Dziś mamy 26 września 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

15 maja 2023

Tydzień Bibliotek dobiegł końca. Dzieci licznie odwiedziły placówkę

fot. powierzone

fot. powierzone

„Moja Twoja Nasza Biblioteka!” - pod takim hasłem po raz 20. Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich zorganizowało #w dniach 8-15 maja, Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, czyli program promocji czytelnictwa i bibliotek, który podkreśla rolę czytania i zwiększa zainteresowanie książką.

W tym wyjątkowym czasie ślesińską bibliotekę odwiedziły 3 grupy przedszkolne: „Jeżyki”, „Skrzaty” oraz najmłodsze „Biedronki”. Głośne czytanie książki „Prawdziwy przyjaciel” Justyny Wacławik w starszych grupach, wywołało dyskusję o przyjaźni oraz cechach dobrego przyjaciela. „Biedronki” natomiast wysłuchały opowiadania „Przygody Fenka. Ufność”. Na zajęciach dzieci dowiedziały się czym jest ufność, komu można zaufać, a kiedy warto być ostrożnym. Wszystkie grupy świetnie poradziły sobie z odpowiedziami w literackich quizach wiedzy. Każde dziecko otrzymało „medal przyjaciela książki” oraz słodką niespodziankę.

Tegoroczny Tydzień Bibliotek dobiegł końca, dlatego pragniemy podziękować Wam, Drodzy Czytelnicy za to, że pamiętacie o bibliotekach, chętnie i często nas odwiedzacie. Wasza obecność sprawia, że starania bibliotekarzy mają sens i czujemy się potrzebni. Do zobaczenia w bibliotekach.

Materiał: Justyna Widawska / PiMBP w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 17 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Daleka wyprawa do Rumunii. Piękne góry i życzliwi ludzie

Latem bieżącego roku w dniach od 25 lipca do 4 sierpnia, wyruszyliśmy# na daleką wyprawę do Rumunii - 1250 kilometrów od Kcyni.

(czytaj więcej)
0

Konkurs na najlepszą pracę magisterską. Zgłoszenia do 15 października

Trwa przyjmowanie zgłoszeń do 35. edycji konkursu# Ministra Spraw Zagranicznych na najlepszą pracę magisterską z zakresu polskiej polityki zagranicznej. Prace należy przesyłać do MSZ do 15 października. Na zwycięzcę – zdobywcę nagrody I stopnia czeka nagroda w wysokości ok. 13 tys. złotych i staż w centrali MSZ lub w placówce zagranicznej.

(czytaj więcej)
0

O przyszłości onkologii w Polsce. Cztery spotkania edukacyjne

Polskie Towarzystwo Onkologiczne zaprasza #przedstawicieli organizacji pacjentów na cykl spotkań edukacyjnych

(czytaj więcej)
0

"Bohaterowie bez granic". Strażacy opowiadają o doświadczeniach w Grecji

W lipcu 2023 r. moduł GFFFV Poland w składzie #149 strażaków i 49 samochodów wziął udział w akcji gaszenia pożarów lasów w Grecji.

(czytaj więcej)