Dziś mamy 13 kwietnia 2024, sobota, imieniny obchodzą:

22 lutego 2024

Przegląd tańców europejskich. Dzieci zachwyciły talentem i entuzjazmem

fot. powierzone

fot. powierzone

“Tańcem przez Europę” z takim przesłaniem 13 lutego wystąpili przedszkolacy# z Przedszkola nr 2 w corocznym przeglądzie tanecznym „Karnawałowy Taniec, Granie i Śpiewanie” . W tym dniu wystąpiły wszystkie dzieci uczęszczające do tej placówki.

Jako pierwsze zaprezentowały się  dzieci z grupy Skrzaty z tańcem „Na jarmarku”. Grupa Tygryski przedstawiła taniec z Austrii „Annen Polka”. Przedszkolaki z grupy Smerfy zatańczyły układ do „Muzyki z różnych stron Europy”. Do Irlandii zabrały nas dzieci z grupy Pszczółki. W dalszą podróż zabrały nas Biedronki z  węgierskim tańcem z chustami. Nasza podróż zakończyła się na Pałukach, dokąd zabrały nas dzieci z grupy Jeżyki śpiewając piosenkę „Posłała mnie matka” .

Dla przedszkolaków występ przed kolegami to duże wydarzenie. Na twarzach małych tancerzy widać było skupienie i nieskrywaną radość, gdy widownia nagradzała kolejne występy brawami.

Młodzi tancerze zachwycili publiczność swoim talentem i  entuzjazmem, z którym prezentowali  układy choreograficzne.

Materiał: Olga Nowak / Przedszkole Nr 2 w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

 

Oceń artykuł: 2 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Budowa hal
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Pamiątka A4
20,00 zł PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
0

Nieprawidłowości u 36 producentów. Kontrole jakości miodów

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych (IJHARS) przeprowadziła #planowe kontrole miodów u producentów na terenie całego kraju. Kontrole przeprowadzono w IV kwartale 2023 r. Najwięcej nieprawidłowości stwierdzono w przypadku znakowania miodów.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytoriasów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Hołd dla pomordowanych

13 kwietnia 1943 r. o zbrodni dokonanej przez# Sowietów usłyszał cały świat. Tego dnia Niemcy ogłosili informację o odkryciu w lesie pod Katyniem grobów polskich oficerów. Trzy lata wcześniej, wiosną 1940 r., na mocy decyzji najwyższych władz Związku Sowieckiego zamordowano blisko 22 tys. jeńców wojennych zatrzymanych po wkroczeniu Armii Czerwonej do Polski we wrześniu 1939 r. Byli wśród nich żołnierze Wojska Polskiego, profesorowie, lekarze, prawnicy, inżynierowie. W 2007 r. Sejm RP ustanowił 13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

(czytaj więcej)
0

Ochrona przed owadami. Środki powinny posiadać pozwolenie na obrót

Chroniąc się przed owadami, często stosujemy produkty# do ich odstraszania. Możemy wybrać repelenty w sprayu, płynie, mleczku, kremie, żelu czy chusteczki.

(czytaj więcej)