Dziś mamy 2 marca 2024, sobota, imieniny obchodzą:

01 grudnia 2023

Wielkie misiowe przyjęcie. Święto celebrowane przez najmłodszych

fot. PiMBP w Nakle

fot. PiMBP w Nakle

Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka, ukochana zabawka #na dobre i złe chwile. Nic więc dziwnego, że dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki, w 2002 roku, ustanowiono Światowy Dzień Pluszowego Misia. Klasy II, III i IV szkoły podstawowej przystąpiły do uroczystego świętowania tegoż dnia.

Po przybyciu do biblioteki dzieci odkryły pozostawione  na podłodze ślady. Prowadziły one kolejno do słoiczków, które zawierały przygotowane zadania. Były to między innymi zagadki dotyczące mieszkańców Stumilowego Lasu, wspólny taniec czy degustacja „małego co nieco”. Następnie uczestnicy zajęć obejrzeli film przedstawiający historię powstania maskotki. Po seansie przygotowały smakowite misiowe kanapki, które z wielkim apetytem zjadły. Równie chętnie uczestnicy bawili się w „Starego niedźwiedzia” i brały udział w pozostałych zabawach.

Pluszowy miś zawsze kojarzył się pozytywnie. Jest symbolem tego, co dobre i wartościowe, dlatego też jego święto chętnie jest celebrowane przez najmłodszych. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie we wspomnieniach dzieci na długi czas.

Materiał: Kamila Matylis / PiMBP w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Reagujmy na cudzą krzywdę. Kontrole miejsc przebywania bezdomnych

Nakielscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielkami #pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby bez dachu nad głową i informują ich, gdzie można uzyskać pomoc. Mundurowi apelują, by zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach.

(czytaj więcej)
0

Klasyfikacja tusz zwierząt. Egzaminy dla kandydatów na rzeczoznawców

Informacja o egzaminach kwalifikacyjnych w zakresie klasyfikacji tusz# zwierząt rzeźnych w systemie EUROP w I i II kwartale 2024 r.

(czytaj więcej)
0

"Na Drodze – Patrz i Słuchaj". Kolejna edycja ogólnopolskiej akcji

"Na Drodze – Patrz i Słuchaj" – to już kolejna edycja ogólnopolskiej akcji #informacyjno – edukacyjnej skierowanej do wszystkich uczestników ruchu drogowego.

(czytaj więcej)
0

Polskie produkty mięsne w europejskiej czołówce. Smak tradycji

Polskie produkty mięsne od lat należą do europejskiej czołówki #pod względem jakości i smaku. Mało kto wie, że wśród rodzimych przetworów mięsnych nazwy niektórych z nich zostały wpisane do unijnego rejestru chronionych nazw pochodzenia (ChNP) i chronionych oznaczeń geograficznych (ChOG) lub rejestru gwarantowanych tradycyjnych specjalności (GTS). Poznajmy je!

(czytaj więcej)