Dziś mamy 21 czerwca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

03 grudnia 2023

Wspólna wycieczka uczniów Czwórki i Żeglugi. Młodzież odwiedziła Poczdam

fot. Michał Wiśniewski

fot. Michał Wiśniewski

01.12.2023r. pasjonaci języka i kultury Niemiec# z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 oraz Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle n. Not. odwiedzili Poczdam – stolicę Brandenburgii.

Celem piątkowego wyjazdu było zaznajomienie jego uczestników z niemieckimi zwyczajami adwentowymi i bożonarodzeniowymi oraz XVIII – wieczną historią Prus.

Mimo mroźnej aury towarzyszącej zwiedzaniu, uczniowie zobaczyli zespół pałacowo – parkowy San Sousi oraz poznali postać króla pruskiego Fryderyka Wielkiego.

Czas wolny upłynął na tradycyjnym  jarmarku bożonarodzeniowym w centrum Poczdamu.

Wycieczkę zorganizował i poprowadził p. Michał Wiśniewski, a opiekę nad uczniami sprawowały p. Iwona Sołdan i p. Iwona Koniec.

Materiał: Michał Wiśniewski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 14 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zaplanowane działania Straży Miejskiej w Nakle. Akcja "Bezpieczne wakacje"

Nad spędzaniem wolnego czasu w okresie letniego# wypoczynku przez dzieci i te mniejsze oraz również te nieco starsze po raz kolejny zadba w gminie Nakło nad Notecią Straż Miejska.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Grillowa patera, czyli obiad na grillu dla rodziny i przyjaciół. Sprawdź!

Macie zamiar zorganizować grillową ucztę? Takie #spotkania z obfitością dań i smaków są teraz bardzo popularne, zarówno w restauracjach, jak na prywat-nych imprezach. Dzielcie się jedzeniem, kosztujcie, a przed wszystkim dobrze się bawcie!

(czytaj więcej)
0

Zbliża się czas odpoczynku. Nie zapominaj o bezpieczeństwie na drogach

Już w najbliższy piątek zakończenie roku szkolnego, początek pierwszego wakacyjnego weekendu #i pierwszych wakacyjnych wyjazdów. W podróży najważniejszy jest nie tylko komfort i tempo przemieszczania się, ale przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowników dróg. Przypominamy o najważniejszych zasadach i dobrych praktykach. Ponadto wskażemy, gdzie kierowcy pojadą nowymi odcinkami dróg, z których podczas zeszłorocznych wakacji nie mogli jeszcze skorzystać.

(czytaj więcej)