Dziś mamy 23 maja 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

11 kwietnia 2024

Rodzinne zajęcia plastyczne. Uczestnicy stworzą łapacze snów

fot. NOK

fot. NOK

Znana była już w starożytnym Egipcie. W Europie rozgościła się dopiero w średniowieczu.# Jej pierwotne przeznaczenie, jak wskazuje nazwa, miało zapewniać ochronę, chociaż dzisiaj częściej ozdabia niż chroni. Do jej wykonania nie są potrzebne żadne narzędzia.

Co to jest? Mowa oczywiście o makramie, czyli sztuce zaplatania sznurków. Nakielski Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza na rodzinne zajęcia plastyczne, podczas których uczestnicy stworzą łapacze snów, wykorzystując makramowe sploty. Spotkanie odbędzie się 20 kwietnia o godz. 10.30. Zapisy na zajęcia w sekretariacie: 52 386 08 62. Koszt 10 zł od osoby. Dzieciom towarzyszą rodzice.

Materiał: Roma Janka / NOK

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 7

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Symboliczne miejsce pochówku wielkiego piewcy. Kim był hr. Leon Skórzewski?

Jeśli weekend, to kolejny raz chcemy przekazać Wam kilka informacji o ciekawych# miejscach kultu - tym razem kolej przyszła na Leśnictwo Drogosław.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia rotacyjne. Żołnierze Wojska Polskiego w Kowalewku

W miniony weekend tereny Nadleśnictwa Szubin oraz obiekty #OSP JRS Kowalewko zostały zdominowane przez żołnierzy Wojska Polskiego, którzy realizują szkolenia rotacyjne.

(czytaj więcej)
0

Święto polskiej żywności. Prezentacje krajowych produktów

26 maja w otoczeniu zielonego #Służewca, na gości w każdym wieku, czekać będzie oprócz znakomitego jedzenia, mnóstwo dodatkowych atrakcji. Każdego roku Piknik Poznaj Dobrą Żywność to święto polskiej żywności.

(czytaj więcej)
0

Trzecia edycja kampanii "Lowe Krowe". Promocja zdrowych nawyków

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji kampanii# "Lowe Krowe"!

(czytaj więcej)