Dziś mamy 19 czerwca 2024, środa, imieniny obchodzą:

20 maja 2024
Wiadomości z regionu

Strażacy walczyli z ogniem. Piorun uderzył w budynek

fot. Wiecbork112.pl

fot. Wiecbork112.pl

W poniedziałek 20 maja br., przed godziną 17 na Stanowisko Kierowania #Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku w miejscowości Duża Cerkwica.

Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sępólnie Krajeński, dwa z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kamieniu Krajeńskim oraz po zastępie z Małej Cerkwicy, Płocicza i Dużej Cerkwicy.

Na miejscu okazało się, że ogniem objęty jest cały budynek inwentarski – w środku nie znajdowały się żadne zwierzęta oraz maszyny, natomiast w górnej części składowana była słoma. W bliskiej odległości od płonącego obiektu, znajdował się także budynek mieszkalny w którym pod wpływem temperatury popękały okna oraz zagrożony był pobliski budynek gospodarczy. Na szczęście dzięki sprawnej akcji strażaków, pożar nie zdołał rozprzestrzenić się na kolejne zabudowania. Przyczyną pożaru było uderzenie pioruna.

SiS: JRG Sępólno Krajeńskie (GBA Renault), JRG Sępólno Krajeńskie (GCBA Scania), OSP Kamień Krajeński (GBARt Man), OSP Kamień Krajeński (GCBA Jelcz), OSP Mała Cerkwica (GBA Renault), OSP Płocicz (GCBA Jelcz), OSP Duża Cerkwica.

Materiał: Wiecbork112.pl

Oceń artykuł: 1 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Konsultacja środowiskowa
200 zł / 0,5 hPLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Ramki ślubne
39,90 zł PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Praca na wysokości
60PLN
KOBIZE
500PLN
Korzystanie ze środowiska
500PLN
Budowa hal
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Dwudziesta szósta wędrówka. Na uczestników czekał pyszny posiłek

Dzisiejszą wędrówkę w większości maszerowaliśmy w korycie #Rokitki. 20 uczestników rozpoczęło wędrówkę a 19 ukończyło. Jedna osoba musiała się wycofać ze względu na rozklejenie się obuwia.

(czytaj więcej)
0

Grillowa patera, czyli obiad na grillu dla rodziny i przyjaciół. Sprawdź!

Macie zamiar zorganizować grillową ucztę? Takie #spotkania z obfitością dań i smaków są teraz bardzo popularne, zarówno w restauracjach, jak na prywat-nych imprezach. Dzielcie się jedzeniem, kosztujcie, a przed wszystkim dobrze się bawcie!

(czytaj więcej)