Dziś mamy 29 maja 2024, środa, imieniny obchodzą:

16 kwietnia 2024

Wizyta licealistów w muzeum. Niezwykle wartościowa lekcja

fot. powierzone

fot. powierzone

15 kwietnia 2024 roku klasa III mi wraz z wychowawcą# miała przyjemność odwiedzić Muzeum Ziemi Krajeńskiej, gdzie znajduje się fascynująca wystawa poświęcona pradawnym dziejom Nakła. Wizyta w muzeum była niezwykle interesująca i wartościowa edukacyjnie; dała możliwość zgłębienia historii i kultury naszych przodków.

Podczas zwiedzania wystawy pani Anna Sergott prezentowała cenne artefakty i inne eksponaty z okresu prehistorycznego, co pozwoliło młodzieży zobaczyć, jakich narzędzi i przedmiotów w codziennym życiu używali Słowianie na naszym terenie.

Jednym z najbardziej interesujących elementów lekcji w Muzeum Ziemi Krajeńskiej był wykład pani Anny Sergott, kustosza muzeum. Prelekcja połączona z prezentacją była poświęcona wierzeniom Słowian. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się więcej o religijnych przekonaniach i obrzędach Słowian. Prelegentka przedstawił bogactwo mitologii Słowian, opowiadając o znaczeniu bóstw, takich jak Perun czy Swarożyc, oraz o rytuałach związanych z cyklem przyrody i życiem społecznym w pradawnych czasach. Podczas prezentacji młodzież mogła zobaczyć również repliki świątyń i miejsc kultu Słowian, co pozwoliło lepiej zrozumieć kontekst duchowy tamtych czasów. Prezentacja była bogata w szczegóły i dostarczyła cennych informacji na temat sposobu życia i myślenia naszych przodków. Była fascynującym wglądem w duchowy świat Słowian.

Na koniec uczniowie mieli okazję porozmawiać z pracownikami muzeum, którzy byli chętni, by dzieli się swoją wiedzą na temat dziejów i wierzeń Słowian. Wizyta w Muzeum Ziemi Krajeńskiej była nie tylko przyjemna, ale również bardzo pouczająca.

Materiał: Ilona Świder / I LO w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej. Szkolenia dla policjantów

Radom, Kielce, Lublin, Białystok, Gorzów Wielkopolski, Bydgoszcz#, Katowice, Rzeszów i Warszawa – to miasta na mapie tegorocznego cyklu szkoleń dla funkcjonariuszy Policji pn. „Zwalczanie i przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej w zakresie gospodarowania odpadami oraz transportowania odpadów w ruchu krajowym i międzynarodowym”. W lutym, marcu i kwietniu 2024 r. eksperci Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska przeprowadzili wykłady na Mazowszu, w Świętokrzyskim, na Lubelszczyźnie i Podlasiu. 22 i 23 maja odbyły się kolejne szkolenia – w Gorzowie Wielkopolskim i Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
0

Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Ważne jest wsparcie

Rozpoczął się Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Zachęcamy do# karmienia piersią, ale pamiętamy także o mamach, które z różnych przyczyn nie mogą karmić naturalnie. Pamiętajmy o wzajemnym szacunku i wsparciu.

(czytaj więcej)
0

Komary motywowały do szybkiego marszu. Wędrówka w otoczeniu jezior

W dzisiejszej wędrówce uczestniczyło #16 osób. Przejście wokoło jeziora Witosławskiego i Rościmińskiego nie przysparzało by większych problemów, gdyby nie ogromne ilości komarów, które tylko nas motywowały do szybkiego tempa marszu.

(czytaj więcej)
0

Wstęp na wystawę bezpłatny. Pałac Krasińskich dostępny dla odwiedzających

Rękopisy Cypriana Kamila Norwida, kronik Galla Anonima czy oryginał #utworu „Mury” Jacka Kaczmarskiego – to tylko niektóre ze zbiorów Biblioteki Narodowej, które od 21 maja można obejrzeć w zmodernizowanym i otwartym dla zwiedzających Pałacu Krasińskich w Warszawie.

(czytaj więcej)