Dziś mamy 14 kwietnia 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

14 lutego 2024

Policjantka przekazała wiele cennych rad. Zajęcia feryjne w Paterku

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Nakielska policjantka odwiedziła uczestników zajęć #feryjnych organizowanych w WDK w Paterku. Przekazała wiele rad, których przestrzeganie spowoduje, że zimowy wypoczynek będzie bezpieczniejszy.

Asp. Zofia Wrzeszcz, spotkała się z dziećmi, które spędzają ferie na zajęciach organizowanych w Wiejskim Domu Kultury w Paterku.

Funkcjonariuszka omówiła zasady bezpieczeństwa w trakcie zabaw na śniegu, podczas jazdy na nartach, sankach i łyżwach – w ramach akcji informacyjno – edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Mundurowa przestrzegała przed niebezpieczeństwami związanymi z wchodzeniem na zamarznięte akweny i informowała, jak bezpiecznie korzystać z uroków zimowej aury. Przypomniała również o zagrożeniach związanych z zawieraniem bliższych relacji z nieznajomymi i przestrzegała przed przyjmowaniem od takich osób słodyczy.

Policjantka mówiła też o przepisach ruchu drogowego, bezpieczeństwie pieszych korzystających z tras, roli elementów odblaskowych i innych ważnych kwestiach związanych z tą tematyką.

Starsze dzieci mundurowa przestrzegała przed wchodzeniem w konflikt z prawem, informując jednocześnie o konsekwencjach łamania obowiązujących norm.

Za aktywny udział w zajęciach dzieci otrzymały odblaski ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Nakła

Materiał: asp. Zofia Wrzeszcz / p.o. oficera prasowego KPP Nakło

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 9

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nieprawidłowości u 36 producentów. Kontrole jakości miodów

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych (IJHARS) przeprowadziła #planowe kontrole miodów u producentów na terenie całego kraju. Kontrole przeprowadzono w IV kwartale 2023 r. Najwięcej nieprawidłowości stwierdzono w przypadku znakowania miodów.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Hołd dla pomordowanych

13 kwietnia 1943 r. o zbrodni dokonanej przez# Sowietów usłyszał cały świat. Tego dnia Niemcy ogłosili informację o odkryciu w lesie pod Katyniem grobów polskich oficerów. Trzy lata wcześniej, wiosną 1940 r., na mocy decyzji najwyższych władz Związku Sowieckiego zamordowano blisko 22 tys. jeńców wojennych zatrzymanych po wkroczeniu Armii Czerwonej do Polski we wrześniu 1939 r. Byli wśród nich żołnierze Wojska Polskiego, profesorowie, lekarze, prawnicy, inżynierowie. W 2007 r. Sejm RP ustanowił 13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

(czytaj więcej)
0

Ochrona przed owadami. Środki powinny posiadać pozwolenie na obrót

Chroniąc się przed owadami, często stosujemy produkty# do ich odstraszania. Możemy wybrać repelenty w sprayu, płynie, mleczku, kremie, żelu czy chusteczki.

(czytaj więcej)