dokończone. W pewnym momencie wykonawca po prostu zniknął z budowy. Nie dość, że przystąpił do prac ze znacznym opóźnieniem, to jeszcze nie dotrzymał warunków umowy.

Nowa warstwa nawierzchni ma zabezpieczać jezdnię przed nadmiernym wnikaniem wilgoci, dzięki czemu miało być bezpieczniej. Niestety jest zupełnie odwrotnie, wszystko przez niedokończone prace. Od kilku dni do naszej redakcji napływają informacje od zaniepokojonych użytkowników tego odcinka drogi. - Coraz częściej zaczyna padać śnieg. Jadąc rano po ciemku trudno jest utrzymać tor jazdy przy małym zanieczyszczeniu drogi, a co dopiero gdy będą spore mgły. Kiedy ta droga zostanie ukończona? Chodzi tylko o namalowanie białych linii po wylaniu tego "kamienia" na asfalcie - stwierdził jeden z mieszkańców w nadesłanej wiadomości. - Dojeżdżam codziennie do pracy do Szubina. W minionym tygodniu w drodze powrotnej wieczorem miałem nie lada problem, by dotrzeć bezpiecznie do domu. Przy gęstej mgle, brak tych pasów naprawdę utrudnia jazdę. Tam może dojść do tragedii - wspomniał z kolei mieszkaniec Zalesia.

Z problemem zwróciliśmy się do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy. - Prace związane z wykorzystaniem mikrodywanika na tym odcinku drogi realizuje firma PANKAS. Zgodnie z umową prace powinny zakończyć się we wrześniu. Wykonawca do tej pory wykonał nawierzchnię, natomiast nie zdążył wykonać zgodnie z umową oznakowania poziomego. W związku z czym Zarząd Dróg Wojewódzkich wyciąga konsekwencje finansowe i nalicza temu wykonawcy kary umowne - poinformował Michał Sitarek, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy.

Rzecznik nie ma jednak optymistycznych wieści dla kierowców. Ci niestety, będą musieli uzbroić się jeszcze w cierpliwość i wykazać się dużą uwagą na drodze. - Ze względu na warunki pogodowe wykonanie oznakowania poziomego możliwe będzie najprawdopodobniej wczesną wiosną - przekazał nam rzecznik Sitarek. 

Oceń artykuł: 19 22

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (8) Zgłoś naruszenie zasad

  • 4 (6)

  idioci, w dniu 05-12-2023 14:05:15 napisał:

  wczesną wiosną ? to jest k kpina !!!!!!!!!!!!!

  odpowiedz

  • 6 (6)

  Tomuś , w dniu 05-12-2023 14:42:41 napisał:

  Jak to ma być mikorodywanik to czapki z głów dla firmy PANKS. Zrobili więcej strat niż pożytku, każde łącznie to muldy i nic więcej, nie wspominając już o tylnej klapie samochodu która trzeba było czyścić co drugi dzień że względu na cenkowana powłokę od lepiku. Skurwysyny powinni ręcznie zrywać ten mikrodywan i kłaść go jeszcze raz. Ogólnie niezaplacilbym za taką usługę.

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Czytelnik , w dniu 05-12-2023 15:24:58 napisał:

  Jeżdżę codziennie do pracy i przy trudnych warunkach atmosferycznych prowadzenie samochodu jest naprawdę nie komfortowe, brak osi jezdni naprawdę jest sporym utrudnieniem dla kierowcy, a samochody ciężarowe potrafią oślepić ostrym światłem co dodatkowo utrudnienia jazdę. Przejeżdżając tym odcinkiem w gęstej mgle naprawdę jest sporym wyzwaniem dla kierowców.

  odpowiedz

  • 6 (10)

  Bezprawnik, w dniu 05-12-2023 16:20:56 napisał:

  Ta droga to w świetle przepisów prawa oraz zapisów kontraktu to ciągle "plac budowy" Jeżeli nie spełnia wymogów odbioru,parametrów technicznych to nie powinna była być dopuszczona do użytkowania.Żaden ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania w sytuacji kiedy na tym odcinku dojdzie do jakiegokolwiek zdarzenia drogowego.Dla uczestników ruchu w tym miejscu to "pułapka" dla rodzin ofiar wypadku ze skutkiem śmiertelnym tragedia.

  odpowiedz

  • 2 (2)

  polskie przetargi, w dniu 06-12-2023 08:27:14 napisał:

  zapewne najtańsza oferta w przetargu, wykonawcy sprzętu w lising nabiorą i łapią co popadnie żeby na raty było!

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Czytelnik , w dniu 06-12-2023 16:38:49 napisał:

  Jednak na Mikołajki linie zostały wymalowane:-)

  odpowiedz

  • 1 (1)

  To Ja , w dniu 06-12-2023 20:07:16 napisał:

  A czy Zarząd Dróg odbierał tą inwestycję osobiście. Bo chyba tylko na papierku. Ciekawe jakie normy hałasu musi spełniać droga ,szosa itp. Ta przekracza wszystkie wg mojej opinii. Różnicę słychać po przejechaniu na odcinek Zalesie -Kcynia .Ponadto na pewnym odcinku tego mikro dywanika samochód potrafi lekko pływać. Ciekawe jak będzie gdy przyjdą deszcze a to już niebawem. No i temp. ma być na +. Więc może ukończą i oddadzą w pełni gotową drogę. No i chyba nikt nie da już wygrać tej firmie jakiegokolwiek przetargu. No i dlaczego musimy zawsze "zatrudniać" media do pomocy?? Chociaż dzięki nim wiemy co i jak.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Kierowca, w dniu 07-12-2023 07:19:48 napisał:

  Ta droga została zniszczona a nie wyremontowana.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Kubek biały ze zdjęciem
24,90PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
0

Zapoznali się z pracą strażaka. Drzwi otwarte w komendzie

W ramach akcji "Wpadnij do strażnicy" podczas #ostatnich dwóch tygodni ferii zimowych zorganizowano dni otwarte w Komedzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
0

Przebadano importowane zboże i rzepak. Stwierdzono nieprawidłowości

Organy Inspekcji Weterynaryjnej prowadziły oraz nadal prowadzą# regularne kontrole weterynaryjne na granicy Rzeczpospolitej Polskiej.

(czytaj więcej)
0

Program "Sport Wszystkich Dzieci". Nabór do edycji 2024

Minister Sportu i Turystyki ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie #w 2024 roku realizacji zadań w ramach Programu Sport Wszystkich Dzieci. Kwota do rozdysponowania w naborze wynosi 75 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Skorzystaj z aplikacji "Moja praca". Oferty aktualizowane są na bieżąco

"Moja praca" to darmowe narzędzie, które ułatwia #osobom szukającym pracy znalezienie odpowiedniego zatrudnienia. W aplikacji na bieżąco aktualizowane są oferty pracy.

(czytaj więcej)