Dziś mamy 2 marca 2024, sobota, imieniny obchodzą:

07 grudnia 2023

Silne zadymienie na klatce schodowej. Akcja w budynku wielorodzinnym

fot. OSP Żurawia (www.facebook.com/profile.php?id=100064564724233)

fot. OSP Żurawia (www.facebook.com/profile.php?id=100064564724233)

W środę, 6 grudnia w godzinach popołudniowych mieszkańcy jednego z budynków #wielorodzinnych w Żurawi musieli ewakuować się na zewnątrz. Wszystko za sprawą silnego zadymienia na klatce schodowej.

Do zdarzenia doszło około godz. 16.30. Dym wydobywał się z piwnicy. Na miejsce przybyły cztery zastępy straży pożarnej: OSP Żurawia i OSP Kcynia oraz dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szubinie. Jak się okazało doszło do zapalenia sadzy w kominie. Działania trwały blisko 1,5 godziny.

Przeprowadzono działania gaśnicze oraz dokonano przewietrzenia pomieszczenia piwnicznego. - Przybyli na miejsce strażacy wykonali pomiary specjalistycznymi urządzeniami - detektorem wielogazowym i kamerą termowizyjną. Na szczęście nie stwierdzono zagrożenia. Nie było osób poszkodowanych w tym zdarzeniu - poinformował st. kpt. Bartosz Walkowiak, oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Nakle.

Oceń artykuł: 16 14

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Jazda na motorku lub pieszo, w dniu 08-12-2023 12:07:27 napisał:

    Może Pan budowlaniec-remontowiec zarejestrował by swoją działalność, a nie ciągnie świadczenia z socjalu i UP a pracę wykonuje na czarno beż fakturki

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Kubek biały ze zdjęciem
24,90PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Budowa magazynów
Ramka wodna na zdjęcie
25,90PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
159PLN
Szkolenie z HACCP
59PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
0

Reagujmy na cudzą krzywdę. Kontrole miejsc przebywania bezdomnych

Nakielscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielkami #pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby bez dachu nad głową i informują ich, gdzie można uzyskać pomoc. Mundurowi apelują, by zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach.

(czytaj więcej)
0

Klasyfikacja tusz zwierząt. Egzaminy dla kandydatów na rzeczoznawców

Informacja o egzaminach kwalifikacyjnych w zakresie klasyfikacji tusz# zwierząt rzeźnych w systemie EUROP w I i II kwartale 2024 r.

(czytaj więcej)
0

"Na Drodze – Patrz i Słuchaj". Kolejna edycja ogólnopolskiej akcji

"Na Drodze – Patrz i Słuchaj" – to już kolejna edycja ogólnopolskiej akcji #informacyjno – edukacyjnej skierowanej do wszystkich uczestników ruchu drogowego.

(czytaj więcej)
0

Polskie produkty mięsne w europejskiej czołówce. Smak tradycji

Polskie produkty mięsne od lat należą do europejskiej czołówki #pod względem jakości i smaku. Mało kto wie, że wśród rodzimych przetworów mięsnych nazwy niektórych z nich zostały wpisane do unijnego rejestru chronionych nazw pochodzenia (ChNP) i chronionych oznaczeń geograficznych (ChOG) lub rejestru gwarantowanych tradycyjnych specjalności (GTS). Poznajmy je!

(czytaj więcej)