Dziś mamy 29 maja 2024, środa, imieniny obchodzą:

30 marca 2024

Wizyta w Muzeum Wodociągów w Bydgoszczy. Poniedziałkowa wycieczka

fot. powierzone

fot. powierzone

22 grudnia 1992 r. w czasie konferencji Szczyt Ziemi #w Rio de Janeiro w Brazylii ustanowiono Światowy Dzień Wody, który obchodzi się każdego roku dnia 22 marca.Z tej okazji 25 marca br. 40 osobowa grupa uczniów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Nakle n. Not. odwiedziła miejsca, w których woda jest szeroko pojętym dominantem.

Poniedziałkowa wycieczka rozpoczęła się w wieży ciśnień. Budowana w latach 1898 – 1899 wieża usytuowana jest w bardzo atrakcyjnej części miasta, w parku położonym na wzgórzu przylegającym do starówki i od samego początku przeznaczono jej rolę punktu widokowego. To miejsce cieszyło się szczególnie popularnością wśród uczniów, którzy po pokonaniu 176 schodów, przy sprzyjającej aurze mogli podziwiać panoramę Bydgoszczy.                                                               W Wieży Ciśnień obejrzeć można, między innymi: drewniane rury wodociągowe, żetony na wodę, elementy wyposażenia dawnych łazienek i toalet, archiwalne zdjęcia i dokumenty.

Drugim odwiedzonym miejscem była stacja wodociągów „Las Gdański”. W budynku Hali Pomp uczniowie dowiedzieli się o cyklu hydrologicznym, zasadach pobieraniu wody głębinowej i powierzchniowej oraz jej oczyszczaniu i uzdatnianiu. Plenerowa ścieżka edukacyjna dostarczyła uczestnikom wycieczki dużo zabawy.

Wycieczkę zorganizował p. Michał Wiśniewski, a opiekę nad uczniami sprawowały panie: Kinga Mrotek, Brygida Majewska i Łucja Wachowiak.

Materiał: Michał Wiśniewski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 48 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej. Szkolenia dla policjantów

Radom, Kielce, Lublin, Białystok, Gorzów Wielkopolski, Bydgoszcz#, Katowice, Rzeszów i Warszawa – to miasta na mapie tegorocznego cyklu szkoleń dla funkcjonariuszy Policji pn. „Zwalczanie i przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej w zakresie gospodarowania odpadami oraz transportowania odpadów w ruchu krajowym i międzynarodowym”. W lutym, marcu i kwietniu 2024 r. eksperci Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska przeprowadzili wykłady na Mazowszu, w Świętokrzyskim, na Lubelszczyźnie i Podlasiu. 22 i 23 maja odbyły się kolejne szkolenia – w Gorzowie Wielkopolskim i Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
0

Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Ważne jest wsparcie

Rozpoczął się Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Zachęcamy do# karmienia piersią, ale pamiętamy także o mamach, które z różnych przyczyn nie mogą karmić naturalnie. Pamiętajmy o wzajemnym szacunku i wsparciu.

(czytaj więcej)
0

Komary motywowały do szybkiego marszu. Wędrówka w otoczeniu jezior

W dzisiejszej wędrówce uczestniczyło #16 osób. Przejście wokoło jeziora Witosławskiego i Rościmińskiego nie przysparzało by większych problemów, gdyby nie ogromne ilości komarów, które tylko nas motywowały do szybkiego tempa marszu.

(czytaj więcej)
0

Wstęp na wystawę bezpłatny. Pałac Krasińskich dostępny dla odwiedzających

Rękopisy Cypriana Kamila Norwida, kronik Galla Anonima czy oryginał #utworu „Mury” Jacka Kaczmarskiego – to tylko niektóre ze zbiorów Biblioteki Narodowej, które od 21 maja można obejrzeć w zmodernizowanym i otwartym dla zwiedzających Pałacu Krasińskich w Warszawie.

(czytaj więcej)