Dziś mamy 24 czerwca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

25 maja 2024

Pozbywał się śmieci w sposób nielegalny. Mężczyzna został ukarany mandatami

fot. Straż Miejska Nakło nad Notecią

fot. Straż Miejska Nakło nad Notecią

W dniu 20 maja 2024 roku dyżurny Straży Miejskiej# w Nakle nad Notecią otrzymał zgłoszenie dotyczące nielegalnego wyrzucania odpadów do kontenerów umiejscowionych przy jednym z cmentarzy na terenie gminy Nakło.

Funkcjonariusze udali się na miejsce wskazane w zgłoszeniu w celu przeprowadzenia kontroli, która wykazała, że odpady należące do użytkownika posesji mieszkającego w pobliżu cmentarza nie są odbierane przez KPWiK Nakło nad Notecią. Okazało się, że mieszkaniec pozbywał się śmieci w sposób nielegalny oraz nie prowadził obowiązkowej segregacji odpadów, za co został ukarany mandatami karnymi.

Nakielska Straż Miejska przypomina, że zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, każda osoba zamieszkała na terenie gminy Nakło nad Notecią musi być zgłoszona do systemu gospodarki odpadami. Każde wykryte wykroczenie dotyczące nielegalnego pozbywania się odpadów komunalnych w miejscach do tego nieprzeznaczonych skutkować będzie nałożeniem mandatu bądź skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu. Karze podlegają również osoby, które nie segregują śmieci lub robią to w sposób nieprawidłowy.

Materiał: st. insp. Dariusz Chróściński / Straż Miejska Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)
0

Nie bądź zombi! Narkotyki to bardzo ryzykowna gra (film)

Narkotyki to bardzo ryzykowna gra, w której jedyną #pewną jest to, że nie można wygrać. Przeciwnik, w tym przypadku środek odurzający, nie bierze jeńców. Obowiązującą zasadą jest to, że wraz z rozwojem uzależnienia pojawia się coraz większa tolerancja na narkotyk. Aby utrzymać pożądany efekt, osoba uzależniona zaczyna przyjmować coraz większe dawki – a te w którymś momencie stają się toksyczne i… game over – nie ma drugiego życia. Żeby zatrzymać tę rozgrywkę, polska Policja stworzyła spot skierowany do młodych ludzi, którzy nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że każdy, kto zaczyna tę grę, już na starcie jest przegrany.

(czytaj więcej)