Dziś mamy 23 maja 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

19 kwietnia 2024

Pokaz sprzętu policyjnego w Staszicu. Mundurowi spotkali się z uczniami

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Nakielscy policjanci przedstawili# ofertę służby w Policji przyszłym absolwentom Zespołu Szkół im. St. Staszica w Nakle. To już kolejne, ale nie ostatnie z cyklu zaplanowanych spotkań, z zakresu doboru do służby w naszej formacji.

W poniedziałek, 15 kwietnia st. post. Wiesława Ambrozik z zespołu profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii oraz st. sierż. Mateusz Duda z referatu patrolowo-interwencyjnego nakielskiej komendy, a także st. post. Natalia Tamas z ogniwa patrolowo-interwencyjnego komisariatu w Mroczy na spotkaniu, które odbyło się w Zespole Szkół im. St. Staszica w Nakle zachęcali tegorocznych maturzystów do wstąpienia w nasze szeregi. Funkcjonariusze opowiadali o specyfice pracy w formacji, którą reprezentują i satysfakcji, jaką daje służba na rzecz społeczeństwa.

Policjanci przedstawili profil kandydata, omówili poszczególne etapy postępowania kwalifikacyjnego i wskazali, jakimi dodatkowymi preferencjami może wykazać się osoba ubiegająca o przyjęcie.

Oprócz wykładu, policjanci zaprezentowali filmy instruktażowe z zakresu testu sprawności fizycznej, ze wskazaniem i omówieniem elementów, na które należy zwrócić uwagę. Wyjaśnili także, że każdy kandydat, który złożył podanie o przyjęcie do służby może spróbować swoich sił w próbnym teście, realnie oddającym warunki egzaminu.

Dodatkową atrakcją był dla młodzieży pokaz sprzętu policyjnego.

Funkcjonariusze chętnie odpowiadali na wszystkie pytania i rozwiewali pojawiające się wątpliwości młodych abiturientów.

Materiał: st. post. Wiesława Ambrozik, p.o. oficera prasowego KPP w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 13

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Symboliczne miejsce pochówku wielkiego piewcy. Kim był hr. Leon Skórzewski?

Jeśli weekend, to kolejny raz chcemy przekazać Wam kilka informacji o ciekawych# miejscach kultu - tym razem kolej przyszła na Leśnictwo Drogosław.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia rotacyjne. Żołnierze Wojska Polskiego w Kowalewku

W miniony weekend tereny Nadleśnictwa Szubin oraz obiekty #OSP JRS Kowalewko zostały zdominowane przez żołnierzy Wojska Polskiego, którzy realizują szkolenia rotacyjne.

(czytaj więcej)
0

Święto polskiej żywności. Prezentacje krajowych produktów

26 maja w otoczeniu zielonego #Służewca, na gości w każdym wieku, czekać będzie oprócz znakomitego jedzenia, mnóstwo dodatkowych atrakcji. Każdego roku Piknik Poznaj Dobrą Żywność to święto polskiej żywności.

(czytaj więcej)
0

Trzecia edycja kampanii "Lowe Krowe". Promocja zdrowych nawyków

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji kampanii# "Lowe Krowe"!

(czytaj więcej)