Dziś mamy 23 czerwca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

27 maja 2023

Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży. Mandaty dla uczniów Krzywoustego

fot. powierzone

fot. powierzone

26 maja 2023 roku w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy odbyła się #uroczystość wręczenia mandatów poselskich na XXIX Sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży, której temat brzmi: „Zginąć, ale z honorem (Krystyna Budnicka). Bohaterska walka zbrojna żydowskich organizacji bojowych z Niemcami z perspektywy 80 lat – o ludzki, społeczny i narodowy honor oraz godność, na przykładzie powstania w getcie warszawskim”.

W wydarzeniu uczestniczyli Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Marek Gralik oraz w imieniu Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza – Dyrektor Biura Wojewody Grzegorz Roszak. Uczniowie Krzywoustego w ramach rekrutacji pogłębiali wiedzę dotyczącą ludności żydowskiej zamieszkującej tereny Gminy Nakło nad Notecią. Województwo Kujawsko-Pomorskie będzie reprezentować 26 osób, jednak warto podkreślić, że Paweł i Tymoteuszem są jedynymi uczestnikami z powiatu nakielskiego.

Materiał: Tymoteusz Sobczak, przewodniczący Samorządu Uczniowskiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 17 19

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)
0

Akcja "Bezpieczny Autokar". Inspektorzy kontrolują pojazdy

Akcja „Bezpieczny Autokar" prowadzona jest od #2003 roku przez Inspekcję Transportu Drogowego. W ramach inicjatywy inspektorzy kontrolują autokary, które przewożą dzieci i młodzież na wypoczynek.

(czytaj więcej)