Dziś mamy 25 czerwca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

26 maja 2023

Spotkanie z okazji "Dnia Herbaty". Dzieci poznały twórczość H.Ch. Andersena

fot. powierzone

fot. powierzone

Z okazji przypadającego 21 maja Międzynarodowego Dnia Herbaty bibliotekarka z# Filii w Trzeciewnicy otrzymała zaproszenie od grupy przedszkolnej „Iskierki”.

Podczas wizyty dzieci wysłuchały bajki „Imbryk” H. Ch. Andersena. To piękna opowieść o porcelanowym dzbanuszku, który na skutek wypadku zmienił swój pogląd na życie. Odnalazł jego sens i szczęście poświęcając się innym. Bajka ta mówi o głębokim zranieniu, a nawet wyśmiewaniu i poniżaniu. Dlatego też zadaniem dzieci było powiedzenie sobie nawzajem komplementu, miłego słowa, podkreślając mocne strony swoich kolegów. Okazało się to dość trudne. Andersen ukazuje nam w swoich baśniach, że piękno człowieka tkwi w jego sercu więc warto być dobrym człowiekiem. Morał z tej bajki jest taki, że lepiej podkreślać swoje mocne strony i skupić się na zaletach, a nie wadach drugiej osoby.

Iskierki miały też okazję obejrzeć przedmioty, które służą do zaparzania herbaty, oraz poznać zasady savoir vivre przy stole. Na koniec wykonały pracę plastyczną związaną z omawianym tematem. To było bardzo miłe i pouczające spotkanie.

Materiał: Kamila Matylis / PiMBP w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 14 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Diecezjalna pielgrzymka. Rowerem na Jasną Górę

Po raz siódmy z parafii #św. Józefa wyruszyła pielgrzymka „Bydgoski Józef rowerem na Jasną Górę”. „Tworzycie wyjątkową wspólnotę w drodze” – mówił na jej rozpoczęcie bp Krzysztof Włodarczyk, który przewodniczył Mszy św. Będąc w niej – jak dodał ordynariusz – każdy chce doświadczyć obecności Boga, relacji z Nim. – Do pokonywania tej drogi są potrzebne środki – klucze, by otwierać mnie na Boga. Są nimi: słowo Boże, modlitwa oraz sakrament pokuty i pojednania – zaznaczył.

(czytaj więcej)
0

Rozliczanie PIT. Podsumowanie tegorocznej akcji

93 %, czyli blisko 1,1 mln deklaracji podatkowych #za 2023 r. podatnicy złożyli elektronicznie, z czego większość, bo prawie 660 tys. przez usługę Twój e-PIT. Tylko 82 tys. zeznań wpłynęły w wersji papierowej. W tym roku urzędy skarbowe rekordowo szybko zwracały nadpłaty podatku – średnio w ciągu 15 dni. Pierwszy raz z usługi Twój e-PIT skorzystali przedsiębiorcy, którzy w naszym województwie złożyli w ten sposób 213 tys. dokumentów. Organizacje Pożytku Publicznego (OPP) mogą w tym roku otrzymać rekordową sumę 71 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Nie bądź zombi! Narkotyki to bardzo ryzykowna gra (film)

Narkotyki to bardzo ryzykowna gra, w której jedyną #pewną jest to, że nie można wygrać. Przeciwnik, w tym przypadku środek odurzający, nie bierze jeńców. Obowiązującą zasadą jest to, że wraz z rozwojem uzależnienia pojawia się coraz większa tolerancja na narkotyk. Aby utrzymać pożądany efekt, osoba uzależniona zaczyna przyjmować coraz większe dawki – a te w którymś momencie stają się toksyczne i… game over – nie ma drugiego życia. Żeby zatrzymać tę rozgrywkę, polska Policja stworzyła spot skierowany do młodych ludzi, którzy nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że każdy, kto zaczyna tę grę, już na starcie jest przegrany.

(czytaj więcej)