Dziś mamy 16 kwietnia 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

20 lutego 2024

Po służbie zatrzymał sprawcę kradzieży. Podziękowania od komendanta

fot. por. Justyna Sejdowska-Szrajber

fot. por. Justyna Sejdowska-Szrajber

Funkcjonariusz Zakładu Karnego w Potulicach w czasie wolnym# od służby dokonał ujęcia sprawcy kradzieży. Dyrektor potulickiej jednostki penitencjarnej, ppłk Piotr Kijewski wyróżnił szer. Wojciecha Sarneckiego za postawę godną naśladowania.

Wzorowa postawa

Szer. Wojciech Sarnecki, na co dzień pełniący służbę w dziale ochrony, w czasie wolnym od służby dokonał ujęcia sprawcy kradzieży, do której doszło w dniu 14.01.2024r. w jednym z nakielskich sklepów. Funkcjonariusz widząc kradzież, zareagował i udał się w pościg za sprawcą, a nastepnie dokonał jego ujęcia. Dzięki osobistemu zaangażowaniu funkcjonariusza, sprawca kradzieży został zatrzymany, a mienie odzyskane.

Szczególne podziękowania

Kom. Jan Poźniak, Komendant Powiatowy Policji w Nakle nad Notecią docenił postawę funkcjonariusza dziękując mu za wykazaną obywatelską postawę.

W swoim imieniu, a także policjantów Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią pragnę złożyć serdeczne podziękowanie za wzorową postawę oraz podjęte działanie."

Szczególne podziękowania za wzorową postawę funkcjonariusza wyraził również ppłk Piotr Kijewski, Dyrektor Zakładu Karnego w Potulicach, w obecności kpt. Rafała Ciechackiego, zastępcy dyrektora Zakładu Karnego w Potulicach oraz ppor. Piotra Uniżyckiego, zastępcy kierownika działu ochrony.

"Zaprezentowana przez Pana postawa zasługuje na słowa najwyższego uznania i z pewnością przyczyniła się do budowania poczucia bezpieczeństwa wśród lokalnej społeczności".

Koledze, który wie, jak po służbie powinien zachować się funkcjonariusz publiczny, serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Materiał: por. Justyna Sejdowska-Szrajber

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 28 19

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Już zakwitły mniszki. Przygotuj smaczny syrop na przeziębienie

Mniszek lekarski to cenna roślina znana #z wielu prozdrowotnych właściwości. Nadszedł właśnie najlepszy moment na zbiór kwiatów. Można z nich przyrządzić miód lub syrop, który przyda się zimą, gdy dopadnie nas przeziębienie. Przepis jest prosty i tani. Wystarczy trochę cierpliwości.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Światowy Dzień Trzeźwości. Jak alkohol wpływa na nasz organizm?

Co roku 15 kwietnia Światowa Organizacja Zdrowia apeluje#, aby przynajmniej w tym jednym dniu powstrzymać się od spożywania jakichkolwiek produktów alkoholowych. Chce tym samym zwrócić uwagę na problem alkoholizmu oraz zagrożeń zdrowotnych wynikających z nadużywania alkoholu. Według WHO alkohol znajduje się na trzecim miejscu wśród czynników ryzyka dla zdrowia populacji. Większe ryzyko niesie za sobą palenie tytoniu i nadciśnienie tętnicze. Ponad 60 rodzajów chorób i urazów ma związek ze spożywaniem alkoholu.

(czytaj więcej)
0

Wędrówka wzdłuż Kanału Bydgoskiego. Dużo dobrego humoru

Wczorajszą wędrówkę rozpoczęliśmy #w Bydgoszczy, skąd w piętnastoosobowym składzie wędrowaliśmy wzdłuż Kanału Bydgoskiego.

(czytaj więcej)