Dziś mamy 19 kwietnia 2024, piątek, imieniny obchodzą:

17 stycznia 2023

Olimpiada Historyczna. Uczennice Krzywoustego na zawodach okręgowych

fot. powierzone

fot. powierzone

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią na zawodach okręgowych Olimpiady Historycznej.

W dniu 14 stycznia 2023 roku w Instytucie Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odbył się okręgowy etap olimpiady historycznej. Krzywoustego reprezentowały uczennice klas I: Amelia Dombrowska, Weronika Stelmach i Zuzanna Mazur.

Zawody okręgowe olimpiady historycznej polegają na przygotowaniu wypracowania na jeden z pośród 6 wskazanych przez Komitet Centralny tematów obejmujących zagadnienie od epoki starożytnej po współczesność. To zadania bardzo trudne – zadanie dla uczniów interesujących się historią powszechną i Polski. Uczennice Krzywoustego zostały do zawodów okręgowych zakwalifikowane przez Komitet Okręgowy w Toruniu. To ich osobisty sukces, że już w klasie pierwszej znalazły się wśród tak elitarnego grona.

Warto podkreślić, że w Krzywoustym w poprzednich latach Uczniowie zdobywali już tytuły finalistów i laureatów zawodów centralnych. Takie osiągnięcia zwalniają ucznia egzaminu maturalnego, gwarantując mu 100 % na egzaminie.

Amelii, Weronice i Zuzannie życzymy powodzenia i dalszych sukcesów w kolejnych etapach.

Materiał: Violleta Hejza, Paweł Darul

Autorzy nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 37 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ciekawe miejsca na terenie Leśnictwa Dębogóra. Co warto zobaczyć?

Pogoda nie zachęca wręcz do #wychodzenia na zewnątrz, więc My chcemy Was zachęcić do lektury przy porannej kawie. Tym razem kilka ciekawych miejsc na terenie Leśnictwa Dębogóra.

(czytaj więcej)
0

Rocznica powstania w gettcie warszawskim. Heroiczna walka

Dzisiaj, 19 kwietnia przypada# 81. rocznica powstania w getcie warszawskim.

(czytaj więcej)
0

Ćwiczenia strażaków w Szczecinie. Doskonały obiekt do nauki

W ramach zawartego porozumienia o współpracy #z Politechniką Szczecińską ratownicy OSP JRS wzięli udział w ćwiczeniach zorganizowanych w Akademickim Centrum Szkoleniowym MUSTC.

(czytaj więcej)
0

Edukacyjny piknik z okazji Dnia Ziemi. Wstęp bezpłatny

22 kwietnia 2024 r. po raz pięćdziesiąty czwarty obchodzimy# Dzień Ziemi. To święto ekologiczne, które w tym roku promowane jest hasłem: Planeta kontra plastik. W ramach obchodów Główny Inspektorat Ochrony Środowiska jest współorganizatorem edukacyjnego pikniku na terenie Państwowego Instytutu Geologicznego – PIB.

(czytaj więcej)