Dziś mamy 24 czerwca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

24 maja 2024
Wiadomości z regionu

Ukrywał w piwnicy ponad 3,5 kg narkotyków. Mężczyzna trafił do aresztu

fot. KMP w Bydgoszczy

fot. KMP w Bydgoszczy

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 42-latek #zatrzymany przez kryminalnych z bydgoskiej komendy miejskiej. Mężczyzna miał w piwnicy oraz mieszkaniu ponad 3,5 kilograma narkotyków- amfetaminy oraz kryształu. Bydgoszczanin odpowie za posiadanie znacznej ilości zabronionych środków.

Wszystko zaczęło się od ustaleń policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy. Wynikało z nich, że 42-letni bydgoszczanin może mieć związek z przestępczością narkotykową. By to potwierdzić w miniony wtorek (21.05.2024) pojechali do jego miejsca zamieszkania na osiedlu Okole. Dojeżdżając tam zauważyli podejrzewanego wchodzącego do, znajdującego się nieopodal, sklepu spożywczego. Natychmiast skierowali tam swoje kroki. Gdy ten zauważył policjantów stał się agresywny i próbował uciec. To jednak mu się nie udało. Następnie razem z nim policjanci poszli do jego miejsca zamieszkania. Sprawdzili również użytkowaną przez niego piwnicę. To w niej zabezpieczyli większość ujawnionych środków zabronionych ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii. Łącznie to 12 różnych wagowo worków z zawartością ponad 3,3 kilograma amfetaminy, co potwierdziły wstępne badania, a także 260 gramami kryształu. Wszystkie substancje trafiły do policyjnego laboratorium kryminalistycznego.

Ich właściciel został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Tam oczekiwał na przedstawienie mu zarzutu posiadania znacznej ilości środków odurzających.

Wczoraj (23.05.2024) policjanci oraz prokurator skierowali wniosek o zastosowanie izolacyjnego środka zapobiegawczego. Sędzia, po zapoznaniu się z aktami sprawy i przesłuchaniu mężczyzny, aresztował go tymczasowo na najbliższe 3 miesiące.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. 

Materiał: kom. Lidia Kowalska / Zespół Komunikacji Społecznej KMP w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 4 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (1)

  Indor, w dniu 24-05-2024 15:00:05 napisał:

  Szatan?

  odpowiedz

  • -1 (7)

  Cb, w dniu 24-05-2024 17:39:58 napisał:

  Elektorat tłuska.

  odpowiedz

  • -1 (1)

  szlug, w dniu 25-05-2024 12:54:43 napisał:

  Powinien lepiej zabezpieczyć towar. Przecież przy tych opadach mogło mu zalać piwnicę.

  odpowiedz

  • 0 (2)

  rodzic, w dniu 26-05-2024 18:34:15 napisał:

  Bezwzględne wyroki dla producentów i dilerów,zabójcy są wśród nas,konfiskata mienia obowiązkowa,

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Szkolenie z HACCP
80PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
79PLN
Szkolenie okresowe pracowników
89PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)
0

Nie bądź zombi! Narkotyki to bardzo ryzykowna gra (film)

Narkotyki to bardzo ryzykowna gra, w której jedyną #pewną jest to, że nie można wygrać. Przeciwnik, w tym przypadku środek odurzający, nie bierze jeńców. Obowiązującą zasadą jest to, że wraz z rozwojem uzależnienia pojawia się coraz większa tolerancja na narkotyk. Aby utrzymać pożądany efekt, osoba uzależniona zaczyna przyjmować coraz większe dawki – a te w którymś momencie stają się toksyczne i… game over – nie ma drugiego życia. Żeby zatrzymać tę rozgrywkę, polska Policja stworzyła spot skierowany do młodych ludzi, którzy nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że każdy, kto zaczyna tę grę, już na starcie jest przegrany.

(czytaj więcej)