Dziś mamy 2 marca 2024, sobota, imieniny obchodzą:

26 listopada 2023
Wiadomości z regionu

Pijany kierowca toyoty z niechlubnym wynikiem. Cztery promile alkoholu!

fot. archiwum

fot. archiwum

O tym że zatrzymany przez policjantów kierowca był# nietrzeźwy, to jakby nic nie powiedzieć. Dyżurny wągrowieckiej jednostki Policji otrzymał sygnał o nietrzeźwym kierowcy poruszającym się Toyotą Rav 4. Zatrzymanie miało miejsce w ubiegłą sobotę.

W sobotę 18 listopada około godziny 15.30 patrol drogówki, który był obecny w rejonie Łekna, zauważył wskazany pojazd i zatrzymał go do kontroli na ul. Podgórnej. Za kierownicą znajdował się 43-letni mieszkaniec gminy Wągrowiec. Z mężczyzną z uwagi na jego stan był nieco utrudniony kontakt. Sprawiał wrażenie nieobecnego i nie do końca świadomego co się wokół niego dzieje.

Policjanci ustalając okoliczności dowiedzieli się, że mężczyzna wraz z kolegą spożywał alkohol, którego zaczęło brakować. Wsiedli więc do samochodu i udali się do Łekna, żeby się zaopatrzyć. Po drodze wypili również butelkę wódki cytrynowej. Mężczyzna doprowadził się do takiego stanu, że w trakcie badania analizator wydechu wskazał 1,93 mg/dm3 – w przeliczeniu 4 promile alkoholu w organizmie.

Policjanci zatrzymali kierowcy uprawnienia, a pojazd przekazali trzeźwej osobie wskazanej. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, grzywna od 5 tysięcy złotych i zakaz prowadzenia pojazdów.

Materiał: asp.Dominik Zieliński / KPP Wągrowiec

Oceń artykuł: 7 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Konstrukcje stalowe
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Budowa magazynów
Ramka wodna na zdjęcie
25,90PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Fotoksiążka A4 28 stron
51,00PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
0

Reagujmy na cudzą krzywdę. Kontrole miejsc przebywania bezdomnych

Nakielscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielkami #pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby bez dachu nad głową i informują ich, gdzie można uzyskać pomoc. Mundurowi apelują, by zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach.

(czytaj więcej)
0

Klasyfikacja tusz zwierząt. Egzaminy dla kandydatów na rzeczoznawców

Informacja o egzaminach kwalifikacyjnych w zakresie klasyfikacji tusz# zwierząt rzeźnych w systemie EUROP w I i II kwartale 2024 r.

(czytaj więcej)
0

"Na Drodze – Patrz i Słuchaj". Kolejna edycja ogólnopolskiej akcji

"Na Drodze – Patrz i Słuchaj" – to już kolejna edycja ogólnopolskiej akcji #informacyjno – edukacyjnej skierowanej do wszystkich uczestników ruchu drogowego.

(czytaj więcej)
0

Polskie produkty mięsne w europejskiej czołówce. Smak tradycji

Polskie produkty mięsne od lat należą do europejskiej czołówki #pod względem jakości i smaku. Mało kto wie, że wśród rodzimych przetworów mięsnych nazwy niektórych z nich zostały wpisane do unijnego rejestru chronionych nazw pochodzenia (ChNP) i chronionych oznaczeń geograficznych (ChOG) lub rejestru gwarantowanych tradycyjnych specjalności (GTS). Poznajmy je!

(czytaj więcej)