Dziś mamy 2 marca 2024, sobota, imieniny obchodzą:

23 listopada 2023

Wizyta w Europejskim Centrum Solidarności. Uczniowie Staszica w Gdańsku

fot. powierzone

fot. powierzone

Dnia 22. listopada w Europejskim Centrum Solidarności #w Gdańsku odbyło się spotkanie młodzieży ZS. i. S. Staszica w Nakle nad Notecią z legendarnym liderem Solidarności, działaczem opozycji, laureatem Pokojowej Nagrody Nobla, Prezydentem Polski – Panem Lechem Wałęsą.

Pan Prezydent w trakcie spotkania w swoim przemówieniu próbował uświadomić młodzież, że przyszłość Polski, Europy i świata zależy od współczesnych młodych ludzi, którzy najpierw powinni wyciągnąć wnioski z historii, by następnie – na uzgodnionych wspólnie warunkach zbudować nową, lepszą rzeczywistość. Podkreślił role i znaczenie Unii Europejskiej, a Polski w budowaniu Europy.

Na zakończenie lider Solidarności odpowiadał na pytania dotyczące obecnej sytuacji politycznej w Polsce i Europie. W podziękowaniu młodzież nakielskiego Staszica przekazała Monografię Ziemi Krajeńskiej – z dedykacją Pana Tadeusza Sobola – Starosty Nakielskiego.

Po tym niezwykłym spotkaniu uczestnicy zwiedzili wystawę pt.: „Stocznia. Człowiek. Przemysł”, czyli gdańskie dzieje stoczniowe przeplatające się z historią polityki i przemysłu. Wszyscy wspólnie stwierdziliśmy , że nie ma Gdańska bez stoczniowego doświadczenia, a demokratycznych tradycji bez dziedzictwa Solidarności.

Organizatorem wyjazdu oraz spotkania z Prezydentem Lechem Wałęsą był p. Witold Szarszewski, opiekunami: p. Agnieszka Melińska, p. Tomasz Meliński oraz p. Karol Lizak

Materiał: Karol Lizak / Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 25 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Reagujmy na cudzą krzywdę. Kontrole miejsc przebywania bezdomnych

Nakielscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielkami #pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby bez dachu nad głową i informują ich, gdzie można uzyskać pomoc. Mundurowi apelują, by zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach.

(czytaj więcej)
0

Klasyfikacja tusz zwierząt. Egzaminy dla kandydatów na rzeczoznawców

Informacja o egzaminach kwalifikacyjnych w zakresie klasyfikacji tusz# zwierząt rzeźnych w systemie EUROP w I i II kwartale 2024 r.

(czytaj więcej)
0

"Na Drodze – Patrz i Słuchaj". Kolejna edycja ogólnopolskiej akcji

"Na Drodze – Patrz i Słuchaj" – to już kolejna edycja ogólnopolskiej akcji #informacyjno – edukacyjnej skierowanej do wszystkich uczestników ruchu drogowego.

(czytaj więcej)
0

Polskie produkty mięsne w europejskiej czołówce. Smak tradycji

Polskie produkty mięsne od lat należą do europejskiej czołówki #pod względem jakości i smaku. Mało kto wie, że wśród rodzimych przetworów mięsnych nazwy niektórych z nich zostały wpisane do unijnego rejestru chronionych nazw pochodzenia (ChNP) i chronionych oznaczeń geograficznych (ChOG) lub rejestru gwarantowanych tradycyjnych specjalności (GTS). Poznajmy je!

(czytaj więcej)