Dziś mamy 28 lutego 2024, środa, imieniny obchodzą:

05 grudnia 2023

Prelekcja o bezpieczeństwie. Spotkanie strażników miejskich z uczniami

fot. powierzone

fot. powierzone

Strażnik nakielskiej Straży Miejskiej odwiedził uczniów# Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślesinie. Podczas spotkań w klasach 1- 8 prowadził zajęcia profilaktyczne w oparciu o elementarne podstawy bezpieczeństwa. Zwracał uwagę na problemy związane z bezpieczeństwem w szkole i w domu, kontaktach z osobami obcymi, zasadami ruchu drogowego oraz cyberprzestępczością.

Funkcjonariusz zwracał dzieciom szczególną uwagę na prawidłowe przechodzenie przez drogę w miejscach do tego  wyznaczonych. Sygnalizował również, jak ważny dla bezpieczeństwa jest odblask – choćby zawieszony na tornistrze, czy na elemencie ubioru.

Omówił podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podczas prelekcji zostały także omówione problemy cyberprzestępczości oraz zagrożenia wynikającego

z nawiązywania kontaktów z osobami obcymi. Najmłodsi uczniowie obejrzeli krótki film, pt: „Czy pies musi ugryźć”, odnoszący się do prawidłowych zachowań wobec czworonożnych przyjaciół człowieka.

Dzieci zapoznały się również  z pracą strażników miejskich, umundurowaniem oraz wyposażeniem. Poruszony został również temat agresji i przemocy w szkołach wśród uczniów. Strażnik miejski nakreślił podstawowe zasady zachowania w społeczeństwie. Uczniowie brali czynny udział w zajęciach zadając wiele ciekawych pytań.

Materiał: st. insp. Dariusz Chróściński / Straż Miejska Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zapoznali się z pracą strażaka. Drzwi otwarte w komendzie

W ramach akcji "Wpadnij do strażnicy" podczas #ostatnich dwóch tygodni ferii zimowych zorganizowano dni otwarte w Komedzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
0

Przebadano importowane zboże i rzepak. Stwierdzono nieprawidłowości

Organy Inspekcji Weterynaryjnej prowadziły oraz nadal prowadzą# regularne kontrole weterynaryjne na granicy Rzeczpospolitej Polskiej.

(czytaj więcej)
0

Program "Sport Wszystkich Dzieci". Nabór do edycji 2024

Minister Sportu i Turystyki ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie #w 2024 roku realizacji zadań w ramach Programu Sport Wszystkich Dzieci. Kwota do rozdysponowania w naborze wynosi 75 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Skorzystaj z aplikacji "Moja praca". Oferty aktualizowane są na bieżąco

"Moja praca" to darmowe narzędzie, które ułatwia #osobom szukającym pracy znalezienie odpowiedniego zatrudnienia. W aplikacji na bieżąco aktualizowane są oferty pracy.

(czytaj więcej)