Dziś mamy 29 maja 2024, środa, imieniny obchodzą:

13 kwietnia 2024

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

fot. powierzone

fot. powierzone

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

Żołnierze szkolenia podstawowego intensywnie szkolą się na pasie ćwiczeń taktycznych w Łojewie.

W tym czasie zdobyli wiedzę na temat regulaminów oraz wojskowych dystynkcji, topografii i wojskowej łączności, zgłębili solidne podstawy wiedzy z zakresu zielonej taktyki, a także zapoznali się z budową oraz obsługą karabinka szturmowego MSBS Grot. Pod koniec przyszłego tygodnia czeka ich praktyczny sprawdzian z aktualnie zdobywanej wiedzy wojskowej zwany ”pętlą taktyczną”. Jest on zdawany w terenie niezurbanizowanym w podziale na sekcje, co sprawia że jedną z najważniejszych umiejętności będzie dla nich zdolność skutecznej pracy zespołowej. Egzamin ten weryfikuje nie tylko zdobytą wiedzę wojskową, ale również poziom odporności na stres, który generuje prowadzenie działań taktycznych w trudnych warunkach, mogący prowadzić do obniżenia poziomu zdolności oraz aktywności bojowej. Ci, którzy wytrwają do samego końca szkolenia oraz przejdą pomyślnie egzamin 20.04. br. dostąpią zaszczytu przysięgania wiernej służby Ojczyźnie. Tym samym w tej najbardziej doniosłej w życiu każdego żołnierza chwili, poprzez złożenie najwyższego aktu przyrzeczenia Ojczyźnie, staną się oficjalnie częścią Sił Zbrojnych RP. Od tego momentu będą stanowić opokę dla swojej lokalnej społeczności, którą zgodnie ze swoim przeznaczeniem mają za zadanie chronić. Stałym Rejonem Odpowiedzialności 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej jest zamieszkiwane przez nieco ponad 2 mln osób województwo kujawsko-pomorskie o powierzchni 17 972 kmkw. Składające się z 19 powiatów, na straży bezpieczeństwa których stoją tutejsi Terytorialsi z 4 batalionów lekkiej piechoty z Torunia, Inowrocławia, Grudziądza oraz Włocławka, a także samodzielnych kompanii dowodzenia oraz logistycznej funkcjonujących przy Dowództwie oraz Sztabie Brygady w Bydgoszczy, kompanii saperów z Inowrocławia i kompanii szkolnej z Grudziądza. Warto również wspomnieć, że ponad 400 tys. ha tego obszaru stanowią tereny lesiste, dlatego tak ważne są bardzo dobre umiejętności z zakresu zielonej taktyki wśród żołnierzy tej formacji z naszego województwa.

Przyszłym Terytorialsom życzymy wytrwałości w szkoleniu, natomiast dowódcom oraz instruktorom pełnego profesjonalizmu w prowadzonym dalszym etapie szkolenia.

Materiał: Zespół Prasowy 8.K-PBOT

Oceń artykuł: 24 27

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (10) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (0)

  Ja, w dniu 14-04-2024 07:19:58 napisał:

  Barwna się kłania

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Ja, w dniu 14-04-2024 07:19:59 napisał:

  Barwna się kłania

  odpowiedz

  • 0 (0)

  On, w dniu 14-04-2024 10:12:33 napisał:

  Żyganko

  odpowiedz

  • -1 (9)

  Cb, w dniu 14-04-2024 10:53:50 napisał:

  I na ukrainę za BRACI ukrainców.

  odpowiedz

  • 2 (8)

  Gaciowy, w dniu 14-04-2024 13:47:08 napisał:

  @Cb-sami sobie radzą.Ty natomiast"bracie" chłoń wiedzę bo masz świadomość tego,że będziesz jednym z pierwszych który trafi w szeregi armii.Czy to Ci się podoba czy nie.Na twoim miejscu i tobie podobnym-już bym chłoną wiedzę by dać sobie szansę na....

  odpowiedz

  • -2 (8)

  Cb, w dniu 14-04-2024 15:21:55 napisał:

  Do Gaciowy o mnie się nie martw ja swoje już odsużyłem ty też jak widzę się nie musisz martwić że cię wezmą bo już ksywę z woja masz Gaciowy to też dobra fucha ktoś musi gacie wojsku wydawać.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  nakiel, w dniu 14-04-2024 20:11:11 napisał:

  Powinno się przywrocic pobór ale dla kobiet i mężczyzn

  odpowiedz

  • 0 (4)

  Ja, w dniu 15-04-2024 07:15:36 napisał:

  Do CB.Gaciowemu wchłanianie wiedzy nic nie pomoże może lekarz coś zaradzi.

  odpowiedz

  • 2 (2)

  rezerwista, w dniu 15-04-2024 07:22:54 napisał:

  Ciekawe ilu tych harcerzy terytorialsów będzie chętnych do obrony kraju jak wybuchnie wojna i czy też będą tacy uśmiechnięci jak teraz bawiąc się wojnę

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Ja, w dniu 15-04-2024 17:44:23 napisał:

  Do Rezerwista.To nie jest wojsko to są harceżyki nie wiedzą co czynią wchłanianie wiedzy to nie wszystko .

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Usługi pełnienia stanowiska Inspektora Ochrony Danych Osobowych
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Ramki ślubne
39,90 zł PLN
Szkolenie z HACCP
59PLN
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
0

Przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej. Szkolenia dla policjantów

Radom, Kielce, Lublin, Białystok, Gorzów Wielkopolski, Bydgoszcz#, Katowice, Rzeszów i Warszawa – to miasta na mapie tegorocznego cyklu szkoleń dla funkcjonariuszy Policji pn. „Zwalczanie i przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej w zakresie gospodarowania odpadami oraz transportowania odpadów w ruchu krajowym i międzynarodowym”. W lutym, marcu i kwietniu 2024 r. eksperci Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska przeprowadzili wykłady na Mazowszu, w Świętokrzyskim, na Lubelszczyźnie i Podlasiu. 22 i 23 maja odbyły się kolejne szkolenia – w Gorzowie Wielkopolskim i Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
0

Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Ważne jest wsparcie

Rozpoczął się Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Zachęcamy do# karmienia piersią, ale pamiętamy także o mamach, które z różnych przyczyn nie mogą karmić naturalnie. Pamiętajmy o wzajemnym szacunku i wsparciu.

(czytaj więcej)
0

Komary motywowały do szybkiego marszu. Wędrówka w otoczeniu jezior

W dzisiejszej wędrówce uczestniczyło #16 osób. Przejście wokoło jeziora Witosławskiego i Rościmińskiego nie przysparzało by większych problemów, gdyby nie ogromne ilości komarów, które tylko nas motywowały do szybkiego tempa marszu.

(czytaj więcej)
0

Wstęp na wystawę bezpłatny. Pałac Krasińskich dostępny dla odwiedzających

Rękopisy Cypriana Kamila Norwida, kronik Galla Anonima czy oryginał #utworu „Mury” Jacka Kaczmarskiego – to tylko niektóre ze zbiorów Biblioteki Narodowej, które od 21 maja można obejrzeć w zmodernizowanym i otwartym dla zwiedzających Pałacu Krasińskich w Warszawie.

(czytaj więcej)