Dziś mamy 26 września 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

29 maja 2023

Uroczysty jubileusz. DKK w Paterku świętowało 10-lecie działalności

fot. powierzone

fot. powierzone

25 kwietnia to szczególna data dla Dyskusyjnego Klubu Książki w Paterku. Tego dnia bowiem #obchodziliśmy 10-lecie działania DKK. Uroczysty jubileusz świętowaliśmy w Cafe Emilia w Nakle nad Notecią. Rozpoczęliśmy go od życzeń i podziękowań dla Klubowiczek, które od 10 lat spotykają się w każdy ostatni czwartek miesiąca, aby podyskutować o kolejnej książce.

Założycielką DKK w Paterku była wieloletnia bibliotekarka - pani Zdzisława Matylis, która zainicjowała powstanie Klubu.

Przygodę literacką rozpoczęto od książki Paula Richarda Evansa „Stokrotki w śniegu”, którą wszyscy wspominają z wielkim sentymentem. Przez ostatnie 10 lat odbyło się 90 spotkań. Do DKK należy 13 osób. Dobór książek do dyskusji był zawsze podyktowany gustami literackimi Klubowiczek, ale wszyscy są otwarci na rożne gatunki literackie i wśród czytanych książek nie zabrakło biografii, reportaży, kryminałów oraz literatury wspomnieniowej i podróżniczej. Wspólnie poznaliśmy twórczości cieszących się popularnością i mniej znanych autorów. W ciągu tych 10 lat omówiłyśmy 67 książek polskich autorów oraz 23 tytuły z literatury obcej.

Jak na jubileusz przystało nie mogło również zabraknąć drobnych upominków dla Klubowiczek i pamiątkowych dyplomów.

Oglądając wystawę fotograficzną dokumentującą historię Dyskusyjnego Klubu Książki w Paterku wszyscy wspominali spotkania sprzed lat. Z pewnością największą wartością tych spotkań jest nie tylko czytanie i rozmowa, ale przebywanie wśród ludzi i ciągły rozwój. Przygoda z DKK to źródło uśmiechu i pozytywnej energii. Z pewnością nadal będziemy, tak jak do tej pory, chętnie się spotykać i dyskutować o kolejnych książkach.

Wszystkim Klubowiczkom dziękujemy za zaangażowanie, wytrwałość oraz miłość do książek. A wszystkich chętnych, którzy pragną z nami udać się podróż w świat literatury, zapraszamy do udziału w naszych spotkaniach.

Materiał: Katarzyna Hass / PiMBP w Nakle nad Notecią – Filia w Paterku

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 12 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Daleka wyprawa do Rumunii. Piękne góry i życzliwi ludzie

Latem bieżącego roku w dniach od 25 lipca do 4 sierpnia, wyruszyliśmy# na daleką wyprawę do Rumunii - 1250 kilometrów od Kcyni.

(czytaj więcej)
0

Konkurs na najlepszą pracę magisterską. Zgłoszenia do 15 października

Trwa przyjmowanie zgłoszeń do 35. edycji konkursu# Ministra Spraw Zagranicznych na najlepszą pracę magisterską z zakresu polskiej polityki zagranicznej. Prace należy przesyłać do MSZ do 15 października. Na zwycięzcę – zdobywcę nagrody I stopnia czeka nagroda w wysokości ok. 13 tys. złotych i staż w centrali MSZ lub w placówce zagranicznej.

(czytaj więcej)
0

O przyszłości onkologii w Polsce. Cztery spotkania edukacyjne

Polskie Towarzystwo Onkologiczne zaprasza #przedstawicieli organizacji pacjentów na cykl spotkań edukacyjnych

(czytaj więcej)
0

"Bohaterowie bez granic". Strażacy opowiadają o doświadczeniach w Grecji

W lipcu 2023 r. moduł GFFFV Poland w składzie #149 strażaków i 49 samochodów wziął udział w akcji gaszenia pożarów lasów w Grecji.

(czytaj więcej)