Dziś mamy 19 kwietnia 2024, piątek, imieniny obchodzą:

29 maja 2023

Uroczysty jubileusz. DKK w Paterku świętowało 10-lecie działalności

fot. powierzone

fot. powierzone

25 kwietnia to szczególna data dla Dyskusyjnego Klubu Książki w Paterku. Tego dnia bowiem #obchodziliśmy 10-lecie działania DKK. Uroczysty jubileusz świętowaliśmy w Cafe Emilia w Nakle nad Notecią. Rozpoczęliśmy go od życzeń i podziękowań dla Klubowiczek, które od 10 lat spotykają się w każdy ostatni czwartek miesiąca, aby podyskutować o kolejnej książce.

Założycielką DKK w Paterku była wieloletnia bibliotekarka - pani Zdzisława Matylis, która zainicjowała powstanie Klubu.

Przygodę literacką rozpoczęto od książki Paula Richarda Evansa „Stokrotki w śniegu”, którą wszyscy wspominają z wielkim sentymentem. Przez ostatnie 10 lat odbyło się 90 spotkań. Do DKK należy 13 osób. Dobór książek do dyskusji był zawsze podyktowany gustami literackimi Klubowiczek, ale wszyscy są otwarci na rożne gatunki literackie i wśród czytanych książek nie zabrakło biografii, reportaży, kryminałów oraz literatury wspomnieniowej i podróżniczej. Wspólnie poznaliśmy twórczości cieszących się popularnością i mniej znanych autorów. W ciągu tych 10 lat omówiłyśmy 67 książek polskich autorów oraz 23 tytuły z literatury obcej.

Jak na jubileusz przystało nie mogło również zabraknąć drobnych upominków dla Klubowiczek i pamiątkowych dyplomów.

Oglądając wystawę fotograficzną dokumentującą historię Dyskusyjnego Klubu Książki w Paterku wszyscy wspominali spotkania sprzed lat. Z pewnością największą wartością tych spotkań jest nie tylko czytanie i rozmowa, ale przebywanie wśród ludzi i ciągły rozwój. Przygoda z DKK to źródło uśmiechu i pozytywnej energii. Z pewnością nadal będziemy, tak jak do tej pory, chętnie się spotykać i dyskutować o kolejnych książkach.

Wszystkim Klubowiczkom dziękujemy za zaangażowanie, wytrwałość oraz miłość do książek. A wszystkich chętnych, którzy pragną z nami udać się podróż w świat literatury, zapraszamy do udziału w naszych spotkaniach.

Materiał: Katarzyna Hass / PiMBP w Nakle nad Notecią – Filia w Paterku

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 12 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ciekawe miejsca na terenie Leśnictwa Dębogóra. Co warto zobaczyć?

Pogoda nie zachęca wręcz do #wychodzenia na zewnątrz, więc My chcemy Was zachęcić do lektury przy porannej kawie. Tym razem kilka ciekawych miejsc na terenie Leśnictwa Dębogóra.

(czytaj więcej)
0

Rocznica powstania w gettcie warszawskim. Heroiczna walka

Dzisiaj, 19 kwietnia przypada# 81. rocznica powstania w getcie warszawskim.

(czytaj więcej)
0

Ćwiczenia strażaków w Szczecinie. Doskonały obiekt do nauki

W ramach zawartego porozumienia o współpracy #z Politechniką Szczecińską ratownicy OSP JRS wzięli udział w ćwiczeniach zorganizowanych w Akademickim Centrum Szkoleniowym MUSTC.

(czytaj więcej)
0

Edukacyjny piknik z okazji Dnia Ziemi. Wstęp bezpłatny

22 kwietnia 2024 r. po raz pięćdziesiąty czwarty obchodzimy# Dzień Ziemi. To święto ekologiczne, które w tym roku promowane jest hasłem: Planeta kontra plastik. W ramach obchodów Główny Inspektorat Ochrony Środowiska jest współorganizatorem edukacyjnego pikniku na terenie Państwowego Instytutu Geologicznego – PIB.

(czytaj więcej)