Dziś mamy 2 marca 2024, sobota, imieniny obchodzą:

11 grudnia 2023

Wycieczka do zachodnich sąsiadów. Klimat jarmarków zachwycił uczniów

fot. powierzone

fot. powierzone

W dniu 08.12.2023 r. odbyła się szkolna wycieczka# do zachodnich sąsiadów, na której młodzież ze Staszica miała okazję poznać stolicę Niemiec - Berlin.

W tym dniu poznaliśmy historię i kulturę wybranych miejsc, spacerując ulicami Berlina. Zaczynając od Postdamer Platz, Sony Center, Pomniku Ofiar Holokaustu, Reichstag kończąc na Bramie Brandenburskiej.

Następnie udaliśmy się na Alexanderplatz, na którym odwiedziliśmy stoiska i budki jarmarku świątecznego. Mogliśmy spróbować lokalnej kuchni, degustować się słodkimi przekąskami oraz zakupić pamiątki. Atmosfera i klimat jarmarków zrobiły na nas ogromne wrażenie. Wieczorem uśmiechnięci i pozytywnie zmęczeni wsiedliśmy w autokary i ruszyliśmy do Polski.

Szczególne podziękowania należą się organizatorowi wycieczki - Panu Karolowi Lizakowi.

Dziękujemy również naszym opiekunom Pani Agnieszce Siwiak, Pani Małgorzacie Fedec, Pani Justynie Jamnik-Bojewskiej, Pani Monice Pasieka, Pani Wioletcie Szczepańskiej, Panu Tomaszowi Sutemu, Panu Krzysztofowi Borusowi, Panu Dariuszowi Janowi Betscherowi oraz Panu Witoldowi Szarszewskiemu za współpracę i sprawowanie opieki nad całą grupą.

Materiał: Patryk Mielcarek kl. 4b / Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 18 13

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Reagujmy na cudzą krzywdę. Kontrole miejsc przebywania bezdomnych

Nakielscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielkami #pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby bez dachu nad głową i informują ich, gdzie można uzyskać pomoc. Mundurowi apelują, by zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach.

(czytaj więcej)
0

Klasyfikacja tusz zwierząt. Egzaminy dla kandydatów na rzeczoznawców

Informacja o egzaminach kwalifikacyjnych w zakresie klasyfikacji tusz# zwierząt rzeźnych w systemie EUROP w I i II kwartale 2024 r.

(czytaj więcej)
0

"Na Drodze – Patrz i Słuchaj". Kolejna edycja ogólnopolskiej akcji

"Na Drodze – Patrz i Słuchaj" – to już kolejna edycja ogólnopolskiej akcji #informacyjno – edukacyjnej skierowanej do wszystkich uczestników ruchu drogowego.

(czytaj więcej)
0

Polskie produkty mięsne w europejskiej czołówce. Smak tradycji

Polskie produkty mięsne od lat należą do europejskiej czołówki #pod względem jakości i smaku. Mało kto wie, że wśród rodzimych przetworów mięsnych nazwy niektórych z nich zostały wpisane do unijnego rejestru chronionych nazw pochodzenia (ChNP) i chronionych oznaczeń geograficznych (ChOG) lub rejestru gwarantowanych tradycyjnych specjalności (GTS). Poznajmy je!

(czytaj więcej)