Dziś mamy 23 maja 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

19 kwietnia 2024

Ćwiczenia strażaków w Szczecinie. Doskonały obiekt do nauki

fot. powierzone

fot. powierzone

W ramach zawartego porozumienia o współpracy #z Politechniką Szczecińską ratownicy OSP JRS wzięli udział w ćwiczeniach zorganizowanych w Akademickim Centrum Szkoleniowym MUSTC.

Ten specyficzny obiekt jedyny w swoim rodzaju, który przystosowany został do wytwarzania sztucznych warunków panujących na morzu stanowi doskonały model do nauki odpowiednich zachowań przydatnych w ratownictwie wodnym. Kursanci mieli okazję do prowadzenia działań w warunkach sztucznej mgły jak również przy wytworzeniu dużych fal. Ponadto została rozwinięta tematyka ewakuacji oraz sprawiania tratw ratowniczych i odpowiedniego zachowania się w akwenach wzburzonych podczas warunków sztormowych. Do zajęć w Centrum MUSTC zostały zadysponowane dwie sekcje OSP JRS, które prowadziły odrębne ćwiczenia jednocześnie. Zajęcia obejmowały także zagadnienia dotyczące zadań kontr terrorystycznych, które doskonaliła jedna z sekcji jednostki, a które związane są ściśle z tematyką dotyczącą zadań realizowanych przez OSP JRS na rzecz obronności kraju. Działania prowadzone były także na obiektach pływających stacjonujących w Szczecinie . Całościowe szkolenia w tym zakresie są prowadzone pod czujnym okiem byłych żołnierzy jednostek specjalnych, a kierownikiem szkoleń jest emerytowany podoficer JW GROM Andrzej K. KISIEL.

Materiał: JRS Kowalewko

Oceń artykuł: 15 18

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Szkolenie z HACCP
59PLN
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Budowa magazynów
Fotoobraz na płótnie 50x70
121,00 zł PLN
0

Symboliczne miejsce pochówku wielkiego piewcy. Kim był hr. Leon Skórzewski?

Jeśli weekend, to kolejny raz chcemy przekazać Wam kilka informacji o ciekawych# miejscach kultu - tym razem kolej przyszła na Leśnictwo Drogosław.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia rotacyjne. Żołnierze Wojska Polskiego w Kowalewku

W miniony weekend tereny Nadleśnictwa Szubin oraz obiekty #OSP JRS Kowalewko zostały zdominowane przez żołnierzy Wojska Polskiego, którzy realizują szkolenia rotacyjne.

(czytaj więcej)
0

Święto polskiej żywności. Prezentacje krajowych produktów

26 maja w otoczeniu zielonego #Służewca, na gości w każdym wieku, czekać będzie oprócz znakomitego jedzenia, mnóstwo dodatkowych atrakcji. Każdego roku Piknik Poznaj Dobrą Żywność to święto polskiej żywności.

(czytaj więcej)
0

Trzecia edycja kampanii "Lowe Krowe". Promocja zdrowych nawyków

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji kampanii# "Lowe Krowe"!

(czytaj więcej)