Dziś mamy 26 maja 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

22 grudnia 2023

Rodzinny Konkurs Plastyczny. "Anioły z misją" w Dwójce

fot. powierzone

fot. powierzone

Słowami tej znanej piosenki Magdy Anioł był zatytułowany Rodzinny Konkurs Plastyczny #w Szkole Podstawowej nr 2 im. Kard. Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle. Do konkursu zaprosili wolontariusze SKCaritas z opiekunem panią Kasią.

Celem  tego konkursu było wspólne wykonanie anioła i przygotowanie do świąt. Jednak sam konkurs nie był tu najważniejszy. Każdy z uczestników wiedział, że są to „Anioły z misją”, ponieważ te cudowne prace zostały zaniesione do osób i instytucji naszego miasta i naszej Diecezji Bydgoskiej, które każdego dnia pomagają innym i pochylają się nad bliźnim. Każdy anioł został wyposażony w wiadomość z Dobrą Nowiną o przyjściu na świat Zbawiciela, który przyniesie pokój i nadzieję na każdy kolejny dzień. Szkolne Koło Caritas razem z Samorządem Uczniowskim również przez cały Adwent prowadzili akcję „Kartka z życzeniami”. Dzieci jak zawsze wykonały przepiękne kartki. Było ich ponad 350 sztuk. W ostatnim tygodniu nauki opiekunowie SKC i SU oraz wolontariusze i uczniowie zarówno Anioły jak i kartki dostarczyli do różnych miejsc. Były to:

- Urząd Miasta i Gminy Nakło, Zespół Obsługi Oświaty i Rekreacji, Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, NZOZ Medicus, Dom Pomocy Społecznej w Nakle, Dzienny Dom Pobytu w Nakle, Szpital w Nakle, Powiatowa Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Nakle, Caritas Diecezji Bydgoskiej, Centrum Pomocy Betlejem w Bydgoszczy i Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom w Bydgoszczy.

Skoro jednak Anioły były pracami konkursowymi, oczywiście organizatorzy zadbali o nagrody i dyplomy. Jurorami w konkursie byli zarówno nauczyciele jak i uczniowie szkoły, którzy mogli oddawać głosy na swojego Anioła. Każdy uczestnik otrzymał miejsce na podium, dyplom oraz nagrody rzeczowe.

Pragnę serdecznie podziękować dzieciom i Rodzicom za zaangażowanie. Kolejny raz nasza współpraca wydała tak piękne owoce. Dziękuję Samorządowi Uczniowskiemu za pomoc w przeprowadzeniu akcji, szczególnie pani Beacie za koordynowanie akcji kartek. Słowa podziękowania kierujemy do dyrektorów i opiekunów instytucji, które odwiedziliśmy za tak miłe i życzliwe przyjęcie.

Wszystkim życzymy Błogosławionych Świąt Narodzenia Zbawiciela, by On napełnił nasze serca wiarą, nadzieją, siłą i pokojem na każdy kolejny dzień. Wesołych Świąt.

Materiał: Katarzyna Dobosz i wolontariusze SKC

Autorzy nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Symboliczne miejsce pochówku wielkiego piewcy. Kim był hr. Leon Skórzewski?

Jeśli weekend, to kolejny raz chcemy przekazać Wam kilka informacji o ciekawych# miejscach kultu - tym razem kolej przyszła na Leśnictwo Drogosław.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia rotacyjne. Żołnierze Wojska Polskiego w Kowalewku

W miniony weekend tereny Nadleśnictwa Szubin oraz obiekty #OSP JRS Kowalewko zostały zdominowane przez żołnierzy Wojska Polskiego, którzy realizują szkolenia rotacyjne.

(czytaj więcej)
0

Święto polskiej żywności. Prezentacje krajowych produktów

26 maja w otoczeniu zielonego #Służewca, na gości w każdym wieku, czekać będzie oprócz znakomitego jedzenia, mnóstwo dodatkowych atrakcji. Każdego roku Piknik Poznaj Dobrą Żywność to święto polskiej żywności.

(czytaj więcej)
0

Trzecia edycja kampanii "Lowe Krowe". Promocja zdrowych nawyków

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji kampanii# "Lowe Krowe"!

(czytaj więcej)