Dziś mamy 25 marca 2023, sobota, imieniny obchodzą:

17 stycznia 2023

Olimpiada Historyczna. Uczennice Krzywoustego na zawodach okręgowych

fot. powierzone

fot. powierzone

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią na zawodach okręgowych Olimpiady Historycznej.

W dniu 14 stycznia 2023 roku w Instytucie Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odbył się okręgowy etap olimpiady historycznej. Krzywoustego reprezentowały uczennice klas I: Amelia Dombrowska, Weronika Stelmach i Zuzanna Mazur.

Zawody okręgowe olimpiady historycznej polegają na przygotowaniu wypracowania na jeden z pośród 6 wskazanych przez Komitet Centralny tematów obejmujących zagadnienie od epoki starożytnej po współczesność. To zadania bardzo trudne – zadanie dla uczniów interesujących się historią powszechną i Polski. Uczennice Krzywoustego zostały do zawodów okręgowych zakwalifikowane przez Komitet Okręgowy w Toruniu. To ich osobisty sukces, że już w klasie pierwszej znalazły się wśród tak elitarnego grona.

Warto podkreślić, że w Krzywoustym w poprzednich latach Uczniowie zdobywali już tytuły finalistów i laureatów zawodów centralnych. Takie osiągnięcia zwalniają ucznia egzaminu maturalnego, gwarantując mu 100 % na egzaminie.

Amelii, Weronice i Zuzannie życzymy powodzenia i dalszych sukcesów w kolejnych etapach.

Materiał: Violleta Hejza, Paweł Darul

Autorzy nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 34 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Miesiąc Świadomości Endometriozy. Jak radzić sobie z chorobą?

Marzec już od 30 lat jest obchodzony na całym świecie jako miesiąc świadomości endometriozy. #W przypadku wielu kobiet endometrioza jest chorobą, która znacząco wpływa na ich codzienne funkcjonowanie. Z pewnością warto poświęcić czas na zrozumienie tego powszechnego, ale często niezrozumiałego schorzenia, które może powodować m.in. bolesne i ciężkie miesiączki, a także problemy z płodnością. Co zrobić, by po pierwsze rozpoznać objawy choroby, a następnie radzić sobie z nią tak, by mimo wszystko móc cieszyć się życiem i swoją kobiecością? Jest kilka sposobów.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)