Dziś mamy 13 kwietnia 2024, sobota, imieniny obchodzą:

17 lutego 2024

Rywalizowali o puchar Pelikana. Która drużyna okazała się najlepsza?

fot. Pelicup - rozgrywki piłkarskie

fot. Pelicup - rozgrywki piłkarskie

W sobotę (17 lutego) w Szubinie odbyła się jedenasta edycja# turniejów z serii Pelicup. Tym razem o puchar Pelikana zawodnicy rywalizowali w hali widowiskowo-sportowej, a w turnieju wzięło udział dziesięć drużyn (z Szubina, Sipior, Żnina oraz Bydgoszczy). Organizatorem turnieju przy udziale partnerów był jego inicjator i pomysłodawca Mikołaj Kalinowski.

O turnieju pisaliśmy tutaj.

Drużyny były podzielone na dwie pięciozespołowe grupy, w których rywalizowali „każdy z każdym”. Każdy zespół miał tego dnia zapewnione łącznie minimum pięć meczów, ponieważ w fazie pucharowej rozgrywano mecze o każde miejsce. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansowały do półfinałów.

Poniżej kompletne zestawienie fazy pucharowej:

- mecz o IX m-ce

MW Team 1:1 (k. 1:3) Szajka SBN

- półfinał A

PPHU Dach Bydgoszcz 2:0 Salon Urody Yuliia Bokii

- mecz o VII m-ce

FA Rodzice 0:5 Budowlani Żnin

- półfinał B

ADP Bydgoszcz 1:2 Metalbark Bydgoszcz

- mecz o V m-ce

Sąsiedzi Sipiory 0:0 (k. 2:0) Twierdza Szubin

W fazie finałowej w meczu o trzecie miejsce rywalizowali przegrani półfinałów, a w nim Salon Urody Yuliia Bokii okazał się lepszy (2:1) od ADP Bydgoszcz. W wielkim finale natomiast spotkały się ze sobą dwie drużyny z Bydgoszczy. Obrońca pucharu Pelikana - Metalbark miał szansę jako pierwszy zespół od 2016 roku i w historii rozgrywek wygrać turniej drugi raz z rzędu. PPHU DACH postawił bardzo twarde warunki i dopiero po rzutach karnych 1:1 (k. 1:2) dokonała się historia rozgrywek piłkarskich Pelicup, a więc Metalbark obronił tytuł mistrzowski!

Każda drużyna biorąca udział w turnieju otrzymała pamiątkowy puchar. Wręczono także nagrody indywidualne: najlepszy bramkarz turnieju Kamil Pioterek (PPHU Dach), MVP turnieju Dariusz Dąbrowski (Metalbark) oraz król strzelców Damian Szpera (PPHU Dach).

Cały turniej transmitowany był „na żywo”, a jego zapis można śledzić w serwisie YouTube oraz na www.mecowhy.pl/pelicup. Mecze sędziowali Arkadiusz Rakowski oraz Maciej Gebler.

Organizator bardzo serdecznie dziękuje osobom, które pomogły w przygotowaniu turnieju oraz w jego sprawnym przeprowadzeniu: obsłudze hali widowiskowo-sportowej, Julii, Karolowi oraz Dominikowi. Partnerami turnieju byli: Liga TV Polska, Hurtownia Sportowa L-Paak, medycynadlasportu.pl, Szubin24.pl, Paradoks BAR oraz Sklep Wielobranżowy Witold Kulig z Rynarzewa.

Oceń artykuł: 14 11

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 1 (1)

    Rodzic, w dniu 18-02-2024 23:35:47 napisał:

    Szkoda,że sportowcy, w tym również wychowawcy dzieci, trenerzy,zamiast grać,przyszli się napić. Niektórzy to nawet dobrze na nogach ustać nie mogli. Taki wzór dla młodych. Przykre...

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Budowa magazynów
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Usługi pełnienia stanowiska Inspektora Ochrony Danych Osobowych
0

Nieprawidłowości u 36 producentów. Kontrole jakości miodów

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych (IJHARS) przeprowadziła #planowe kontrole miodów u producentów na terenie całego kraju. Kontrole przeprowadzono w IV kwartale 2023 r. Najwięcej nieprawidłowości stwierdzono w przypadku znakowania miodów.

(czytaj więcej)
0

Dzień Czekolady. Pierwszą tabliczkę wyprodukowano blisko 200 lat temu

Dziś Dzień Czekolady. To jeden z najpopularniejszych słodkich# przysmaków.

(czytaj więcej)
0

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Hołd dla pomordowanych

13 kwietnia 1943 r. o zbrodni dokonanej przez# Sowietów usłyszał cały świat. Tego dnia Niemcy ogłosili informację o odkryciu w lesie pod Katyniem grobów polskich oficerów. Trzy lata wcześniej, wiosną 1940 r., na mocy decyzji najwyższych władz Związku Sowieckiego zamordowano blisko 22 tys. jeńców wojennych zatrzymanych po wkroczeniu Armii Czerwonej do Polski we wrześniu 1939 r. Byli wśród nich żołnierze Wojska Polskiego, profesorowie, lekarze, prawnicy, inżynierowie. W 2007 r. Sejm RP ustanowił 13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

(czytaj więcej)
0

Ochrona przed owadami. Środki powinny posiadać pozwolenie na obrót

Chroniąc się przed owadami, często stosujemy produkty# do ich odstraszania. Możemy wybrać repelenty w sprayu, płynie, mleczku, kremie, żelu czy chusteczki.

(czytaj więcej)