Dziś mamy 26 września 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

26 maja 2023

Spotkanie z okazji "Dnia Herbaty". Dzieci poznały twórczość H.Ch. Andersena

fot. powierzone

fot. powierzone

Z okazji przypadającego 21 maja Międzynarodowego Dnia Herbaty bibliotekarka z# Filii w Trzeciewnicy otrzymała zaproszenie od grupy przedszkolnej „Iskierki”.

Podczas wizyty dzieci wysłuchały bajki „Imbryk” H. Ch. Andersena. To piękna opowieść o porcelanowym dzbanuszku, który na skutek wypadku zmienił swój pogląd na życie. Odnalazł jego sens i szczęście poświęcając się innym. Bajka ta mówi o głębokim zranieniu, a nawet wyśmiewaniu i poniżaniu. Dlatego też zadaniem dzieci było powiedzenie sobie nawzajem komplementu, miłego słowa, podkreślając mocne strony swoich kolegów. Okazało się to dość trudne. Andersen ukazuje nam w swoich baśniach, że piękno człowieka tkwi w jego sercu więc warto być dobrym człowiekiem. Morał z tej bajki jest taki, że lepiej podkreślać swoje mocne strony i skupić się na zaletach, a nie wadach drugiej osoby.

Iskierki miały też okazję obejrzeć przedmioty, które służą do zaparzania herbaty, oraz poznać zasady savoir vivre przy stole. Na koniec wykonały pracę plastyczną związaną z omawianym tematem. To było bardzo miłe i pouczające spotkanie.

Materiał: Kamila Matylis / PiMBP w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 14 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Daleka wyprawa do Rumunii. Piękne góry i życzliwi ludzie

Latem bieżącego roku w dniach od 25 lipca do 4 sierpnia, wyruszyliśmy# na daleką wyprawę do Rumunii - 1250 kilometrów od Kcyni.

(czytaj więcej)
0

Konkurs na najlepszą pracę magisterską. Zgłoszenia do 15 października

Trwa przyjmowanie zgłoszeń do 35. edycji konkursu# Ministra Spraw Zagranicznych na najlepszą pracę magisterską z zakresu polskiej polityki zagranicznej. Prace należy przesyłać do MSZ do 15 października. Na zwycięzcę – zdobywcę nagrody I stopnia czeka nagroda w wysokości ok. 13 tys. złotych i staż w centrali MSZ lub w placówce zagranicznej.

(czytaj więcej)
0

O przyszłości onkologii w Polsce. Cztery spotkania edukacyjne

Polskie Towarzystwo Onkologiczne zaprasza #przedstawicieli organizacji pacjentów na cykl spotkań edukacyjnych

(czytaj więcej)
0

"Bohaterowie bez granic". Strażacy opowiadają o doświadczeniach w Grecji

W lipcu 2023 r. moduł GFFFV Poland w składzie #149 strażaków i 49 samochodów wziął udział w akcji gaszenia pożarów lasów w Grecji.

(czytaj więcej)