Dziś mamy 3 lipca 2022, niedziela, imieniny obchodzą:

28 kwietnia 2022

Sportowcy w mundurze. Sukcesy kpr. Julity Kality

fot. archiwum prywatne kpr. Julita KALITA

fot. archiwum prywatne kpr. Julita KALITA

Poznajcie kpr. Julitę Kalita. Swoją historię z mundurem# rozpoczęła w 2019 roku. Jest jednocześnie żołnierzem 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej i studentką Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Obecnie służy w 82 batalionie lekkiej piechoty w Inowrocławiu.

Odważna kobieta
Julita posiada liczne kursy w dziedzinach sportu m. in. trenera personalnego czy instruktora siłowni. "Od ponad 5 lat moją bazę treningową stanowi Crossfit, czyli trening ogólnorozwojowy. Brałam także udział w zawodach w unihokeju czy piłce nożnej na szczeblu województwa. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu nie stanowi dla mnie problemu przebiegnięcie półmaratonu, zrobienia przysiadu z 100 kg obciążeniem czy podciągnięcie się kilkukrotnie na drążku".

O sukcesach
Podczas ostatnich zawodów na Akademickich Mistrzostwach Polski w ergometrze wioślarskim, które odbyły się w dniach 09-10.04.2022 roku na obiekcie hali sportowej Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, bijąc przy tym swój rekord życiowy w wyścigu na 1000 m. W poprzednich latach dwukrotnie uzyskała Wicemistrzostwo Polski. Ergometr wioślarski nauczył ją samodyscypliny, pokory, wytrwania w bólu i dyskomforcie aż do osiągnięcia założonych celów. Takie właśnie podejście przekłada zarówno na życie osobiste, jak i te związane ze służbą wojskową. "Jako żołnierz Wojska Polskiego muszę i przede wszystkim chcę wymagać od siebie rozwoju, po to, aby sprostać stawianym przede mną zadaniom, stawać się zarówno lepszym podoficerem, jak i lepszym człowiekiem". W tym roku na Julitę czekają jeszcze m. in. zawody z trójboju siłowego czy wyciskania sztangi leżąc. Ważnym wydarzeniem będą również Gwardyjskie Mistrzostwa Polski w kattlebell, gdzie będą rywalizować ze sobą mundurowi z całej Polski.

Energią zaraża innych

Minęło 5 lat, od kiedy pierwszy raz wybrała się na siłownię i od tego czasu nie ma dnia, w którym nie pomyślałaby o treningu. Jest to jej życiowa pasja, mimo innych dziedzin, w których również się realizuje. Cały czas uczy się i koryguje błędy na bazie doświadczeń i pozyskiwanej wiedzy. Aby uświadomić innych, że trening można wykonywać zawsze i wszędzie udostępnia swoje materiały i treningi w mediach społecznościowych. Zarażanie aktywnością bliskich z otoczenia jest dla niej ważne.


Materiał: kpr. Dawid GRACZYK

Oceń artykuł: 2 8

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    przyjaciel psów, w dniu 29-04-2022 10:38:15 napisał:

    BEZ komentarza

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Wypalenie zawodowe jako przyczyna występowania wypadków przy pracy
49PLN
Ramki ślubne
39,90PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Ramka na 3 zdjęcia (1015)
39,90PLN 29,90PLN
Konstrukcje stalowe
Budowa magazynów
0

Zawód położna, to dużo więcej niż troska. Opowiada laureatka konkursu

Mówi się, że położna to najpiękniejszy zawód świata. I trudno się z tym nie zgodzić#, biorąc pod uwagę okoliczności, w jakich położna realizuje swoje zadania. Większości społeczeństwa zawód ten kojarzy się z przyjmowaniem porodów i opieką nad noworodkami. Natomiast zakres zadań, jakie położna może realizować i kompetencji, które posiada jest zdecydowanie szerszy. O zawodzie położnej, o tym, co zrobić, żeby nią zostać i o możliwościach jakie daje praca położnej pisze Małgorzata Drężek Skrzeszewska – laureatka 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Pierwsza pomoc tonącemu. Co zrobić, kiedy na naszych oczach ktoś tonie?

Jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w okresie wakacyjnym jest utonięcie. Co zrobić, kiedy ktoś tonie?

(czytaj więcej)
0

Wakacje z psem i kotem. Jak dbamy o pupila w podróży?

Zaczęły się wakacje, okres relaksu i miłych chwil z rodziną i przyjaciółmi,# do których bez wątpienia zaliczamy nasze czworonogi. Ogólnopolskie badanie ,,Wyjazdy urlopowe Polaków a opieka nad zwierzętami” zrealizowane na zlecenie firmy Mars Polska pokazuje, jak polscy opiekunowie psów i kotów organizują opiekę nad swoimi czworonogami, planując wyjazdy wypoczynkowe. Okazuje się, że podczas wakacyjnych podróży częściej towarzyszą nam psy, a 68% ich opiekunów jest bardziej szczęśliwych, gdy spędza urlop ze swoim ulubieńcem. Z kolei koty w większości zostają w domach, ponieważ źle znoszą podróż (79%) i zmianę otoczenia (78%).

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)